Szukam grafika

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Szukam grafika

#1 Post autor: zbych »

Zapomniałem że część forum nie jest widoczna publicznie, więc umieszczam post jeszcze raz, może tym razem będzie więcej odsłon. Sorki za zamieszanie.

Niektórzy pewnie już wiedzą że zacząłem robić port Yoomp!64 na Amigę (OCS) (https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/40 ... -yoomp-ocs). Chciałem zrobić rozpoznanie czy ktoś byłby chętny żeby pomóc w zrobieniu grafiki kafli i/lub tła pod tunel, bo trudno mi wykorzystać te możliwości jakie daje Amiga. Dlaczego pytam tutaj? - bo znamy się z forum :) niektórzy kojarzą mnie czy to z tego forum czy z powera, ja też kojarzę niektóre nicki, dlatego najpierw chciałbym zapytać tutaj, poza tym grafika ta ma ograniczenia jeśli chodzi o liczbę kolorów a grafikom z C64 takie rzeczy jak mała paleta kolorów nie są straszne.
Trochę szczegółów:
- kafle są w rozmiarze 16x16 w 8 kolorach (oczywiście z palety 4096), ale muszą być symetryczne w poziomie
- tło może mieć 7 kolorów ale nie do końca bo to tryb EHB czyli są 3 dowolne kolory i 3 takie same ale o połowę ciemniejsze oraz czarne tło
Oczywiście postawię jakąś dobrą flaszkę (czyli można podać jakąś ofertę,tylko w granicach rozsądku).

Jeszcze wszystko jest na wczesnym etapie ale mam nadzieję że uda mi się doprowadzić ten projekt do końca, chciałbym jednak wiedzieć czy ktoś jest chętny pomóc.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Szukam grafika

#2 Post autor: carrion »

Ja na razie odpadam. choć brzmi kusząco to mam kilka projektów rozpoczętych. no chyba że Ci się nie spieszy...

i BTW: dlaczego EHB? a nie np Dual Playfield? Też miałbyć 8 + 7 kolorów bez zabawy z paletą + dodatkowo sprzętowe sprajty mogły by mieć własne kolory. Tak tylko pytam.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Re: Szukam grafika

#3 Post autor: zbych »

Pierwotnie miało być Dual Playfield, ale przy EHB mogłem dodać efekt przyciemniania części tunelu która znajduje się w głębi i wydaje mi się że to całkiem fajnie wyszło, a sprajty i tak mają swoją część palety, tylko zamiast pełnych 16 kolorów mogę wykorzystać 12 bez "kolizji".
Co do pośpiechu to jest jeszcze sporo do zrobienia więc na razie mi się nie spieszy.

ODPOWIEDZ