Lost Party 2020

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Vasco
Posty: 155
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:02
Grupa: Tristesse
Kontakt:

Re: Lost Party 2020

#41 Post autor: Vasco »

Obrazek

Pozostał już niecały tydzień do zlotu. Prasujcie krawaty! ;)

Na zlocie będą imienne identyfikatory. Koniecznie sprawdźcie pod adresem https://www.lostparty.pl/2020/visitors, czy Wasza ksywa/grupa/platforma jest wpisana prawidłowo. Osoby, które są zapisane na liście w formie imię i inicjał nazwiska otrzymają identyfikatory z pustym miejscem na samodzielne wpisanie flamastrem. Jeżeli wpis na stronie nie będzie poprawiony do niedzieli, to interweniujcie.

Osoby, które planują przyjazd z rodziną i chciałyby, aby cała ekipa miała identyfikatory indywidualne, także proszone są, aby poinformowali mnie o tym jakie imiona/ksywy mają być umieszczone na plakietkach oraz czy na rodzinnych także oznaczyć platformę.

Proszę o maila/priva/messengera (może być i poniżej) w formacie: główny uczestnik + członkowie rodziny, w nawiasach platforma np.:

VIPScenowiec (Atari)
- Jagna (Amstrad)
- Jurek (Commodore)
- Julka (Spectrum)
- Jonek

Oczywiście indywidualne identyfikatory dotyczą tylko osób, które mają bilet (lub zakupią wspierający, aby dopłacić różnicę na miejscu). Przypominam: na całą rodzinę kupujemy 1 bilet!

Termin: niedziela, 5 lipca 2020!

Vasco
Posty: 155
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:02
Grupa: Tristesse
Kontakt:

Re: Lost Party 2020

#42 Post autor: Vasco »

Obrazek

Mimo mi poinformować, że specjalnym gościem Lost Party 2020 będzie Roland Pantoła. Autor legendarnych gier na małe Atari i Commodore 64: A.D.2044 (tylko XL/XE), Klątwa czy Władcy Ciemności, które zaprogramował w języku Forth.

Po zmianie platformy kontynuował karierę w gamedevie tworząc wersję na PC: A.D.2044 (chyba pierwsza polska gra wydana CD-ROMie) a także takie gry jak Reah oraz serię Schizm (pierwsza polska gra na DVD, obecnie trwają pracę nad trzecią częścią).

Spotkanie z Rolandem Pantołą jest zaplanowane na sobotni wieczór. Będzie możliwe zadawanie pytań, zdobycie autografu. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Lost Party 2020

#43 Post autor: Steffan »

Jeśli ktoś z Bydgoszczu :) lub Inowrocławia wybiera się na Losta mogę zabrać po drodze. Jedno miejsce wolne, ciasne ale darmowe.
Piątek ok 17.00, powrót niedziela.

pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Vasco
Posty: 155
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:02
Grupa: Tristesse
Kontakt:

Re: Lost Party 2020

#44 Post autor: Vasco »

Obrazek

Party timeline:

czwartek, 9 lipca:
15:00 - otwieramy drzwi (jeśli ktoś zapuka wcześniej, to nie będziemy drobiazgowi...)

piątek, 10 lipca:
21:00 - grill

sobota, 11 lipca:
12:00 - deadline dla prac zgłaszanych do konkursów
17:00 - wjazd tortu
18:00 - spotkanie z Rolandem Pantołą
20:00 - compos
22:00? - grill
00:00? - koniec głosowania

niedziela, 12 lipca:
10:00 - ogłoszenie wyników

Niestety, nie odbędą się zaplanowane na tę edycję 2 koncerty. Artyści obiecali, że zagrają w przyszłym roku.

W tym roku prace na compo zostaną upublicznione nie tak jak rok temu w momencie rozpoczęcia konkursów, tylko bezpośrednio po ich zakończeniu. Same konkursy prawie na pewno (jeśli nam coś nie padnie) będą transmitowane przez Internet dla uczestników wspierających.

Głosować będzie można jeszcze co najmniej godzinę po zakończeniu konkursów, aby osoby nie oglądające transmisji mogły sobie na spokojnie obejrzeć wszystkie prace lub obejrzeć je ponownie. Jeśli prac będzie dużo, to wydłużymy czas głosowania - oczywiście podamy wtedy ostateczny termin.

Krótkie przypomnienie o najważniejszych sprawach.

Zabieramy ze sobą na imprezę:
- maseczki/przyłbicę,
- sztućce i kubek - nie będziemy mieli dostępu do kuchni i nie będą dostępne jednorazowe,
- dokumenty, aby się zameldować w pensjonacie.

Nie zabieramy:
- śpiwora i materaca - nie przydadzą się, ponieważ nie mamy sali do spania,
- herbaty i kawy - będą na miejscu,
- papierowego talerza do konsumpcji tortu i dań grillowych, będą na miejscu.

foto: Krupkaj

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Lost Party 2020

#45 Post autor: Nitro »

+1 Fajnie by było aby stream był nie tylko z kompotów tylko 24/7.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Lost Party 2020

#46 Post autor: carrion »

Widziałem niektóre produkcje - głównie te z C64.

1. Wow mamy nową grupę Boom - Dzięki Stefan i koledzy za pozdrowienia. Witajcie!
2. Inna grupa także raczej nowa i z małym stażem - Fancy Rats zrobiła swoją drugą produkcję. Wow!
Brać scenowa C64 czeka czeka na więcej!

A jak było na party? Może ktoś pokusi się o raport i opublikujemy na portalu?
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Lost Party 2020

#47 Post autor: carrion »

Uznałem że to materiał na news więc już jest na portalu:
https://c64portal.pl/2020/07/12/nowe-po ... 2020-roku/
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Lost Party 2020

#48 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

carrion pisze:
12 lip 2020, 10:46
1. Wow mamy nową grupę Boom
Zle piszesz nazwe grupy.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Atarowska Koneksja
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:44

Re: Lost Party 2020

#49 Post autor: Atarowska Koneksja »

Pam pampa ram pam - pam PAAAAM
jestem najzabawniejszym kolesiem w tym wątku

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Lost Party 2020

#50 Post autor: Steffan »

Atarowska Koneksja pisze:
13 lip 2020, 16:25
Pam pampa ram pam - pam PAAAAM
Tam tada dam tam - tam TAM!

No to już wiem kto się kampi pod nazwą Atarowska Koneksja.
Za rok Krówka reaktywejszyn!?

Na następnego Lost-a uwarze jakieś mocniejsze piwo. Nawet mam już nazwę pasującą do Krówki: JURNY BYK!

pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Lost Party 2020

#51 Post autor: Steffan »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
12 lip 2020, 22:59
carrion pisze:
12 lip 2020, 10:46
1. Wow mamy nową grupę Boom
Zle piszesz nazwe grupy.
Sebaloz jest czujny. BOOM! czy Boom - tak i tak jest git.

pozdrawiam
Steffan / BooM! (a jeah! 8) 8) 8) )

ps. intro jest na csdb jakby kogoś interesowało: https://csdb.dk/release/?id=193462 . Ci co byli na party niech sobie też obejrzą, bo na compotach poszło totalnie niezsynchronizowane (co najmniej 0.5s przesunięcia wizji i dźwięku) i efekt zgrania diabli wzięli, a szkoda dużo roboty z tym było. Mówi się trudno, żyje się dalej.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Lost Party 2020

#52 Post autor: Steffan »

carrion pisze:
12 lip 2020, 10:46
Widziałem niektóre produkcje - głównie te z C64.

1. Wow mamy nową grupę Boom - Dzięki Stefan i koledzy za pozdrowienia. Witajcie!
2. Inna grupa także raczej nowa i z małym stażem - Fancy Rats zrobiła swoją drugą produkcję. Wow!
Brać scenowa C64 czeka czeka na więcej!

A jak było na party? Może ktoś pokusi się o raport i opublikujemy na portalu?
Dzięki za newsa na portalu. Bardzo to miłe. Co do raportu, to mógłbym spróbować coś naskrobać. Mamy trochę fotek porobionych. Może wyjdzie z tego jakaś relacja. Chociaż jeszcze muszę odespać, bo spałem tam z 4h na dobę. Jak się ogarnę to zabiorę się za pisanie.

pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Vasco
Posty: 155
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:02
Grupa: Tristesse
Kontakt:

Re: Lost Party 2020

#53 Post autor: Vasco »

Powiedzmy, że powoli dochodzę do siebie. Dlatego kilka słów dopiero dziś.

Impreza się chyba udała, a przynajmniej z takimi opiniami się spotkałem. Konkursy na niezłym poziomie. Super robota Agendy no i grafa Tigera! Tego nie powstydziłby się żaden zlot. Zresztą jak zażartowałem na miejscu: party, w którym Piesiu zajmuje 4 miejsce w gfx compo nie może być słabe ;) Udało się przygotować gadżet dla wszystkich, którzy zgłosili pracę do kompo. To był drobiazg, ale widziałem, że sprawił mnóstwo radości odbierającym.

Część integracyjna także na plus. Znowu było zdziwienie, że "jak to, kiełbasa za darmo?" ;) Oba grillowe wieczory spędzone na wesoło, bez spiny. Chyba o to chodzi w letnim zlocie. Pogoda nie tak ciepła jak rok temu, ale pokropiło przelotnie, nienatarczywie. Prognozy były gorsze.

Chyba największą wtopą był system głosowania, który zdechł 15 minut przed wywiadem a naprawiony został 15 minut po kompotach. No cóż, za karę wklepywałem Wasze wszystkie głosy do 3 nad ranem, a liczyłem je do 6. Było też trochę niefajnych spraw z noclegami, ale to już załatwię z konkretnymi osobami :(

Koncerty zostały odwołane, ale artyści obiecali, że na pewno przyjadą za rok, więc rezerwujcie urlop na przyszły lipiec.

Za to wywiad zebrał bardzo dobre opinie. Starałem się Rolandowi po prosto nie przerywać.

Frekwencja nieco wyższa niż się spodziewałem, ale niestety niewystarczająca na taką imprezę. Oczywiście BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy przełożyli swoje bilety na kolejny rok albo zamienili bilet pełny na wspierające na 2020 i 2021 rok. Uratowaliście tę imprezę. Dziękuję też wszystkim, którzy wsparli imprezę poprzez zakup kubków i koszulek. Mieliśmy też trochę "zaskórniaków" z zeszłego roku. To pozwoliło nam jako tako zbilansować imprezę, bez tego byłoby fatalnie. To niestety oznacza, że nie bardzo są środki na przygotowania na kolejny rok, ale to się załatwi prawdopodobnym wcześniejszym otwarciem sprzedaży. Najgorzej, gdyby impreza się nie odbyła, ale gdyby było niebezpiecznie, to oczywiście nie wahalibyśmy się ani chwili.

Cieszy, że wszyscy deklarowali przyjazd za rok i nie było żadnego głosu, że "nigdy więcej".

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Lost Party 2020

#54 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Vasco pisze:
15 lip 2020, 01:26
Było też trochę niefajnych spraw z noclegami, ale to już załatwię z konkretnymi osobami :(
Super to zorganizowales, dla pojedynczej osoby taka cena za nocleg byla niemozliwa do uzyskania. Jesli ktos zamowil u Ciebie tak tani nocleg i go nie odwolal tylko sobie po prostu nie przyjechal to powinien zaplacic. Powinienes mu doliczyc do wejsciowki za rok.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Vasco
Posty: 155
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:02
Grupa: Tristesse
Kontakt:

Re: Lost Party 2020

#55 Post autor: Vasco »

Zapis konkursów. Delikatnie edytowany dzięki czemu żwawe ruchy Pinokia będą jeszcze szybsze a ewentualne wpadki przejdą niezauważone :)

https://www.youtube.com/watch?v=XjjjZnOJXWE

Camera & edit by Tristesse

ODPOWIEDZ