Ikona forum

Masz jakieś uwagi co do działania forum, przedstaw je tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
juntek
Posty: 227
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Ikona forum

#1 Post autor: juntek »

Forum nie ma ikony na pasku tytułowym i trochę zaburza to moje "feng shui". :wink:
Znalazłem dobrego kandydata https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Commodore_logo.svg
READY.

Gordian
Posty: 280
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Ikona forum

#2 Post autor: Gordian »

Ikona powinna mieć proporcje 1:1. Jeśli będzie inna, ikona może być nieczytelna.
Obecnie ikonę załącza się na kilka sposobów w zależności od urządzenia/przeglądarki. Tu: https://realfavicongenerator.net/ można wygenerować uniwersalny kod.

Do momentu aż będzie to wdrożone na forum, można zastosować tymczasowe rozwiązanie (dla przeglądarek opartych na silniku Chromium), widoczne tylko u osoby, która korzysta z tej wtyczki.
Mianowicie należy zainstalować plugin Run JavaScript: https://chromewebstore.google.com/detai ... cclobibjao Potem przypiąć go do górnego paska i wywołać na stronie forum. Po wywołaniu otworzy się okienko gdzie można wkleić kod JS.

Kod: Zaznacz cały

let link = document.querySelector("link[rel~='icon']");
if (!link) {
    link = document.createElement('LINK');
    link.rel = 'shortcut icon';
    document.head.appendChild(link);
}
link.href = 'https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Commodore_C%3D_logo.svg';
Po tym kliknąć w "Enable on www.c64scene.pl" oraz "Save&Run".
Przeładować stronę i gotowe.
Edytując ostatnią linijkę można zmienić ikonę (musi być pełny URL).

jetboy
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2024, 10:17
Kontakt:

Re: Ikona forum

#3 Post autor: jetboy »

Od lat jest tu nieposprzątany burdel w przypiętych wątkach. Jeśli administracja ma na to wyjebane, to już widzę jak się zajmuje dodawaniem favicony :)

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 874
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Ikona forum

#4 Post autor: Steffan »

jetboy pisze:
24 maja 2024, 09:05
Od lat jest tu nieposprzątany burdel w przypiętych wątkach. Jeśli administracja ma na to wyjebane, to już widzę jak się zajmuje dodawaniem favicony :)
Tak masz rację co do burdelu w przypiętych wątkach. Wiem, że jest to uciążliwe i przeszkadza w nawigacji po forum. Niestety nie mam uprawnień aby to ogarnąć. Zrobiłem wszystko co mogłem, żeby zlikwidować męczący nas ruski spam.
Stanę w obronie Nitro. Co jak co, ale jestem pewny, że na forum nie ma wyjebane. Niestety sprawy prywatne nie pozwalają mu na administrowanie forum tak jak kiedyś. Liczę na to, iż w końcu do nas wróci (do administrowania). Trzymam kciuki za chłopaka. Dajmy mu proszę kredyt zaufania, zasłużył na niego.

Jako moderator przepraszam Was wszystkich za utrudnienia. Pozdrawiam.
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Gordian
Posty: 280
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Ikona forum

#5 Post autor: Gordian »

To ja się jeszcze podłączę. Nie wiem czy to problem tylko u mnie (może z jakimiś DNSami), ale od jakiegoś czasu obserwuję trudności z wejściem na c64scene.pl oraz moonshinedragons.party. Z tego co zauważyłem, obydwie strony rezydują na serwerach Ogicom (teraz to chyba Cyberfolks). Jeśli problem jest realny i byłaby kiedyś szansa, można też stronę przerzucić na inny serwer.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 874
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Ikona forum

#6 Post autor: Steffan »

Gordian pisze:
28 maja 2024, 08:14
.. Nie wiem czy to problem tylko u mnie (może z jakimiś DNSami), ale od jakiegoś czasu obserwuję trudności z wejściem na c64scene.pl oraz moonshinedragons.party ...
To nie tylko u Ciebie, ja też to niedawno zaobserwowałem. Może coś grzebią na serwerach? Dam cynk Yugorinowi niech zgłosi problem do Cyberfolks.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Gordian
Posty: 280
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Ikona forum

#7 Post autor: Gordian »

Jeśli to serwer współdzielony, to czasem jakieś inne konto nadmiernie wykorzystuje zasoby i nie starcza dla innych. W teorii powinno istnieć ograniczenie na konto, ale w praktyce spotkałem się z czymś takim.

Dzięki, Steffan.

kotrobot
Posty: 2370
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Ikona forum

#8 Post autor: kotrobot »

Racja. To chyba gdzieś u Leminga było na komputronach w UK?
Gdzie jest NItro? Niech odda klucze do piwnicy.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 874
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Ikona forum

#9 Post autor: Steffan »

Dodałem moją z c64.fun. Na razie musi wystarczyć. Jak komuś nie odświeżyło to CTRL+F5.
pozdro
S.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Ikona forum

#10 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kotrobot pisze:
28 maja 2024, 21:38
Gdzie jest NItro? Niech odda klucze do piwnicy.
Jesli wybierasz sie na Xenium to sie z nim zobaczysz.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 227
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Ikona forum

#11 Post autor: juntek »

Steffan pisze:
28 maja 2024, 22:33
Dodałem moją z c64.fun. Na razie musi wystarczyć. Jak komuś nie odświeżyło to CTRL+F5.
👍
READY.

jetboy
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2024, 10:17
Kontakt:

Re: Ikona forum

#12 Post autor: jetboy »

Steffan pisze:
27 maja 2024, 12:46
Niestety sprawy prywatne nie pozwalają mu na administrowanie forum tak jak kiedyś.
W takiej sytuacji należałoby przekazać uprawnienia innemu moderatorowi. W phpbb jest możliwie przekazanie wszystkich funkcji moderacyjnych innym użytkownikom, samemu zachowując admina.

Jestem sobie wstanie wyobrazić kilka sytuacji gdy nawet to nie jest możliwe. Mam nadzieje że nie jest aż tak źle i życzę Nitro rychłego rozwiązania problemów.

ODPOWIEDZ