Mniej rygorystyczne edytowanie postów

Masz jakieś uwagi co do działania forum, przedstaw je tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rime.
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2019, 02:52
Grupa: Fancy Rats

Mniej rygorystyczne edytowanie postów

#1 Post autor: rime. »

Przydałaby się taka funkcjonalność, że autor tematu ma możliwość edytowania swoich postów w wątku, a przynajmniej pierwszego wpisu. Przykład z życia: zamiast pisać kolejny post w wątku bazarowym o tym czy coś jeszcze mam lub nie mam na sprzedaż, wystarczyłoby zedytować pierwszy post.
Obecnie można edytować ostatni post w wątku, i to pewnie tylko w określonym czasie.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Mniej rygorystyczne edytowanie postów

#2 Post autor: Steffan »

Twój problem to chyba jedyny (na pewno nie ma ich dużo) przypadek, który sens. Natomiast w większości spowodowałoby to chaos w wątku. Teraz dyskusja osadzona jest w czasie, gdyż nie można edytować wpisów. Mam przeczucie, graniczące z pewnością, że znalazłyby się osoby korzystające z takiej możliwości (edycji, a może nawet kasowania wpisu), co miałoby poważne konsekwencje dla spójności całego wątku.

Ja bym nie eksperymentował z takimi zmianami i zostawił tak jak jest.
To pisałem ja.
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Tomi
Posty: 19
Rejestracja: 11 wrz 2021, 20:59

Re: Mniej rygorystyczne edytowanie postów

#3 Post autor: Tomi »

Zgadzam się ze Steffan'em. Możliwość modyfikacji postów po udzieleniu już na nie odpowiedzi spowoduje całkowitą niespójność wątku. Można wyobrazić sobie dyskusję 2 - 3 osób poprzez modyfikację swoich wpisów - taki wątek prawdopodobnie okazałby się całkowicie nie czytelny dla kolejnych później włączających się osób. Wydaje się, że możliwość modyfikacji postu do czasu pojawienia się odpowiedzi na niego, jest optymalnym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Mniej rygorystyczne edytowanie postów

#4 Post autor: Nitro »

Tak, był taki przypadek kiedy kisiel zapragnął zabrać swoje zabawki i po drodze edytował tonę swoich postów na kropki. Dlatego wprowadzona jest blokada, 60 minut na edycję posta, w sam raz aby poprawić ewentualne błędy...
Z regulaminu:
5. Każdy użytkownik ma prawo złożenia prośby o usunięcie swojego konta, nie ma prawa żądać usunięcia swoich postów. Nie jest to złośliwość, po prostu usunięcie postów spowodowałoby utratę sensu i porządku w wielu wątkach.
Mówiąc w sposób prawniczy: Autor każdego wpisu udziela równocześnie nieograniczonej czasem zgody na rozpowszechnianie jego treści w internecie.

Awatar użytkownika
rime.
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2019, 02:52
Grupa: Fancy Rats

Re: Mniej rygorystyczne edytowanie postów

#5 Post autor: rime. »

Ale czy nie dałoby jednak rady wprowadzić wyjątku dla działu Bazar? Przecież to nie jest miejsce dla merytorycznych dyskusji, a blokuje to chociażby możliwość zmiany ceny sprzedawanej rzeczy.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Mniej rygorystyczne edytowanie postów

#6 Post autor: Nitro »

Nope, ustawienie jest globalne dla forum, nie można zrobić wyjątku dla bazaru...

ODPOWIEDZ