Kradziona animka w demie E2IRA xD

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
kolecbozy
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2023, 01:57

Kradziona animka w demie E2IRA xD

#1 Post autor: kolecbozy »

Hehe!

A wiecie ze ta animka z dema E2IRA była kradziona xD

Oryginal:
https://twitter.com/FloriandeLooij/stat ... GA4vkPAAAA

Konwert Wacka - kredytów oczywiście brak (jak zwykle):
https://youtu.be/q56-23D7omY?t=290

Wacek (i całe Arise) - to jedno wielkie xD

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#2 Post autor: wackee »

W demie grupy Padua "Unity", pod którym między innymi podpisał się Artur "mojzesh" Toruń, w czwartej minucie wykorzystano animację: https://youtu.be/PlJ7P-IgMwE?t=246
Jest to animacja z internetu, oryginał jest chociażby tutaj: http://www.animated-gifs.fr/category_gr ... 396339.gif
Brak kredytów dla oryginalnego autora animacji.

Iksde i samozaoranie.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

boleckozy
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2023, 09:28

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#3 Post autor: boleckozy »

kolecbozy pisze:
18 wrz 2023, 01:04
Hehe!

A wiecie ze ta animka z dema E2IRA była kradziona xD

Oryginal:
https://twitter.com/FloriandeLooij/stat ... GA4vkPAAAA

Konwert Wacka - kredytów oczywiście brak (jak zwykle):
https://youtu.be/q56-23D7omY?t=290

Wacek (i całe Arise) - to jedno wielkie xD
Cześć, Mojżesz. Fajnie, że wróciłeś na scenę! 8)

kolecbozy
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2023, 01:57

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#4 Post autor: kolecbozy »

Muahaha…
A przypomnij nam wszystkim wacku jakie nagrody dzierży to demo E2IRA by Arise z kradzionymi designami?

Ps. Najlepsze jak złodziej krzyczy łapać złodzieja. No niezła komedia xD.
Ps2. Z tego co mi wiadomo ta część dema Padua nie była robiona przez Mojzesha, on tylko zrobił tam jeden efekt.

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 402
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#5 Post autor: kordiaukis »

@Nitro, czas posprzątać śmietnik

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#6 Post autor: comankh »

ej. ale my worldfirsta mamy za starwarsy w love i animke z amigowego dema beton dezign.
raportowanie siódmej wody po kisielu (sic!) nie ma chyba żadnego sensu?

logdanbazuka
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2023, 08:02

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#7 Post autor: logdanbazuka »

Nie ciesz się!
Prawnicy Disneya już czytają stare notki, ustalają powiązania i aktualne adresy. :lol:

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#8 Post autor: Hornet »

Gdyby tam wchodziło w grę rypanie kodu to można podnosić larum - ale "rip" efektu w sensie wizualnym? No daj pan spokój.... Sięgnijmy wobec tego głębiej w przeszłość i oplujmy Guy Shavitta, JCH albo Mooga, przecież robili covery....
Przyjrzyj się kodowi Wacka a nie stronie wizualnej bo dojdziemy do absurdu i będzie się opluwać np o DYCP-y

Nie, nie jestem adwokatem Wacka ale nudzi mnie takie pierdolimento.
Oczko się urwało! Temu misiu!

hobocti77x_
Posty: 167
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#9 Post autor: hobocti77x_ »

Tu to dopiero kradzież, co ciekawe trafiła do muzeum. :lol:
https://www.pinterest.co.uk/pin/403072235404208656/

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#10 Post autor: wegi »

Hornet pisze:
20 wrz 2023, 20:31
Gdyby tam wchodziło w grę rypanie kodu to można podnosić larum[,,,]
Nie, nie jestem adwokatem Wacka ale nudzi mnie takie pierdolimento.
Chodziło o rypanie kodu, a specem od takich oskarżeń jest właśnie wacek, który mnie oskarżył o zajumanie kilkudziesięciu jego bajtów w sensie przepisania kolorów do tabelki fade, coś na mod:

Kod: Zaznacz cały

ldx #$ileśtam
lda cośtam
sta gdzieśtam,x
dex
bpl *-4
Idąc tym tropem, w każdym demie gdzie robiono fade effect znajduje się ENIGMA kod autorski wacka

Będę "niekąsekwętny" i pominę milczeniem fakt, że zanim koder wacek stanął na wyżynach swoich koderskich umiejętności i napisał wspomnianą enigmę - było tysiące dem, w którym był fade effect i pozwolę sobie nieoskarżyć wacka o zajumanie kodu ze starszych dem, gdzie fade effect występował.
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#11 Post autor: wackee »

wegi pisze:
22 wrz 2023, 12:56
Chodziło o rypanie kodu
Nie nie chodziło. Mojzesh nigdy nie oskarżał mnie o rypanie kodu.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#12 Post autor: wegi »

Skrót myślowy - Hornet napisał "Gdyby chodziło o rypanie kodu", a ja dla jasności wackowej powinienem napisać:

"O rypanie kodu to mnie posądził mistrz wacek... " i dalej jak było poniżej z całym przykładem wackowej enigmy. Żebyś nie musiał prostować aby zakrzywić.
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#13 Post autor: Hornet »

wegi pisze:
22 wrz 2023, 12:56

Chodziło o rypanie kodu, a specem od takich oskarżeń jest właśnie wacek, który mnie oskarżył o zajumanie kilkudziesięciu jego bajtów w sensie przepisania kolorów do tabelki fade, coś na mod:

Kod: Zaznacz cały

ldx #$ileśtam
lda cośtam
sta gdzieśtam,x
dex
bpl *-4
Idąc tym tropem, w każdym demie gdzie robiono fade effect znajduje się ENIGMA kod autorski wacka

Będę "niekąsekwętny" i pominę milczeniem fakt, że zanim koder wacek stanął na wyżynach swoich koderskich umiejętności i napisał wspomnianą enigmę - było tysiące dem, w którym był fade effect i pozwolę sobie nieoskarżyć wacka o zajumanie kodu ze starszych dem, gdzie fade effect występował.
Monsieur Wegi, ja się odniosłem do rypania efektu stricte wizualnego. Podtrzymuję swoje, słuszne jak mniemam, zdanie - gdybyśmy zaczęli zliczać ile razy w jakich wersjach powstała np plazma na czteropolówie albo rotatory to zatoczylibyśmy koło oraz osiągnęli dramatyczną eskalację podejrzeń o rypanie czegokolwiek od kogokolwiek. Jedynym obiektywnym wyznacznikiem jest kod a ten właśnie w ogóle nie był brany pod uwage w pierwszym, anonimowym poście.
Jestem zimnym sceptykiem, w przeciwieństwie do Horneta sprzed 30 lat. Oczywiście, jeśli Wacek zrobił kiedykolwiek jakiś lewy myk to inna sprawa - ale w tym konkretnym przypadku jest to gównoburza w pękniętej szklance.
Poza tym, zdroworozsądkowo, nie powinno podpadać pod rypanie kodu coś co jest niejako zdefiniowane jako kamień węgielny jakiejś tam routinki, tablice, pętle - coś co jest logiczne, oczywiste i nie podlegające dyskusji. Niejako pośrednio przyznaję Ci rację, jeśli zostałeś oskarżony przez Wacka o rip. Ale to nie jest przedmiotem tego wątku, to już sobie sami wyjaśnijcie. Natomiast cały główny lead uważam za psinco warte mieszanie w ogródkowym wychodku.
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#14 Post autor: wegi »

Hornet pisze:
22 wrz 2023, 16:41
(1)[..]ale w tym konkretnym przypadku jest to gównoburza w pękniętej szklance.
[,,,]
(2) [...]rację, jeśli zostałeś oskarżony przez Wacka o rip. Ale to nie jest przedmiotem tego wątku, to już sobie sami wyjaśnijcie.
ad1.
Zgadzam się że gównoburzą w pękniętek szklance jest takie zachowanie wacka i dwutygodniowe ujeżdżanie po mnie i brushu że wegi zajumał wackową enigmę. Trzeba naprawdę żyć takim przebojem żeby przez 2 tygodnie zamęczać brusha taką gównoburzą w pękniętek szklance. Skoro to jeszcze nie wystarczyło wackowi, to jeszcze musiał polecieć na csdb i pożalić się jak to wegi użył jego najwyższych lotów enigmy - pomyślałeś jaki to musiał być stan umysłu? No i jeszcze na csdb osrać że demo nieudane - pohejtował ile mógł i gdzie mógł, aż już nie było co hejtować - wtedy na powrót chce być kumplem.

ad2. Może i powinienem założyć osobny wątek, może kilka i roztrząsać to jak ogrodnik nawóz - może w przyszłości trzeba będzie wackowi przypominać jaki z niego macho-coder. Na razie się wstrzymam, co nie znaczy że na zawsze :-)

Generalnie pewnie i masz rację, ja ani nie widziałem tego dema, ani nie jestem specem od praw autorskich. Mnie uderzyło takie znamienne zdanie tu użyte, że złodziej najgłośniej krzyczy "Łap złodzieja!!!".
pzdr
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2023, 17:25 przez wegi, łącznie zmieniany 1 raz.
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#15 Post autor: Hornet »

Tak na podsumowanie mojego udzielenia się w tym Armagedonie, pomijając przymioty i cechy osobnicze zainteresowanych ludzi oraz zdając sobie sprawę, że praktycznie w temacie kodowania nie istnieje oraz licząc po cichutku, że może obiektywne zdanie starego Horneta coś znaczy ufff.... uważam Wegi, że jesteś jednym z najbardziej pomysłowych i solidnych koderów. I nie musisz kąpać się w agresywnych pomyjach by to udowodnić oraz walczyć z kimkolwiek o cokolwiek.

Prawda obroni się sama.
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#16 Post autor: wegi »

Hornet pisze:
22 wrz 2023, 17:19
uważam Wegi, że jesteś jednym z najbardziej pomysłowych i solidnych koderów.
Bez przesady... bo aż mi głupio... Pracowitość to nie zdolności - zdolny to jest brush na przykład albo Luke - gdzie mi do nich.

pzdr
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#17 Post autor: Hornet »

Brush to Brush, fakt poznania osobiście Krzysztofa plasuję zaraz obok poznania braci Matulów jako coś co ukształtowało mnie forever and ever. W ogóle ESM w latach 90 to jak meteor, to przeistoczenie z Paradosu wywindowało wszelkie standardy w Polsce na szczyty. Oni i Taboo to absolutna elita.

... wszakże to nie oznacza, że również byli i są ludzie robiący naprawdę świetne czary mary. Skromność cenię ale bez jaj 🙃
Oczko się urwało! Temu misiu!

kolecbozy
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2023, 01:57

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#18 Post autor: kolecbozy »

Hornet pisze:
20 wrz 2023, 20:31
Gdyby tam wchodziło w grę rypanie kodu to można podnosić larum - ale "rip" efektu w sensie wizualnym? No daj pan spokój.... Sięgnijmy wobec tego głębiej w przeszłość i oplujmy Guy Shavitta, JCH albo Mooga, przecież robili covery....
Przyjrzyj się kodowi Wacka a nie stronie wizualnej bo dojdziemy do absurdu i będzie się opluwać np o DYCP-y

Nie, nie jestem adwokatem Wacka ale nudzi mnie takie pierdolimento.

Kolega myli cover z convertem :)
Cover to wytwor jednego artysty przefiltrowany przez doswiadczenie i warsztat innego artysty.

Tu mamy klasyczny convert, bierzesz animke, robisz cropa, zamieniasz na dwa kolory (jedna komenda ffmpeg) wczucasz do csam i po chwili masz gotowa animke. Dodajesz jakies chujowe napisy i gotowe.

Zareczam cie ze wykonanie zrodlowej animki to pare dni roboty i kombinowania z roznymi technikami zeby zrobic cos tak fajnego a i tak wyjdzie inaczej niz w oryginale (podkreslam z cala stanowczoscia ze ta animacja nie jest trywialna, nie jest to cos co bylo w milionach odslon)

Polecam zobaczyc inne designerskie animacje Flooriana De Looji, to prawdziwy designer z wlasnym warsztatem i technikami / pomyslami. Wacek to przy nim designerek.

Kazda taka amiacja podnosi wartosc dema i jego walory artystyczne, a w koncu demoscena jest przede wszystkim rywalizacja. Wiec mamy tu po prostu nieczysta gre i naginanie zasad ku uciesze gawiedzi.

Mam nadzieje ze pomoglem.

kolecbozy
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2023, 01:57

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#19 Post autor: kolecbozy »

wegi pisze:
22 wrz 2023, 12:56
Hornet pisze:
20 wrz 2023, 20:31
Gdyby tam wchodziło w grę rypanie kodu to można podnosić larum[,,,]
Nie, nie jestem adwokatem Wacka ale nudzi mnie takie pierdolimento.
Chodziło o rypanie kodu, a specem od takich oskarżeń jest właśnie wacek, który mnie oskarżył o zajumanie kilkudziesięciu jego bajtów w sensie przepisania kolorów do tabelki fade, coś na modq:

Kod: Zaznacz cały

ldx #$ileśtam
lda cośtam
sta gdzieśtam,x
dex
bpl *-4
Unikalny i jedyny w swoim rodzaju kod “geniusza” wacka xD

Prawie jak Dr. Emett Brown, wacek wpadł na ta genialna formule tuz po poślizgnięciu się i uderzeniu w głowę, gdy stał na toalecie, aby powiesić zegar.

Ps. Znam ta sprawe z drugiej strony, skadinad wiem ze wiekszosc ludzi z Arise radzila wtedy wackowi zeby sobie dal spokoj z kreceniem tej “aferki”, ale Wacek oczywiscie grzal temat i robil z igly widly xD.

Wacek ogolnie przypomina mi Personalnego Łukasika z serialu “Zmiennicy” Bareii, aferki, intrygi, nie bez kozery sam nazywa siebie wężem xD, wszędzie toto wlezie…

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Kradziona animka w demie E2IRA xD

#20 Post autor: wegi »

kolecbozy pisze:
22 wrz 2023, 19:54
Unikalny i jedyny w swoim rodzaju kod “geniusza” wacka xD
Prawie jak Dr. Emett Brown, wacek wpadł na ta genialna formule tuz po poślizgnięciu się i uderzeniu w głowę, gdy stał na toalecie, aby powiesić zegar.
[...]
Rozbawiłeś mnie aż do łez :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kolecbozy pisze:
22 wrz 2023, 19:54
[...]
Wacek ogolnie przypomina mi Personalnego Łukasika z serialu “Zmiennicy” [...]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pamiętam tą szczerą i uczciwą twarz LOL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

ODPOWIEDZ