Powitanie // TOP 10 C64

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DiskDoctor
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:48

Powitanie // TOP 10 C64

#1 Post autor: DiskDoctor »

Witam!

Od jakiegoś czasu, jestem szczęśliwym posiadaczem C64C. Jednak szczęśliwym tylko z wyobrażenia, ponieważ mimo, iż komputer mam od września (zasilacz z Allegro chyba od Rafa), to od tamtej pory jak zamawiałem Ultimate II+ (z kabelkiem), do tej pory mi nie przyszło. Jest szansa że pojawi się w lutym, więc zarejestrowałem się i piszę niniejszy post.

C64 kiedyś-tam nie posiadałem. Miałem z 8-bit Atari 65XE -- mam i teraz. Mieli koledzy. Gry były boskie a dema z ostatnich lat które oglądam na parties // na yt, są niesamowite.

Stąd, gorąca prośba od nowego, żeby napisać mi co powinienem zgrać sobie na ten Ultimate jak wyjdzie, jako "TOP 10". Dema i gry. Z góry dziękuję.

No i druga prośba -- kupiłem jak mówiłem Ultimate II+ z kablem. Kolega Borys wspominał mi na Commodorowskim party MoonshineDragons 2022 (niestety nie mogłem być do końca), że ludzie i demoscenowcy mają Commodore'a zasadniczo stockowego. To nie Atari gdzie jest po kilka rozszerzeń (mam wszystkie!!). Stąd pytanie, czy to dobry zakup i co jeszcze można dokupić do C64 żeby miało sens?

Na koniec dodam, że zorganizowałem sobie C64C a nie C64 celowo. Retro komputery podobają mi się z wyglądu, w zasadzie wszystkie. Ale NIE C64. Nie ścierpiałbym grubasa. Dlatego ciesze się z C64C, również pod kątem estetycznym jestem zadowolony :-)
Commodore 64C + LumaFix64 + Ultimate-II+L w/ Tape Adapter + WiC64

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Powitanie // TOP 10 C64

#2 Post autor: Steffan »

C64 +U II+ wystarczy, nic wiecej nie potrzebujesz. Co do dem, lista jest na csdb.dk:
https://csdb.dk/toplist.php?type=releas ... pe=%281%29
CSdb to strona którą powinieneś odwiedzać od czasu do czasu.

pozdro
Steffan

ps. imho dział knajpa.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

ODPOWIEDZ