Kopiowanie kasety na dyskietke

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Kopiowanie kasety na dyskietke

#1 Post autor: Faziknb »

Witam
Chciałbym prosić o pomoc w wykonaniu kopii kasety na dyskietke. Gra to oryginalna wersja władców ciemnosci. Dyskietke formatuje komenda: open 1,8,15,"n:wladcy,id"close 1
Po formacie próbowałem użyć dwóch programów mianowicie copy 190 oraz Giant copy. Niestety bez skutku. W Giant kopy podczas wczytywania kasety stacja rusza na kilka sekund po czym przestaje pracować a na ekranie cały czas widnieje niebieskie tło. W copy 190 sytuacja podobna z tym że po 3 sekundach pracy stacji dyskietek wraca do menu głównego. Wczytanie gry do pamięci i wpisanie komendy save"władcy",8 też jest niemożliwe gdyż gra po załadowaniu automatycznie się włącza. (Inne mniejsze gry tym sposobem zapisują się bez problemu) bardzo prosił bym o pomoc. Dodam jeszcze że nie posiadam finala a jedynie blackboxa v8
Pozdrawiwm

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#2 Post autor: Nameless »

Nie przegrasz.

Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#3 Post autor: Faziknb »

A można trochę jaśniej? Czy to kwestia zabezpieczeń, braku odpowiedniego cartriga czy programu?

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#4 Post autor: Steffan »

Raczej zabezpieczeń i sposobu ładowania (nie znam tej gry, ale być może dogrywa się w partach)
pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#5 Post autor: Faziknb »

I jak się domyślam nawet kupno cartriga typu finał 3 lub action replay by tu nic nie pomogło?

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#6 Post autor: Hornet »

Zakup Finala lub AR średnio pomoże - tak przewrotnie powiem... jeśli gra ma dogrywane party to bez ingerencji w kodzie nie da się tego zgrać na floppy. Czy to jest plikówka? Piszesz, że automatycznie startuje - pewnie coś ma poczarowane z adresem startowym. Ale jeśli to plikówka to jednak cardridge pomoże. Robisz freeze (po załadowaniu gry, na ekranie tytułowym) i dump całej pamięci. Wynikiem jest ładny pliczek od $0801, jak najbardziej wykonywalny. A jak jeszcze zgrasz go sobie na D64 WARP'em to super to będzie hulać.
Oczko się urwało! Temu misiu!

Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#7 Post autor: Faziknb »

Nie jestem w stanie stwierdzić czy jest to plików gdyż moja wiedza na ten temat jest raczej podstawowa. Moge jedynie powiedzieć że mam obraz gry na pc i jest w jednym pliku .prg lecz sam obraz nie jest raczej źle zgrany gdyż po uruchomieniu w emulatorze vice gra wczytuje się normalnie lecz w połowie gdy dochodzi do dogrywania pliku(tak jak w kasecie) po ładowaniu wyrzuca mnie spowrotem do basica. Tak więc kupno kabelka xu1641 też nie zda tu egzaminu. Jeśli to coś może pomóc w rozwiązaniu problemu to grę wypuściła firma lk avalon

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#8 Post autor: Hornet »

Może zamiast kombinować spróbuj ściągnąć ją z sieci? Po trzydziestu latach od wydania chyba nikt nie będzie Cię ścigał.
Ja na szybko znalazłem: https://stare.e-gry.net/gry/wladcy-ciemnosci-1 - nie sprawdzałem, siedzę w pracy i kompa mam tak oblepionego jakimś FortiGuardem że nie przepuszcza mnie dalej - a to nie ja ustalam tu zasady gry... :lol:
Oczko się urwało! Temu misiu!

Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#9 Post autor: Faziknb »

No właśnie obraz o którym pisałem w ostatnim poście jest dokładnie z tej strony 😉 próbowałem też użyć innego pobranego z chomika lecz niestety tak jak pisałem po załadowaniu drugiej części gry wyrzuca mnie do basica

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#10 Post autor: Hornet »

Wyłączę starego, upierdliwego Horneta i dyplomatycznie pomilczę....

https://csdb.dk/release/download.php?id=157871
Oczko się urwało! Temu misiu!

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#11 Post autor: Nameless »

Faziknb pisze:
24 lis 2022, 18:33
I jak się domyślam nawet kupno cartriga typu finał 3 lub action replay by tu nic nie pomogło?
nie.

https://forum.thecompany.pl/gry/wladcy- ... t5172.html

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#12 Post autor: Hornet »

O! Znaczy się, ta wersja z CSDB też strajkuje? Swoją drogą co to za ficzer z tym wieszaniem?
Oczko się urwało! Temu misiu!

Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#13 Post autor: Faziknb »

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc :) Teraz zostało mi jedynie spróbować dostać gdzieś kabelek xu1541 i zrobić kopie gry :) a co do wersji z CSDB to ta wersja zawiesiła się już przy intrze (na emulatorze)
Jeszcze raz wielkie dzieki:)

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#14 Post autor: Steffan »

A co z tą którą zalinkował Nameless? U mnie działa. Oczywiście nie pograłem długo, bo mnie w....wia ui.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#15 Post autor: Faziknb »

Testowałem wersję od nameless'a i efekt na emulatorze (winVice) jest podobny lecz nie wyrzuca do basica a wyskakuje komunikat o aby kupić oryginał.ale mimo wszystko jest nadzieja, że po zgraniu na dyskietke lub sd2iec gra ruszy 😉
Załączniki
IMG_20221124_202452.jpg
IMG_20221124_202452.jpg (778.18 KiB) Przejrzano 1178 razy

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#16 Post autor: Steffan »

Ja wiem ja wiem! Trzeba ustawić kursor na pixel perfekt i kliknąć gdzieś w tym dużym czarnym polu i gra ruszy. :lol: :shock: :lol: :shock: :lol:
Imho ten ui jest do bani! Bez solucji w te gry nie da się grać, no chyba że ktoś lubi się katować.

pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Faziknb
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:33

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#17 Post autor: Faziknb »

Zgadza się 😉 dziś zapewne nie męczył bym się z tą grą ale 20 lat temu nie miałem internetu a jedynie c64 i kilka gier. Mimo wszystko sentyment został i chciałem sobie przypomnieć "jak to było kiedyś" i przy okazji sprawdzić pamięć 😉

radius75
Posty: 102
Rejestracja: 26 sie 2020, 15:56

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#18 Post autor: radius75 »

Temat kopiowania Klątwy i Władcy Ciemności był już pewnie nie raz poruszany.
Te gry z oryginalnej kasety nie skopiujemy w prosty i oczywisty sposób na dyskietkę. Druga sprawa czy taka kopia by działała bez późniejszej ingerencji w kod.
Są wersje dyskietkowe obu tych gier, ale do tej pory nikt nie złamał zabezpieczeń by dało się je "normalnie" kopiować i używać.
Wszystkie krążące w internecie kopie w formacie .d64 są "uszkodzone", nie usunięto z nich zabezpieczenia. Nie ukończy się gry.

Wysłałem wiadomość na PW.

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Kopiowanie kasety na dyskietke

#19 Post autor: Nameless »

g64 i nibbler powinien załatwić sprawę ;-)

ODPOWIEDZ