2 lata działania. Podsumowanie

Sprawy administracyjne, nowości, zmiany, ogłoszenia
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

2 lata działania. Podsumowanie

#1 Post autor: carrion »

Grudzień. Koniec roku. Czas podsumowań. Zbliżają się 2 lata działalności strony C64portal.pl. Co się udało? Co nie działa? Zgrzyty? Co dalej ze stroną? Jak to wygląda od kuchni?

Dzisiaj postaram się to jakoś podsumować. Ale najpierw...

Oświadczenie

C64portal.pl to projekt wymyślony przeze mnie w 2018 roku. Stronę internetową w końcu uruchomiłem w styczniu 2020 roku. Zamiarem moim było propagowanie wiedzy o 8-bitowych komputerach firmy Commodore w XXI wieku. Przez dwa lata prowadzenia strony pomogło mi wiele osób. Istotną pomoc otrzymałem od Stowarzyszenia Miłośników Oldskulowych Komputerów (SMOK). Pod patronatem SMOK portal był wydawany przez ponad 1 rok. W tym czasie powstało wiele artykułów i filmów w tym kilka artykułów i filmów stworzonych przez SMOK (i/lub osoby związane ze SMOK). W połowie 2021 roku postanowiłem rozwijać stronę samodzielnie.
Mniej więcej we wrześniu 2021 zauważyłem, że w sieci pojawiła się strona c64portal.com, która jeśli rozumiem jej intencje jest dowodem na to że, SMOK współtworzył stronę C64portal.pl.

Decydując się na samodzielne prowadzenie strony NIGDY nie miałem zamiaru zmieniania historii i jak to sugeruje c64portal.com "zacierania śladów".
Z mojej strony zdecydowałem się usunąć treści, których nie byłem autorem albo, co do których nie miałem pewności czy nadal powinienem i mogę je publikować, tym bardziej, że pojawiły się na kolejnej stronie - retroportal.pl. Powielanie tych treści nie ma wg mnie sensu, ale jest to tylko moje osobiste zdanie.

Strona c64portal.com istnieje i działa. Według mnie taki stan rzeczy może być mylący dla odbiorców, ale nie mam na to wpływu.


Dalsza część tekstu w artykule na portalu.
https://c64portal.pl/2021/12/02/2lata/
Jeśli Nitro pozwoli (a zakładam, że pozwoli) to tutaj zapraszam do dyskusji. Komentarze na portalu są w tym artykule wyłączone.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#2 Post autor: kenji »

Wśród tych codziennych 40 odwiedzających znajdziesz mnie. Ostatnio aktywność na portalu jest mniejsza, ale IMO warto go kontynuować właśnie w takiej formie, w jakiej powstał. Pomysł dobry, wykonanie również. Jakość materiałów filmowych powiedziałbym że na poziomie bardzo dobrym. Zal, by tak to zostało teraz zawieszone. Tematów, które warto pociągnąć jest cała masa. Brakuje w sieci miejsca, w którym by ktoś opowiedział historię zjawiska jakim jest demoscena Commodore w Polsce. Sam fakt, że 27 lat po upadku C= jesteśmy tutaj, rozmawiamy o C64, tworzymy na tym sprzęcie jest już czymś wyjątkowym. Czy bym rozszerzył działalność portalu o inne komputery. Sorry, ale nie. Tylko Commodore. Zacząłeś fajne rozmowy z Zefirem. Aż się prosi, żeby coś podobnego zrobić z innymi twórcami. Nie zrobi tego nikt, kto w tych czasach nie był aktywny, nie był na topie. Taka prawda. Przy okazji gry zacząłeś pokazywać ciekawe narzędzia. To kolejna kopalnia tematów. Jest mnóstwo powodów, żeby kontynuować portal. Przyjedź na jakieś party to chętnie o tym porozmawiam :) Za te dwa lata dziękuję!
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#3 Post autor: SUDi »

Wielki respekt za to co robisz, Carrion. Na portalu wszystko merytorycznie i wizualnie dopieszczone.
Wydanie i udostępnienie tak miodnej gry oraz kodu do niej bezpłatnie - po prostu wow.
Dzięki!

BenHur
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2016, 21:26

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#4 Post autor: BenHur »

Hey,
Wspaniała inicjatywa, niemal codziennie sprawdzam czy coś nowego się pojawia na portalu.
Wielkie dzięki!!!

mono
Posty: 27
Rejestracja: 03 lis 2008, 18:52
Grupa: tristesse
Kontakt:

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#5 Post autor: mono »

Ja też cieszę się, że prowadzisz taki portal. Nie miałem świadomości ile tych materiałów powstało przez ten czas! Za najcenniejsze uznaję rzeczy o C+4 (grafika) i o wynalazkach. Dzięki!

Jaro
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:50

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#6 Post autor: Jaro »

Carrion, robisz kawał dobrej roboty, oby tak dalej!

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#7 Post autor: Nitro »

C64portal.pl to imo godny następca kiedyś wielkiego portalu którego naciskiem było C64 - River's Edge.
Co zapamiętam: wszystko! ale tak w losowej kolejności: teksty(honorowy + za teksty o +4), Robot Jet Action oraz finalnie filmy - im dłuższe tym lepsze!
No, cóż, dołączam się do przedmówców, dzięki!

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#8 Post autor: kenji »

Bym zapomniał: moja córka, która widziała cię może z pół godziny jak włączam Portal to cała dzika mówi "to ten wuja co był u nas w domu" :)
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#9 Post autor: Steffan »

Ja również przeczesuję portal. Dziękuję wszystkim którzy, mają/mieli swój wkład w prowadzenie portalu. Carrion i współpracownicy - dobra robota Panowie!

Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#10 Post autor: Katon »

Carrion teraz odemnie kilka groszy. Mój powrót na Scenę C64 jest również czymś w czym masz Swój udział wiadomo o co chodzi. Artykuł właśnie na Twoim PORTALU nagłośnił sprawę i nieukrywam dodał mi skrzydeł durzo pochlebnych w moją stronę informacji zaczęło do mnie napływać po tym artykule ja w odwdzięce staram się tworzyć grafikę która jest moją pasją i jak jest pozytywny odbiór tego co robię jest to dlamnie najlepszą nagrodą. Utorowałeś mi pewną drogę poprzez Twój Portal za co będę zawsze wdzięczny. To co Ty robisz dla rodziny Commodore na Portalu i poprzez swoją twórczość jest niedoopisania w kilku słowach tomów by zabrakło. Jesteś żywą legendą wpisaną w dzieje naszego poczciwego C. Portal jest rewelacyjną inicjatywą której poprostu Ci gratuluję!

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#11 Post autor: comankh »

carrion pisze:
02 gru 2021, 20:44
"zacierania śladów"
spodziewane. tylko po co.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#12 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

comankh pisze:
06 gru 2021, 14:27
spodziewane. tylko po co.
Znaja sie 30 lat wiec mogli rozstac sie z klasa. Z boku kiepsko to wygladalo. Mam nadzieje ze pogodza sie do party w Opolu.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
leorole
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2021, 11:50
Grupa: Lepsi De ;)

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#13 Post autor: leorole »

Chętnie kiedyś wysłucham przy kielichu opowieści dziwnej treści o 2 nad ranem ;)
Pozdro dla wszystkich.
/Leo

ps. odzyskiwanie hasła tu nie działa :P Na starym koncie nie mogę się zalogować :P
Stara miłość nie rdzewieje.
Moje sprzęty ma psychik ;) Dyskietki też :D

Jasnowidz
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2022, 14:05
Grupa: bezpartyjny
Kontakt:

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#14 Post autor: Jasnowidz »

To dopiero 2,5 roku? Czuję się jako nowy użytkownik jakbym trafił do klubu w którym wszyscy znają się od dzieciństwa (tak wiem - jedno drugiemu nie przeczy).

- bardzo fajny pokrowiec na monitor: https://c64portal254122005.files.wordpr ... 1/12/2.jpg
- co do tora i indii rosji to raczej nie byli ludzie tylko boty - australia owszem ma sporo userów 6510/Z80 z tego co się dowiedziałem dostali na początku lat 80tych takie mikrokomputerki i ich wciągnęła bajka :)
- widzę że dzisiaj (2022.07) c64portal.com przekierowuje na {}.pl - nawet nie wiedziałem że były kiedykolwiek jakieś zgrzyty - tj widziałem jakieś wpisy sprzed kilku miesięcy na facebooku od c64power ale myślę, że ze smokiem nie można się pokłócić choć dalej nie odróżniam smoka młodszego od starszego :) - zakładam że nie wiem o co chodzi to lepiej się nie wypowiem na temat nieporozumień - jak nie chodzi o pieniądze to we wszystkim się można dogadać :)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: 2 lata działania. Podsumowanie

#15 Post autor: Nitro »

Kolejnym 'chyba' dzieckiem portalu jest Robot Jet Action, na pewno motywował do działania ;)

ODPOWIEDZ