Upgrade silnika forum

Masz jakieś uwagi co do działania forum, przedstaw je tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Upgrade silnika forum

#1 Post autor: Nitro »

Hej
Myślę, że najwyższy czas się za to zabrać. phpBB2 już w momencie stawiania tego forum było przestarzałym rozwiązaniem, ale miałem z nim trochę doświadczenia więc je wybrałem.
Aktualnie jest ono już totalnie w zaniku, nie ma choćby archiwów rozszerzeń, boty spamerskie łykają je wzorcowo mimo znacznych starań: trudne pytania, ostatnio autorska implementacja ReCAPTCHA 2[noCaptcha] przy rejestracji.
Jedynymi zaletami trwania przy phpBB2 jakie widzę jest świetne bezpieczeństwo - w ciągu x lat nie opublikowano żadnych poważnych hacków,
przyzwyczajenie ludzi do takiego 'stylu' forum
szybkość/lekkość, ale cóż to po niej jak serwery/pc'ty są niesamowicie szybkie a na komórkach styl się wykrzaczą bodajże.

Rzeczy które chciałbym od nowego forum:
-bezproblemowej migracji z aktualnego, z tym raczej nie będzie problemu bo jedynym wiekszym pluginem są załączniki.
-nowy styl, i tu sprawa dyskusyjna, czy podobny do aktualnego, czy coś top notch mega modern, a może coś pomiędzy. Tak czy owak do zrealizowania tego punktu trzeba chętnego grafika rzecz jasna non profit.
-system warnów/karmy/reptuacji, fajna sprawa, zwykle dobrze działa.
-wsparcie dla mobile, tapatalk.com
-drobne bzdury typu customowe pola: Jabber, Facebook etc.
-tak samo jakieś lepsze wsparcie dla grup, był kiedyś do tego plugin w phpbb2 ale przepadł w odmętach historii.
-ogólny kształt forum podobny do phpbb2
-coś się jeszcze znajdzie

Znajomi z atari.area używają PunBB i to rozwiązanie powoli biorę na celownik, ale ogólnie nie żyję z tworzenia stronek, na pewno mamy tutaj wielu zdolnych webmasterów, wypowiedzcie się co warto byłoby wg. was zrobić.
Userów z kolei zapraszam do zgłaszania kolejnych ficzerów lub też prostego zdania, że dobrze jest jak jest.

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#2 Post autor: joodas »

Nitro: Jest dobrze jak jest:)

Awatar użytkownika
0kti
Posty: 122
Rejestracja: 03 paź 2011, 19:21
Grupa: Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs

#3 Post autor: 0kti »

Wsparcie dla Tapatalk to dobry pomysł, od czterech lat w ten sposób przeglądam różne fora.
ex.Puma/Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs
Ultimate 64 Elite

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

#4 Post autor: tsl »

Jak dla mnie jest ok, tylko zrobić dodatkowo wersję na urządzenia mobilne. Przykład na wp.pl automatycznie wykrywa z jakiego urządzenia jest wyświetlana strona i przełącza automatycznie na wp.pl/mini , gdy odpalam z telefonu. Doskonałe rozwiązanie, jak dla mnie.
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#5 Post autor: Nitro »

Yup, kiedyś pisałem, phpBB2 nie ma wsparcia i nie będzie miało.
phpBB3 za to jak najbardziej, tak poszukałem i nawet mają 'klasyczny' styl, kiedyś chyba tego nie było, ten nowy jest obrzydliwy imo:
klasyk
http://demo.phpbb3styles.net/subsilver2
vs
nowy
http://demo.phpbb3styles.net/prosilver? ... 0d6ef3a22d

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

#6 Post autor: tsl »

Jak dla mnie może być jak najbardziej z tym nowym /klasycznym/ phpBB3. Jestem za!
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
0kti
Posty: 122
Rejestracja: 03 paź 2011, 19:21
Grupa: Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs

#7 Post autor: 0kti »

+1
ex.Puma/Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs
Ultimate 64 Elite

ODPOWIEDZ