Komentarze na YT i na Portalu

Dyskusje n/t artykułów, newsów i innych treści na portalu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Komentarze na YT i na Portalu

#1 Post autor: carrion »

Mam kilka kwestii odnośnie komentarzy na YT i na portalu.

1. Na portalu włączona jest moderacja/akceptacja komentarzy więc nie zawsze od razu się pojawiają. Ale pojawiają się zawsze chyba że ktoś ewidentnie troluje. Raz zaakceptowana osoba potem pojawia się od razu - z automatu i nie muszę tego moderować.

2. Bywają takie komentarze które (na YT) od razu usunąłem. Ja nieco inaczej od Nitro do tego podchodzę i jak ktoś ewidentnie troluje to komentarz znika od razu.

3. Ale ostatnio było kilka sytuacji, że ktoś napisał komentarz na YT a ten się nie pojawił. Miałem dwa takie zgłoszone przypadki w ostatnim tygodniu (może w 2 tygodniach) i powiem szczerze, że nie wiem o co chodzi. Nie mam tych komentarzy w liście do sprawdzenia, ale ... dostałem emailem powiadomienia (jak zawsze gdy pojawia się nowy koment) że one są... ale ich nie ma.

Czy ktoś obeznany w YT wie o co chodzi? Może zadziałał jakiś automat, ale to by było dziwne bo treść tych komentarzy (widziałem w emailu) nijak nie była obraźliwa. Ktoś wie o co chodzi?
Z góry dzięki.
c64portal.pl, retronavigator.com

borg
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2018, 11:52
Grupa: RetroGralnia
Kontakt:

Re: Komentarze na YT i na Portalu

#2 Post autor: borg »

W skrócie? Życie :lol:

Wersja dłuższa: Jak dostaniesz takiego maila i nie ma takiego komentarza na liście do sprawdzenia, to odczekaj dzień i sprawdź ponownie. Nie ma? Odczekaj kolejny. Czasami znajduje tam komentarze sprzed 3-4 dni, mimo że nie było ich "wczoraj".

Niestety - mi też się ostatnio takie coś zdarzyło, że komentarz wcięło na zawsze. Oczywiście musisz też wziąć pod uwagę, że czasami user napisze komentarz, po czym go usunie, bo się rozmyślił.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Komentarze na YT i na Portalu

#3 Post autor: carrion »

@borg
Dzięki!
to jest odpowiedź od kogoś kto wie o co chodzi... ;)
U mnie obaj panowie napisali że nie ma ich komentarza więc zakładam że nie skasowali. Będę monitorował sprawę.
c64portal.pl, retronavigator.com

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Komentarze na YT i na Portalu

#4 Post autor: comankh »

carrion pisze:
17 lip 2021, 13:01
2. Bywają takie komentarze które (na YT) od razu usunąłem.
moderacja yt = za dużo wolnego czasu w życiu.

co do notyfikacji, tak jak kolega borg powiedział - bywa spory lag.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Komentarze na YT i na Portalu

#5 Post autor: carrion »

no dobra. to jeśli to lag to na serio spory... tamte wspomniane komentarze do tej pory się nie pojawiły a wczoraj pojawił się np nowy, bardzo fajny, długi, rzeczowy i też go nie widać. tzn dostałem maila z tym komentarzem, ale na YT go nie widać.
Trochę poszukałem po sieci co na to Google i okazuje się, że na jakimś swoim forum wsparciowym twierdzą oficjalnie(??) że to mogło wpaść do kategorii spam. W przypadku komentarzy na portalu nie były to ewidentnie spamy, a rzeczowe komentarze.
Ale...
zauważyłem, że miały w sobie linki (ten wczorajszy to YT i do AtariOnLine) co w sumie mechanizm googla mógł potraktować jako spam... nie mam na to wpływu a komentarzy nie widać... mega mnie to dziwi bo nie da się tego jakoś ręcznie naprawiać.
c64portal.pl, retronavigator.com

borg
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2018, 11:52
Grupa: RetroGralnia
Kontakt:

Re: Komentarze na YT i na Portalu

#6 Post autor: borg »

A tego co nie widać... To nie widać też w kategorii SPAM?

ODPOWIEDZ