Jak przesunąć zaka?

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Jak przesunąć zaka?

#1 Post autor: Steffan »

Jak "skonwertować" / przesunąć plik z zakiem z np. $1000 na $2000? Jest jakaś apka na pc która by to ogarnęła (przepisała adresowanie)? Pokierujcie mnie proszę, bo nie wiem jak się za to zabrać. Pozdro.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 210
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Jak przesunąć zaka?

#2 Post autor: juntek »

Takie coś wykopałem ale nie testowałem https://www.linusakesson.net/software/s ... /index.php
READY.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Jak przesunąć zaka?

#3 Post autor: Steffan »

Dziękuje Ci bardzo za link! Sprawdziłem na kilku zakach i jak na razie nie trafiłem na takiego, którego nie dałoby się relokować (z tego co pisze autor, takie na pewno się trafią). Twórca apki Linus Akesson odwalił kawał dobrej roboty. Muszę się przyznać, iż nie zdawałem sobie sprawy, że relokacja zaka jest takim problemem. Linus na swojej stronie umieścił wpis, który objaśnia złożoność problemu. Dołączył kilka wykresów (na bazie HVSC) na temat zgromadzonych tam sid-ow. Polecam zapoznać się z wpisem, link powyżej.
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Jak przesunąć zaka?

#4 Post autor: isildur »

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Twoja muzyczka zrobiona jest w trackerze, który ma dedykowany relocator.
Zwłaszcza jeśli jest to któryś z nowszych, np. GoatTracker, czy CheeseCutter.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Jak przesunąć zaka?

#5 Post autor: Steffan »

isildur pisze:Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Twoja muzyczka zrobiona jest w trackerze, który ma dedykowany relocator.
Zwłaszcza jeśli jest to któryś z nowszych, np. GoatTracker, czy CheeseCutter.
Dziękuję Ci za informacje. Żeby zgłębić temat mam dwa pytania.

1. Jak sprawdzić, czy rzeczywiście jest z któregoś z wymienionych trackerów (plik zawiera jakiś ciąg identyfikujący)? Przejrzałem kilka nowych i starych plików z sid-ami i nie rzucił mi się w oczy "identyfikujący" ciąg tekstowy, może jest tam jakiś "tajemniczy" bajt identyfikujący :) ?
2. Jeśli "będzie" z tych nowych trackerów, jak wygląda proces relokacji?
Pozdrawiam.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Jak przesunąć zaka?

#6 Post autor: isildur »

Tak, kazdy player moze byc zidentyfikowany po unikalnym ciagu HEX.
Osobiscie uzywam do tego:
https://www.acid64.com

Najpierw musisz sobie tez odpalic JSIDdevice jako driver emulujacy SID i nacisnac F1 - w dolnej tabelce dostaniesz tracker, w ktorym byl zrobiony zak.
Mozesz tez wrzucic tutaj ten plik i postaram sie go zidentyfikowac ;)

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Jak przesunąć zaka?

#7 Post autor: Steffan »

isildur pisze: Najpierw musisz sobie tez odpalic JSIDdevice jako driver emulujacy SID i nacisnac F1 - w dolnej tabelce dostaniesz tracker, w ktorym byl zrobiony zak.
Mozesz tez wrzucic tutaj ten plik i postaram sie go zidentyfikowac ;)
Zrobiłem jak napisałeś. Info otrzymane z acid64 wskazało na JCH NewPlayer (JCH NewPlayer V20). Poszukałem playera na csdb i faktycznie na dysku oprócz edytora znajdował się relokator. Relokacja przebiegła bezproblemowo.

Tak z ciekawości porównałem sobie zrelokowane pliki (pierwszy relokowany za pomocą aplikacji Sidreloc, o której pisał Juntek, oraz drugi relokowany w JCH NewPlayer V20. Pliki różnią się zawartością (nie jakoś znacznie, ale naliczyłem 61 różnych bajtów w różnych lokalizacjach) Oczywiście rozmiar plików jest identyczny.

Oba relokowane zaki grają identycznie jak "oryginalny". Widać iż sposobów na relokacje (udaną) jest wiele.

Dzięki Wam Panowie (Juntek i Isildur) znowu się czegoś nauczyłem. Dziękuję Wam bardzo za pomoc!
Pozdrawiam.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Jak przesunąć zaka?

#8 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Roznica wynika z tego ze Sidreloc uzywa innych adresow strony zerowej niz oryginalny player/relokator.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ