Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#1 Post autor: grey/msb »

Obrazek

Obrazek

Drodzy Bracia Commodorowcy! :) Zawsze byliście mile widziani na SV, nie inaczej jest tym razem! Co prawda ostatnio zaliczyliśmy wpadkę z prezentacją prac, ale zrobiliśmy wszystko, aby zatrzeć złe wrażenie (zainteresowani wiedzą co mam na myśli... jeszcze raz sorry!). Jak wiecie nie od dziś, bardzo lubię wyzwania - które niekoniecznie wiążą się ze zdrowym rozsądkiem 😉 Jednak konwencja Silly do czegoś zobowiązuje. W zeszłym roku letnia edycja SV2020+1 odbyła się na stadionie "Polsat Plus Arena w Gdańsku" - miejsce nietuzinkowe, jak na demoparty 🙂 Okazja również była nie byle jaka (przesunięta z uwagi na Covid o rok) - 20-lecie SV oraz 35-lecie Atari ST. Pojawiła się na niej całkiem pokaźna ekipa C64, za co jeszcze raz z całego serca dziękuję!

List od Steffana (Boom!) oraz komentarze, które pojawiały się poprzedniej edycii SV rekompensowały mi całą resztę i utwierdziły w przekonaniu, że Wasza obecność jest wartością dodaną do SV 🙂 Najbardziej utkwiły mi w głowie słowa mojego niemieckiego przyjaciela Slatora z grupy Arsenic - znanego także na scenie C64, który napisał "are you totally nuts? 🙂 What's next? Death Star?". Dodatkowo na polskim serwsie AtariOnline pojawiła się relacja z party, w którym jej autor (Kaz) odniósł się do słów Slatora: "next stop DEATH STAR. Czego nie należy powtarzać Greyowi, tak na wszelki wypadek".

No i cóż... wyobraźnia zaczęła działać... 🙂 Podczas mojego spotkania z Sachym / Wanted Team rozmawialiśmy o tych komentarzach i przypadającej na ten rok 50-ej rocznicy firmy ATARI. Zastanawialiśmy się wspólnie jak podnieść (jeśli to w ogóle możliwe) poprzeczkę 🙂 I nagle Sachy wspomniał o... Olivia Star 🙂 Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków wysokościowych w Polsce i jeden z kilku budynków w kraju z trójszybową całoszklaną fasadą. Budowa Olivia Star została ukończona w 2018 roku, ma 180 metrów wysokości (156 metrów sięga najwyższy punkt elewacji), co czyni z niego najwyższy budynek Trójmiasta i lokuje go w czołówce najwyższych budynków w Polsce!

Z najwyższego piętra budynku widać:

- Zatokę Gdańską
- Klif Orłowski w Gdyni
- port w Gdyni, port w Gdańsku
- molo w Sopocie
- Półwysep Helski
- Mierzeję Wiślaną
- Trójmiejski Park Krajobrazowy

Jeśli chodzi zaś o infrastrukturę to również jest na najwyższym poziomie 🙂 (po prostu nieziemska!) Z tego też powodu nie będziemy mieć problemów ze streamowaniem 😉

Także Kochani, to nie fejk... W dniach od 12-go do 14-go sierpnia spotykamy się... na ostatnim, 34 piętrze najwyższej położonej sali konferencyjnej w Polsce! Przypominam, że 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy! 🙂

Feel invited to the highest demoscene party in planet earth! 🙂

ATARI FOREVER !!! Ale C64 też lubimy (głównie za sprawą Shiraza Shivji) :) Jeśli ktokolwiek ze sceny C64 planuje wystawić jakąś pracę w compo to proszę o info - musimy przygotować statuetki oraz nagrody :)

Tutaj znajduje się filmik nowej miejscówki z zewnątrz:


https://www.youtube.com/watch?v=LqcJ8gtNoSQ

A więcej info oczywiście na oficjalnej stronie eventu: www.sillyventure.eu

Zapraszamy serdecznie! :) Wcześniej widzimy się oczywiście na Teddy Bear party w Tucholi!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#2 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

bede
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

dekanex
Posty: 183
Rejestracja: 28 lut 2020, 22:14

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#3 Post autor: dekanex »

Wybieram się i ja :D

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#4 Post autor: grey/msb »

@Sebaloz: super! :) Jakoś smutno by bez Ciebie było ;) :D Cieszę się, że będziesz.

@Dekanex: jak mógłbyś prosić to dopisz się proszę do listy: https://www.sillyventure.eu/pl/visitors

Z góry dziękujęi pozdrawiam!

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#5 Post autor: grey/msb »

Na ten moment wiemy o 2-3 pracach w kategorii C64 intro/demo compo na letnią edycję SV2022SE - tak przy okazji: to nie jedyna platforma poza Atari, w której znajdą się kodowane prace! :) Oprócz statuetki przewidzieliśmy także nagrody - zachęcamy do udziału! Prace wysłane zdalnie także mile widziane!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#6 Post autor: carrion »

@grey
czy grafiki na C64 będą brały udział w compo razem z grafikami Atari? (tak jak na Lost?)
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#7 Post autor: grey/msb »

@Carrion: jeśli chodzi o inne platformy niż Atari na SV, to na edycji letniej planowane są tylko kategorie intro/demo dla C64, ZX Spectrum & the rest. Padła propozycja, aby zrobić normalne compo w pełnym wymiarze (z wieloma kategoriami), ale tuż przed SV jest Teddy Beer party, więc tam powinny znaleźć się te prace. O compo dla C64 z wieloma kategoriami jeszcze pomyślę w kontekście edycji zimowej, ale na ten moment nic nie mogę obiecać. Kategoria intro/demo compo dla C64 będzie zawsze, jeśli będę wiedział przynajmniej o jednej planowanej pracy - nie wrzucę jej do wilda z szacunku do autorów i poświęconego czasu.

Pozdrawiam i do zobaczenia :)

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#8 Post autor: grey/msb »

Informacje w dziale LOKALIZACJA / NOCLEGI zostały zaktualizowane - https://www.sillyventure.eu/pl/location-accommodation

Nadal są wolne w miejsca w STUDENT DEPOT GDAŃSK!

Solo/NG
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2021, 23:57
Grupa: New Generation

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#9 Post autor: Solo/NG »


Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#10 Post autor: Katon »

Gratulacje dla ekipy Kenji, Hairdog, Tiger za prezentację w C64 Demo Compo !

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#11 Post autor: Steffan »

@Grey, Sylwia & SV Team
Dziękuję Wam, że mogłem uczestniczyć w fantastycznej imprezie. To już nie jest Party, to jest jakieś Expo, profesjonalnie zorganizowane, a miejscówka Top of the World :) Brawa dla organizatorów!
maja_rozmach.jpg
maja_rozmach.jpg (59.76 KiB) Przejrzano 1875 razy
@Sachy
Nie wymyślaj następnej miejscówki, która będzie próbowała przebić Olivia Star, bo Grey zacznie się z Tobą dzielić fakturami :D

@Dream
Gratuluję następnej bardzo dobrej produkcji! Aż strach się bać, co by było gdyby Kenji miał więcej czasu. Pozdro Kenji & Hairdog!


Dziękuję
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#12 Post autor: grey/msb »

@Grey, Sylwia & SV Team
Dziękuję Wam, że mogłem uczestniczyć w fantastycznej imprezie. To już nie jest Party, to jest jakieś Expo, profesjonalnie zorganizowane, a miejscówka Top of the World :) Brawa dla organizatorów!
Dzięki za laury, Steffan! Aczkolwiek nie wszystko poszło po naszej myśli (mam tu na myśli kłopoty ze streamem). Na zimowej edycji obiecujemy poprawę (8-11 grudnia br). Mam nadzieję, że pojawi się ponownie ekipa C-64, mimo braku dedykowanych competitions dla C64 oraz innych platform poza ATARI - oczywiście sprzęt możecie przywozić jaki tylko chcecie :)
@Sachy
Nie wymyślaj następnej miejscówki, która będzie próbowała przebić Olivia Star, bo Grey zacznie się z Tobą dzielić fakturami :D
Na szczęście/nieszczęście po letnim SV spotkałem się tylko "przelotem" z Sachym, więc nie zdążył podzielić się nowymi pomysłami ;) Ja oczywiście mam jeden, który planuję zrealizować w przyszłym roku, ale o tym napiszę niebawem... :D

Dołączam się do podziękowań dla grupy DREAM za demko! Niestety, dwie pozostałe prace ostatecznie nie ukazały się, ponieważ ktoś nie dotrzymał słowo. Oh well.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Silly Venture 2022 SE - reaching the sky with ATARI's 50th!

#13 Post autor: kotrobot »

Odklejka, proszę.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

ODPOWIEDZ