ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#1 Post autor: Steffan »

Witajcie.
Godziny spędzane przy komodzie szybko rosną. Pożeram scenowy stuff. Zastanawiam się czy nie ułatwić sobie życia i nie zainwestować w karta ultimate. Używacie, nie używacie? Polecacie, nie polecacie? No i jest jeszcze opcja Pi1541, ale czytałem, że nie wszystko "żre".
Ciekawy jestem waszej opinii.
Pozdro!
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#2 Post autor: tsl »

Nie jestem super doświadczony w tej kwestii, ale moim zdaniem bezwzględnie polecam ultimate1541.
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

perf
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:48

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#3 Post autor: perf »

brałem z drugiego rzutu (dwójkę) i od bodajże ośmiu lat nie wyciągałem z portu.
nie masz wyjścia, musisz kupić

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#4 Post autor: carrion »

Potwierdzam
Ultimate to jest "must have" urządzenie.
Poza emulacją stacji posiada masę koniecznych w zasadzie funkcji
- emulacja w zasadzie dowolnego cartridga
- emulacja easy flasha
- rozszerzenie pamięci REU do 16MB (są na to dema)
- emulacja drugiego sida
- emulacja i odgrywanie modułów muzycznych z Amigi
- UltimateII+ ze złączem ethernet może łączyć się do internetu (ja się bawiłem BBSami i IRCem)

urządzenie jest MEGA i warte swojej ceny. Obejrzałem pare filmów o PI1541 i muszę przyznać że nie umiem sobie wyobrazić jak mógłbym chcieć nawet rozważyć to zamiast Ultimate'a 1541.
Polecam
c64portal.pl, retronavigator.com

wojtek9989
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2019, 10:26

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#5 Post autor: wojtek9989 »

Długo dojrzewałem do zakupu tego carta, wiadomo cena.... Ale już kiedy go nabyłem to nie żałuję wydanych pieniędzy Oto co otrzymujesz między innymi:
- reu do 16mb
-emulacja różnych cart-ów (action replay, finał III).
-pełna emulacja stacji 1541
-emulacja drukarki z serii mps
-emulacja karty sieciowej(możesz sterować cartem zdalnie przez terminal)
I jeszcze parę fajnych opcji...
Więc jeśli lubisz grzebać na c64 to kupuj, napewno nie pożałujesz.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#6 Post autor: comankh »

jedyne zagrożenie związane z ultimate - zniknie stacja i dyskietki :>

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#7 Post autor: tsl »

comankh pisze:jedyne zagrożenie związane z ultimate - zniknie stacja i dyskietki :>
To nie jest zagrożenie. Źle to Comankh ująłeś. To jest konieczność z perspektywy czasu. Stacje dyskietek z czasem przestaną pracować z racji mechanizmów, które siłą rzeczy się zużywają. Na pewno naprawa stacji z tego powodu jest/będzie dużo trudniejsza do naprawy, niż np. sam C-64. Dyskietki, jako takie chyba już też nie są produkowane. Albo stracą swoje "walory" z czasem (nawet nieużywane), albo używane zajeżdżą się wzajemnie z głowicą stacji. Kwestia czasu.
Nikt nie będzie produkował stacji 1541 dla garstki fanatyków. No może prawie nikt - przykładem jest Gideon ze swoim Ultimate 1541 i jemu podobni. Ale prawdę mówiąc Ultimate 1541 na obecnym etapie jest dużo łatwiej i taniej stworzyć, wyprodukować, niż starą, prawdziwą 1541. Siłą Ultimate jest praktycznie 100% emulacja stacji 1541. To jest najważniejsze w tym wszystkim. Reszta to tylko bardzo przydatne dodatki. Na chwilę obecną i w przyszłości - prawdziwa, realna stacja dyskietek to fanaberia. Kropka.
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#8 Post autor: tsl »

Dodam tylko, że dema tworzone na C64 będą musiały współpracować jedynie ze stacją 1541 - nawet jeśli będzie emulowana przez Ultimate. Tylko taka "rywalizacja" twórców dem na ten sprzęt będzie miała sens. Prawdę mówiąc to jest ogromna zaleta naszej sceny, której nie mają inne platformy, bo rozszerzenia pamięci, dopałki itp. Takie podejście do rywalizacji straciło swoją "dziewiczość" ;) Scenerzy naszej platformy, którzy wciąż tworzą nowe ciekawe efekty na ten "surowy" sprzęt są niesamowici. Dema wykorzystujące REU to tylko ciekawostki (!), które dla mnie osobiście nie mają wartości takiej, jak dema chodzące na "surowym" C64 + 1541-II. Jeśli scena zmieni "kierunek myślenia, podejścia" - prawdopodobnie przestanę się nią interesować (oczywiście scena c64 na tym zupełnie nic nie straci - ale to już inny temat) :D :twisted:
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#9 Post autor: starymarabut »

A czy dla dem tworzonych za pomocą grzyba
"dziewiczosc" nie jest już stracona?
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#10 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Dema w wiekszosci tworza teraz stare grzyby, ludzie po 40-tce czy 50-tce
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#11 Post autor: tsl »

starymarabut pisze:A czy dla dem tworzonych za pomocą grzyba
"dziewiczosc" nie jest już stracona?
Dla mnie nie. Nie jestem radykałem. Uważam, że każde dostępne narzędzie jest dopuszczalne. Czy to będzie grzyb, emulator, czy właśnie ogromne narzędzie, jakim jest Ultimate z rozszerzeniem pamięci. To jest po prostu wielkie udogodnienie. Oczywiście finalne dzieło (wg mnie) musi działać na "czystym" C64 bez żadnych rozszerzeń.
Są opętani radykałowie (np. V-12) :twisted: , którzy nie uznają takich rzeczy przy tworzeniu softu na C64. Ciekawostka - V-12 jedno z dem Tropyx zablokował tak, że nie da rady odpalić go na emulatorze Vice. Myślę, że za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat może tego żałować. :P Ale oczywiście ma do tego prawo! ;]
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#12 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Bedzie miec ostatnie zyczenie przed smiercia a w okolicy beda juz tylko pecety. A najblizsze party c64-only bedzie na syberii pod palmami. Zrobi na zlosc sobie :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#13 Post autor: wackee »

starymarabut pisze:A czy dla dem tworzonych za pomocą grzyba "dziewiczosc" nie jest już stracona?
No to trzeba by odnaleźć pierwsze demo z konwertowaną grafiką z „większego” komputera i to będzie jakiś 198x rok kiedy już nastąpiła ta defloracja :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#14 Post autor: tsl »

wackee pisze:
starymarabut pisze:A czy dla dem tworzonych za pomocą grzyba "dziewiczosc" nie jest już stracona?
No to trzeba by odnaleźć pierwsze demo z konwertowaną grafiką z „większego” komputera i to będzie jakiś 198x rok kiedy już nastąpiła ta defloracja :)
I tu wystarczy komentarzy w tej sprawie. Że ja taki głupi na to od razu nie wpadłem. :evil:
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#15 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

W 1994 wyszlo zmodyfikowane Art Studio umozliwiajace rysowanie amigowska myszka. Grafiki tworzone w ten sposob tez nie byly koszerne.

Albo takie cos, wiadomo w jakim celu zrobione
Amiga -> 64 Format Sample Converter
https://csdb.dk/release/?id=70345
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#16 Post autor: Steffan »

No ja tu chce kupić, a tu taka niespodzianka!
omg.png
omg.png (179.9 KiB) Przejrzano 7852 razy
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

Re: RE: Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#17 Post autor: starymarabut »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:W 1994 wyszlo zmodyfikowane Art Studio umozliwiajace rysowanie amigowska myszka. Grafiki tworzone w ten sposob tez nie byly koszerne.

Albo takie cos, wiadomo w jakim celu zrobione
Amiga -> 64 Format Sample Converter
https://csdb.dk/release/?id=70345
Można to postrzegać troszkę jak doping w sporcie. Tylko na scenie jest to dopuszczalne.
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: RE: Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#18 Post autor: tsl »

starymarabut pisze: Można to postrzegać troszkę jak doping w sporcie. Tylko na scenie jest to dopuszczalne.
:oops: :shock: :) :o :D 8) :wink: 8) :mrgreen: :twisted: :idea:
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: RE: Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#19 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

starymarabut pisze:Można to postrzegać troszkę jak doping w sporcie. Tylko na scenie jest to dopuszczalne.
Nie bardzo. Mozna to porownac do przygotowywania sie do zawodow w zagranicznym osrodku z najlepszym sztabem i nielimitowana iloscia suplementow. Na party przyjezdzasz doskonale przygotowany. Nic po tobie nie widac gdzie sie przygotowywales i co brales zeby osiagnac szczyt formy w dniu zawodow. A jak nie umiesz tego robic to jest wpadka :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

Re: RE: Re: RE: Re: ULTIMATE-II+ kupić / nie kupić?

#20 Post autor: starymarabut »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
starymarabut pisze:Można to postrzegać troszkę jak doping w sporcie. Tylko na scenie jest to dopuszczalne.
Nie bardzo. Mozna to porownac do przygotowywania sie do zawodow w zagranicznym osrodku z najlepszym sztabem i nielimitowana iloscia suplementow. Na party przyjezdzasz doskonale przygotowany. Nic po tobie nie widac gdzie sie przygotowywales i co brales zeby osiagnac szczyt formy w dniu zawodow. A jak nie umiesz tego robic to jest wpadka :)
Ok Może i zły przykład. Ale pomijając umiejętności, bo nie o nie mi tutaj chłodzi.
Wspomaganie się grzybem przy tworzeniu dema się przyjęło. Nie przyjęło się sprzętowe wspomaganie komody jak u np: atarowcow. To mi się nie klei, w odniesieniu do tego co tsl napisal wcześniej o dziewiczosci sceny C64. Ta dziewiczosc sceny jest umowna.
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

ODPOWIEDZ