Poszukuję nazwy gry

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
ChowYunFat
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2021, 12:56

Poszukuję nazwy gry

#1 Post autor: ChowYunFat »

Cześć.
Szukam nazwy gry w którą zagrywałem się w dzieciństwie.
W grze sterowało się jakby piłką plażową i trzeba było pokonać coś w rodzaju toru z przeszkodami aby przejść do kolejnego etapu ( kolejnego ekranu). Na każdej z plansz były przeszkody w postaci trójkątów na których można było przebić piłkę, bądź pół na podłodze lub ścianach, których nie można było dotknąć by się nie skuć. W niektórych miejscach podłoga była ruchoma ( ruchomy taśmociąg, który przesuwał nas na przeszkody). Typowa gra zręcznościowa.
Tytuł kompletnie wyleciał mi z głowy.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Poszukuję nazwy gry

#2 Post autor: kotrobot »

Pewnie nie to, ale spróbujmy -

https://youtu.be/n4ksvx9g_FM
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

ChowYunFat
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2021, 12:56

Re: Poszukuję nazwy gry

#3 Post autor: ChowYunFat »

To nie ta gra. Tam widok byl z boku.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Poszukuję nazwy gry

#4 Post autor: kotrobot »

Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

ChowYunFat
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2021, 12:56

Re: Poszukuję nazwy gry

#5 Post autor: ChowYunFat »

Też nie to. Tam na statycznym ekranie z jednej strony było wejście a z drugiej wyjście do kolejnego etapu. Trzeba było pokonać przeszkody, żeby przedostać się z jednego końca na drugi. Nic na zasadzie Giany sisters.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Poszukuję nazwy gry

#6 Post autor: kotrobot »

Ostatni strzał... Ja w sumie to nigdy jakoś namiętnie nie grałem na c64. Oprócz Samantha Fox Strip Poker.
Poza tym, wiek robi swoje.


https://youtu.be/xtBKBcRGzQc
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

Re: Poszukuję nazwy gry

#7 Post autor: zyga »


ChowYunFat
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2021, 12:56

Re: Poszukuję nazwy gry

#8 Post autor: ChowYunFat »

To nie te gry :(

Niedowidek
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2021, 07:19

Re: Poszukuję nazwy gry

#9 Post autor: Niedowidek »


Gordian
Posty: 234
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Poszukuję nazwy gry

#10 Post autor: Gordian »

Szukam gry, z której zapamiętałem tylko ekran, na którym było piękne niebo (zachód albo wschód słońca) w multicolor i dwóch rycerzy na koniach, chyba z kopiami. Nie pamiętam czy ekran był grywalny, czy to tylko animacja. Wydaje mi się, że to był jeden z etapów gry, a inne były na całkiem innej scenerii i innym układzie. Cała gra chyba nie miała nic wspólnego z rycerzami.

Awatar użytkownika
Osfald
Posty: 107
Rejestracja: 12 gru 2020, 22:58

Re: Poszukuję nazwy gry

#11 Post autor: Osfald »

A nie byli to kowboye? Sunsetriders? Jednak chyba nie było jej edycji na C64...

Gordian
Posty: 234
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Poszukuję nazwy gry

#12 Post autor: Gordian »

Nie:)
Na pewno nie był to też "Defender of the crown", a nie "Knight games".

mono
Posty: 27
Rejestracja: 03 lis 2008, 18:52
Grupa: tristesse
Kontakt:

Re: Poszukuję nazwy gry

#13 Post autor: mono »


no9
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2017, 14:52

Re: Poszukuję nazwy gry

#14 Post autor: no9 »

Czy wypada skorzystać z cudzego tematu, żeby nie zakładać nowego?

Ja bym miał też prośbę o pomoc w ustaleniu tytułu gry:

Wydaje mi się, że był on na kasetach Czajkowskiego, ale jak przejrzałem na sieci poskanowane okładki (dzięki dla tego, który je wrzucił) to niestety nic mi tej gry nie przypominało.

Jako dzieciak nie wiedziałem do końca o co w grze chodzi, a dzisiaj pamiętam ją jak przez gęstą mgłę więc trudno to nawet dobrze opisać. W grze chodziło się (raczej) ludzką postacią po mieście widzianym z boku, z ujęcia podobnego jak w Barbarian. Takim bardziej współczesnym mieście w którym nie było chyba wrogów mogących nas zabić. To raczej taka przygodówka z fabułą, choć może elementarną. Można chyba było wchodzić w przecznice i do niektórych budynków, a tam zamienić kilka słów z osobami przebywającymi w środku. Ci napotykani ludzie chyba chcieli czegoś od gracza albo coś mu opowiadali, ale raczej zbyt daleko z fabułą się nie posunąłem więc nie wiem do czego to zmierzało. I teraz jestem ciekaw :)

Sorki, wiem, że opis dość marny, ale może akurat ktoś to skojarzy. Przez te wszystkie lata nigdy nie natrafiłem na tę grę, więc możliwe, że to jakaś niszowa, mało popularna produkcja była.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Poszukuję nazwy gry

#15 Post autor: carrion »

może
Frankie Goes to Hollywood?
https://youtu.be/sWKPuBO69aQ?t=110

a tak przy okazji
gdzie znalazłeś te skany okładek?
c64portal.pl, retronavigator.com

no9
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2017, 14:52

Re: Poszukuję nazwy gry

#16 Post autor: no9 »

Dzięki za strzał, ale to (chyba) nie to.

Skany tutaj http://c64.com.pl/index.php/waldico.html

Gordian
Posty: 234
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Poszukuję nazwy gry

#17 Post autor: Gordian »

Co prawda miasto nie jest współczesne, ale może "Spikey in Transylvania"?
https://www.youtube.com/watch?v=WSj_vYjzSBM

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: Poszukuję nazwy gry

#18 Post autor: SUDi »

no9 pisze:
27 paź 2021, 21:12
Ja bym miał też prośbę o pomoc w ustaleniu tytułu gry:

Jako dzieciak nie wiedziałem do końca o co w grze chodzi, a dzisiaj pamiętam ją jak przez gęstą mgłę więc trudno to nawet dobrze opisać. W grze chodziło się (raczej) ludzką postacią po mieście widzianym z boku, z ujęcia podobnego jak w Barbarian. Takim bardziej współczesnym mieście w którym nie było chyba wrogów mogących nas zabić. To raczej taka przygodówka z fabułą, choć może elementarną. Można chyba było wchodzić w przecznice i do niektórych budynków, a tam zamienić kilka słów z osobami przebywającymi w środku. Ci napotykani ludzie chyba chcieli czegoś od gracza albo coś mu opowiadali, ale raczej zbyt daleko z fabułą się nie posunąłem więc nie wiem do czego to zmierzało. I teraz jestem ciekaw :)

Sorki, wiem, że opis dość marny, ale może akurat ktoś to skojarzy. Przez te wszystkie lata nigdy nie natrafiłem na tę grę, więc możliwe, że to jakaś niszowa, mało popularna produkcja była.
Biorąc pod uwagę, że w takich przypadkach pamięć nam często płata figle i można pomieszać pewne rzeczy np. postać główną lub perspektywę, to typuję znany MIAMI VICE ( https://www.youtube.com/watch?v=FR8YU1QWfjg ).

no9
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2017, 14:52

Re: Poszukuję nazwy gry

#19 Post autor: no9 »

kar78787878 pisze:
28 paź 2021, 10:36
Co prawda miasto nie jest współczesne, ale może "Spikey in Transylvania"?
https://www.youtube.com/watch?v=WSj_vYjzSBM
No właśnie w tamtej grze nie było chodzenia po ukosie - bardziej jak w podrzuconym przez Carriona Frankie, albo wspomnianym przeze mnie Barbarianie. Tylko lewo, prawo i skrzyżowania.

A kojarzycie jakieś inne składanki niż te Czajkowskiego, które krążyły po Polsce? Może to było na innej.


ODPOWIEDZ