Prosty emulator C64

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
marlow75
Posty: 29
Rejestracja: 07 lut 2023, 14:04

Prosty emulator C64

#1 Post autor: marlow75 »

Jako odprysk przy projekcie znacznie większym wrzuciłem na gita prościutki emulator C64 daleki od skończenia ale może komuś skróci start przy jego własnym lub wykorzysta fragmenty przy jakimś innym projekcie.

Z czasem ten projekcik będzie nabierał ciała, jak tylko czas pozwoli

https://github.com/marlow75/basic64

Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

Re: Prosty emulator C64

#2 Post autor: Operator Teleksu »

Dałem gwiazdkę i życzę powodzenia. BTW można skądś pobrać gotowy jar? Bo ten drugi program na twoim profilu (konwerter grafik) nawet całkiem fajny.
Have a nice day!

marlow75
Posty: 29
Rejestracja: 07 lut 2023, 14:04

Re: Prosty emulator C64

#3 Post autor: marlow75 »

Operator Teleksu pisze:
20 maja 2023, 21:25
Dałem gwiazdkę i życzę powodzenia. BTW można skądś pobrać gotowy jar? Bo ten drugi program na twoim profilu (konwerter grafik) nawet całkiem fajny.
Dodałem uruchamialną jarkę. W katalogu z którego uruchamiasz apkę muszą się znajdować kernel i basic rom.

ALT-F10 - ładowanie aplikacji - działają te w katalogu PRG - BASIC i PRG.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

Re: Prosty emulator C64

#4 Post autor: Operator Teleksu »

Dzięki za jarkę. Właśnie sobie dzisiaj wieczorem trochę "testuję" ten program, tak dla rozrywki.

Wgl wszystko super, i że tak powiem, pokazuje że taki emulator jest prostszy do napisania niż myślałem (co nie znaczy że sam bym dał radę ogarnąć). Jedna rzecz która mnie martwi to wydaję mi się że działa dosyć opieszale. Pomyślałem sobie że może poszukam czego to wina, poprawie w jakiś sposób, zrobię fork & pull request to może zarobię w końcu osiągnięcie na githubie... W każdym bądź razie miło sobie popisać trochę na forum. :)

Pozdrawiam również.
Have a nice day!

marlow75
Posty: 29
Rejestracja: 07 lut 2023, 14:04

Re: Prosty emulator C64

#5 Post autor: marlow75 »

Operator Teleksu pisze:
24 maja 2023, 21:44
Dzięki za jarkę. Właśnie sobie dzisiaj wieczorem trochę "testuję" ten program, tak dla rozrywki.

Wgl wszystko super, i że tak powiem, pokazuje że taki emulator jest prostszy do napisania niż myślałem (co nie znaczy że sam bym dał radę ogarnąć). Jedna rzecz która mnie martwi to wydaję mi się że działa dosyć opieszale. Pomyślałem sobie że może poszukam czego to wina, poprawie w jakiś sposób, zrobię fork & pull request to może zarobię w końcu osiągnięcie na githubie... W każdym bądź razie miło sobie popisać trochę na forum. :)

Pozdrawiam również.
Opieszałość wynika z naiwnego algorytmu dysponowania czasem. Obecnie emulator w przyjętej a priori jednostce czasu wykonuje kod i resztę czasu która pozostała w tej jednostce po prostu czeka. To powoduje że klawisze odczytywane są tylko przez fragment czasu w którym wykonuje się kod i ma się wrażenie że klawiatura nie zawsze rozpozna klawisze. Nie zdążyłem tego poprawić, ale wystarczy zmniejszyć interwał lub podzielić na dwa dla kodu procesora i emulacji CIA, przeplatane. Kłopot rozwiązuje ciągle wykonywana pętla ale to nie jest eleganckie rozwiązanie

marlow75
Posty: 29
Rejestracja: 07 lut 2023, 14:04

Re: Prosty emulator C64

#6 Post autor: marlow75 »

Główna pętla emulatora poprawiona. Doszła również inicjalizacja pamięci tak by działało proste demo nonmonochrome. Dorzuciłem kilka ciekawych programików w tym prostą grę, ikonę końca lat 70 na Commodore PET która działa również pod C64. Pierwszą skradankę ever.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ