Szukam dwóch gier z przeszłości.

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
M.M
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:13

Szukam dwóch gier z przeszłości.

#1 Post autor: M.M »

Witam szanownych miłośników C64.
Ja sam w zasadzie jestem przez fakt tego co posiadałem w dzieciństwie fanem Amstrada, ale poszukuję dwóch gier sprzed lat w które grałem przed laty na C64 i prosiłbym o pomoc w ustaleniu tytułów.

Pierwsza z gier to charakterystyczna zręcznościówka platformowa.
Była to gra skrolowana, gdzie specyfiką było to, że startowało się na środku levelu i można było wędrować zarówno w lewo jak i w prawo. Można też było od czasu do czasu wchodzić w drzwi "w tle" i wtedy przełączał się ekran, zwykle były to jednak tylko pojedyńcze komnaty. W punkcie startowym każdego levelu ( na środku) były charakterystyczne niebieskie drzwi, które prowadziły do czegoś, co chyba było sklepem - pojedyńczy ekran bez akcji, tylko z opcjami. Mając uzbieraną wystarczającą ilość pieniędzy, które zbierało się na levelu, można tam było wykupić przejście do kolejnego poziomu. Nie wiem, czy było tam do kupienia coś jeszcze.
Pamiętam, że ludzik, którym się sterowało miał charakterystyczny niebieski/fioletowy kapelusz z szerokim rondem, przypominał mi skrzata. Mógł on strzelać do pojawiających się stworków, ale nie pamiętam czy stale, czy dopiero po zdobyciu powerupu.
Pamiętam też, że jeden z późniejszych etapów ( czwarty?) to charakterystyczna sceneria prehistoryczna - góry, jaskinie, stworki przypominające jaskiniowców.

Jeśli chodzi o drugą grę, to uczciwie powiem, że nie jestem 100% pewien, czy była to gra z C64, a nie z Atari.
Była to również gra zręcznościowa, platformówka, gdzie przechodziło się z jednego ekranu, na drugi. Tematem gry był nawiedzony dom. Pierwszy ekran gry to było wejście do domu, i nic się na tym ekranie nie działo, był to ekran "na rozgrzewkę'. Co charakterystyczne do domu, wchodziło się przez dach, tj. na ekranie tym ludzikiem trzeba było wspiąć się na dach i wejść przez okno. Kolejny ekran, przedstawiał strych i tam były już przeszkadzajki, chyba duchy. Ekran był bardzo trudny ( dla dziecka którym byłem) i tylko raz udało mi się przejść do drugiego pomieszczenia ( trzeciego ekranu gry).

Z góry dziekuję.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Szukam dwóch gier z przeszłości.

#2 Post autor: Steffan »

gra 1) Flimbo's Quest
Flimbo's_Quest.jpg
Flimbo's_Quest.jpg (27.9 KiB) Przejrzano 1340 razy
pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

M.M
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:13

Re: Szukam dwóch gier z przeszłości.

#3 Post autor: M.M »

Trafiony zatopiony, gra 1 to Flimbo's Quest.
Dzięki.

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Szukam dwóch gier z przeszłości.

#4 Post autor: Nameless »

Ghost Chaser
Obrazek

M.M
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:13

Re: Szukam dwóch gier z przeszłości.

#5 Post autor: M.M »

To to, dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ