Jak usunąć taśme klejącą z opakowania ?

Masz jakieś uwagi co do działania forum, przedstaw je tutaj.
Wiadomość
Autor
hobocti77x_
Posty: 167
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Jak usunąć taśme klejącą z opakowania ?

#1 Post autor: hobocti77x_ »

W sumie piszę tu bo nie wiem gdzie umieścić ten temat.W końcu to nie hardware,scena,czy software. Chodzi o to że otrzymałem pocztą w dobrym stanie c64 w oryginalnym opakowaniu. Niestety nadawca niefortunnie zapakował i na oryginalnym papierowym opakowaniu jest przyklejona taśma klejąca która podczas prób usuwania uszkadza papierowe opakowanie. Ktoś wie jak ją usunąć bez uszkodzenia opakowania ?
Może warto założyć jakiś dział z poradami dla kolekcjonerów ?

Gordian
Posty: 234
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Jak usunąć taśme klejącą z opakowania ?

#2 Post autor: Gordian »

Spróbowałbym suszarką rozgrzać taśmę, a właściwie klej. Co z resztką kleju, nie wiem.
Ewentualnie nożykiem do tapem (samym ostrzem), delikatnie wcinając się pomiędzy papier, a taśmę, czyli poziomo, a nie pod kątem. Wcześniej może rozgrzać właśnie suszarką.

hobocti77x_
Posty: 167
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Re: Jak usunąć taśme klejącą z opakowania ?

#3 Post autor: hobocti77x_ »

To jest bardzo stare opakowanie, komputer to chlebak z brązowymi klawiszami i taśma przy najmniejszej ingerencji uszkadza farbę. Nawet jeśli podgrzeje to pozostaną resztki kleju może lepiej byłoby go jakoś rozpuścić ? Ma ktoś może doświadczenia z płynami do usówania stickerów ?
Następny problem na kompie jest plomba wygląda że nigdy nie był otwierany, Wie ktoś jak otworzyć go bez zniszczenia stickera ?

Gordian
Posty: 234
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Jak usunąć taśme klejącą z opakowania ?

#4 Post autor: Gordian »

Klej spróbowałbym usunąć zmywaczem do paznokci, ale najpierw spróbowałbym na jakimś mniej widocznym fragmencie.
Sticker również na ciepło. Jeśli się połamie, to na znanym portalu były kiedyś podróbki stickerów.

ODPOWIEDZ