PETSCII art - pierwsze kroki

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.

Jaką ocenę byście wystawili (np. na csdb) mojemu drugiemu PETSCII art'owi (tym owocom i róży)

10
0
Brak głosów
9
2
18%
8
0
Brak głosów
7
2
18%
6
3
27%
5
1
9%
4
2
18%
3
1
9%
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 11

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

PETSCII art - pierwsze kroki

#1 Post autor: Operator Teleksu »

Cześć,

Chciałbym zapytać o wasze zdanie na temat moich grafik PETSCII. Oglądałem oczywiście, takie grafiki na csdb i niby wiem
jakie zbierają jakie noty, wiem że można znaleźć i lepsze i gorsze od moich, ale czasem można mieć wątpliwości co do
konkretnego przypadku czy też nie być 100% obiektywnym w stosunku do samego siebie. Stąd ankieta.

Obrazki które załączam to moje pierwsze kroki - jestem ciekawy czy mam jakieś szanse startować jako grafik czy lepiej nie
brać się za coś do czego się nie nadaję.

TYLKO NIEWIELKA PROŚBA - ocenę w ankiecie wystawcie mi bez naciągania a ew. pocieszenia :wink: napiszcie w poście, nie
odwrotnie.

Dzięki za wszelki odzew. :)
Załączniki
still-life.png
still-life.png (7.07 KiB) Przejrzano 1780 razy
pepsi.png
pepsi.png (6.17 KiB) Przejrzano 1780 razy
act.png
act.png (10.48 KiB) Przejrzano 1780 razy
Have a nice day!

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#2 Post autor: Katon »

Hej do odważnych świat należy wg. Mnie działaj i maluj szanse masz z praktyki wiem, że każda kolejna praca będzie ewoluowała i będziesz poprzez to lepszy a trening czyni mistrza. Życzę powodzenia w kolejnych pracach :-)

Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#3 Post autor: Operator Teleksu »

Katon pisze:
30 sty 2022, 14:55
Hej do odważnych świat należy wg. Mnie działaj i maluj szanse masz z praktyki wiem, że każda kolejna praca będzie ewoluowała i będziesz poprzez to lepszy a trening czyni mistrza. Życzę powodzenia w kolejnych pracach :-)
Dzięki za miłe słowa :)

Muszę jednak trochę zapytać, a propos treningu - totalnie pierwsza praca to były te puszki, druga to były owoce jak napisałem,
no i trzecia akt - moim zdaniem eksperyment taki po prostu, no i trochę nieudany. Czy oceniacie że z trzecią pracą, się trochę
cofnąłem krok w tył, czy też to kwestia podejścia za wcześnie do zbyt trudnego tematu?

BTW, średnia ocen z ankiety wychodzi, mniej więcej taka jak sam podejrzewałem, także zakładam że z moim obiektywizmem
jednak wszystko w porządku - jeśli niezupełnie i komuś ten akt się zupełnie podobał to też może dać mi znać.
Have a nice day!

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 210
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#4 Post autor: juntek »

Dobra rada „Wujka Dobra Rada”:
Rób to co lubisz i nie oglądaj się na opinie innych ludzi.
Wytrwałość popłaca i jeśli nawet na początku nie wychodzi to z czasem nabierzesz wprawy.
READY.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#5 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

udany debiut
mogles przyjechac tydzien temu do Opola, zglosic do konkursu i zaprezentowac na big screenie
https://csdb.dk/release/?id=218493
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#6 Post autor: Steffan »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
07 cze 2022, 08:41
udany debiut
Zgadzam się. Dobra robota.
Czekam na więcej.
S.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#7 Post autor: Operator Teleksu »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
07 cze 2022, 08:41
udany debiut
mogles przyjechac tydzien temu do Opola, zglosic do konkursu i zaprezentowac na big screenie
https://csdb.dk/release/?id=218493
Dzięki. Do Opola niestety mam daleko i nie jestem zbyt "dyspozycyjny" że tak powiem, ale może jeszcze kiedyś tam kiedyś.
Steffan pisze:
07 cze 2022, 09:40
Zgadzam się. Dobra robota.
Czekam na więcej.
S.
Też sobie życzę żeby było tego w przyszłości więcej. Pozdro.
Have a nice day!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#8 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Operator Teleksu pisze:
11 cze 2022, 14:55
Dzięki. Do Opola niestety mam daleko i nie jestem zbyt "dyspozycyjny" że tak powiem, ale może jeszcze kiedyś tam kiedyś.
Wegrzy przyjechali samochodem i przylecialo tez kilka osob mieszkajacych juz poza granicami kraju. Do Opola jechaly pociagi/samochody z najdalszych czesci Polski np Szczecin, Gdańsk czy Białystok. Mogles przyjechac w sobote wieczorem na konkursy a w niedziele wrocic z kims do domu rozmawiajac po drodze o scenie. Albo po prostu wyslac produkcje mailem a wieczorem ogladac z domu reakcje publicznosci i komentowac na twitchu (co mozna bylo tez robic z ławki pod party place).
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#9 Post autor: Operator Teleksu »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
11 cze 2022, 16:05
Operator Teleksu pisze:
11 cze 2022, 14:55
Dzięki. Do Opola niestety mam daleko i nie jestem zbyt "dyspozycyjny" że tak powiem, ale może jeszcze kiedyś tam kiedyś.
Wegrzy przyjechali samochodem i przylecialo tez kilka osob mieszkajacych juz poza granicami kraju. Do Opola jechaly pociagi/samochody z najdalszych czesci Polski np Szczecin, Gdańsk czy Białystok. Mogles przyjechac w sobote wieczorem na konkursy a w niedziele wrocic z kims do domu rozmawiajac po drodze o scenie. Albo po prostu wyslac produkcje mailem a wieczorem ogladac z domu reakcje publicznosci i komentowac na twitchu (co mozna bylo tez robic z ławki pod party place).
:( :oops:
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak zrobić taką minę i co najwyżej zapytać kiedy następna taka okazja (pewnie za rok)?

BTW: żaden ze mnie wielki komodorowiec, w zasadzie dopiero obecnie się wkręcam w ten temat, mnie tam zawsze pociągały komputery zwłaszcza oldskulowe, ale nie wiem czy pisałem to kiedyś czy nie - nawet nie posiadam ani nigdy nie posiadałem oryginalnego C64, zainteresowałem się właśnie C64 przez to że posiada bardzo aktywną demoscenę i nietrudno o wszelkie możliwe tutoriale itp. Nie piszę tego tylko po to żeby się usprawiedliwiać ale... usprawiedliwiać się też w sensie że chyba byłbym taką sierotką marysią trochę.

Pozdrawiam i co złego to nie ja :wink:
Have a nice day!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#10 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Operator Teleksu pisze:
11 cze 2022, 17:43
kiedy następna taka okazja (pewnie za rok)?
Najblizsze imprezy gdzie mozesz wystawic grafiki petscii lub produkcje kodowane na c64:

za 4 tygodnie
https://www.lostparty.pl/2022/

za 7 tygodni
http://www.teddybeer.party/

za 9 tygodni
https://www.sillyventure.eu/pl/compos

za 11 tygodni
https://xenium.rocks/pl/info
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#11 Post autor: Nitro »

Sebaloz dobrze prawi, przyjedź na jakieś Polskie party, tylko ostrzegam, uzależnienie murowane :)

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#12 Post autor: Katon »

Nie będziesz sierotką Marysią nie bój żaby jestem pewien ;-)

Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#13 Post autor: Operator Teleksu »

Chwilami waham się jak Boczek w jednym z odcinków "Świata według Kiepskich".

Ale rozmawiałem już ze swoją starą matką i ojcem, wygląda na to że być może uda mi się pojawić na Lost Party 2022 z tym że tylko na weekend czyli dwa ostatnie dni. Heh mam 32 prawie 33 lata ale mojej rodzinie czasami ciężko coś wytłumaczyć :(

Poza tym nawet jeśli bym się nie pojawił, wysłałem Vasco dwie swoje graficzki tylko jeszcze nie dostałem odpowiedzi e-mailem. Tam żem napisał że mnie raczej nie będzie ale zmieniłem zdanie i może akurat będę. Tylko muszę ogarnąć parę spraw, znaczy zaklepać nocleg na przykład (otworzyć sobie konto w banku najpierw...).

To zabrzmi dziwnie ale jakieś przeszło 10 lat prawie nie wychodziłem z domu i wgl to trochę stuknięty jestem - bardzo proszę mi wybaczyć w razie czego, chociaż pewnie to dla was całkiem niezrozumiałe. :roll:
Have a nice day!

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#14 Post autor: Katon »

Nie urażając masz jakieś problemy pisz na priv postaram się pomóc ok.

Awatar użytkownika
Operator Teleksu
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2020, 21:31

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#15 Post autor: Operator Teleksu »

Katon pisze:
15 cze 2022, 23:25
Nie urażając masz jakieś problemy pisz na priv postaram się pomóc ok.
Ech, spoko. Napisałem to poważnie (czy tam sam nie wiem po co) ale na razie wszystko idzie w dobrym kierunku. Odezwę się jak już zarezerwuję nocleg - żeby było już wszystko wiadomo na pewno czy będę.

W sumie to miło że tak napisałeś :) ale w tej chwili nie potrzebuję żadnej pomocy.
Have a nice day!

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: PETSCII art - pierwsze kroki

#16 Post autor: Katon »

Ok wychodzę z założenia że trzeba pomagać ale jak jest w porządku to się cieszę ;-)

ODPOWIEDZ