Wasi ulubieni twórcy muzyki na c64.

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#21 Post autor: wackee »

U mnie szczyt szczytów jest czytelny i należy do ADSR. I jest to znamienne, że za pierwszym podejściem ich kolekcja muzyczna nie podobała mi się w ogóle. Dopiero po jakimś czasie stała się wzorcem metra.

Na czubku siedzi wspomniany już DOS ze swoim kawałkiem "Da Winner". Jeżeli nie znasz tego kawałka, to nie jesteś godzien znajdować się w odległości mniejszej niż 30km do najbliższego C64 ze sprawnym SIDem. Dodatkowo, Twoja wartość jest dla mnie mniejsza niż wartość tlenu, który zużywasz podczas oddychania.

Ciut poniżej pan Cane i "Crystals". Odległość zmiejszona do 25km, ale i tak zasługujesz na rytualny wpi##dol na najbliższym party.

Jeszcze kawałek niżej znów Cane i "DJ-Dancer". Niby tylko 20km, ale karą dodatkową jest noszenie przez tydzień za Bimbrem torby z jego monitorem (tym starym!!) oraz ze dwa przeglądy dem szwedzkich.

Potem jest długo długo nic.

Potem większość soundtracku z "Wonderland IX" w wykonaniu Danko. Możesz nawet siedzieć obok C64, ale nie wolno nawiązywać Ci kontaktu wzrokowego. Elban i Prezes dożywotnio przy każdej okazji szargają werbalnie dobre imię Twojej matki oraz okoliczności Twojego poczęcia.

Potem znowu długo nic.

Kawałek Jeffa z niedokończonej wersji "Tower Power". Wolno dotknąć Ci jednego z shiftów. Kara dodatkowa to dwie godziny zamknięcia w pomieszczeniu z najlepszymi demami grupy Panic.

A potem jest jeszcze cała masa dobrych kawałków, które wyżej wymienionym nie są godne wycierać tyłka :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

praiser
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2008, 11:44

#22 Post autor: praiser »

enuff said.....
who cares anyway ?

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#23 Post autor: booker »

Zasilacz na jajach za zdjęcie Vibrantsów z górnej półki 8)

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#24 Post autor: kotrobot »

Wacek, to mnie zaskoczyłeś z tą selekcją.
Myślałem, że polecą jakieś Zyrony, Edy i Kjell N. ;)

Musze sobie przypomnieć te ADSRy, bo tak po tytułach to nie pamiętam...

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#25 Post autor: wackee »

kotrobot pisze:Wacek, to mnie zaskoczyłeś z tą selekcją. Myślałem, że polecą jakieś Zyrony, Edy i Kjell N. ;)
A bo to tak trochę jest, że metalowcy w domu słuchają jazzu... :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#26 Post autor: SUDi »

Scenowi kompozytorzy (w kolejności alfabetycznej) :

Alien, A-Man, AMJ, Antti Hannula, Arne, Bakewell Dwayne, Blues Muz, Bzyk, Cane, da Blondie, Daf, Deetsay, DOS, Drax, Dr. Voice, Echo, Eclipse, Edwin van Santen, FAME, Fanta, Gangstar, Glenn Rune Gallefoss, Guy Shavitt, Iron Cat, JCH, Jeff, Jeroen Tell, Johannes Bjerregard, KB, Laxity, Link, Mitch & Dane, Odi, Orcan, Peace, Praiser, PRI, PVCF, Red Devil, Reyn Ouwehand, Shogoon, Taki, The Syndrom, Thomas Detert, Tomas Danko, Touldie, Twoflower, Wacek, Xayne, Zardax, Zyron

I.lige zaznaczyłem pogrubioną czcionką

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#27 Post autor: elban »

a ja tam mysle, ze Wacus powinen sobie wszystkie party w demach dogrywac z magnetofonu (i to bez turbo) za pominiecie Jeroena Tela.

Za kare Twoja stacje dyskow rytualnie rozpierdole na nastepnym pierniku. Najpierw bedzie sie nia bawil Palcerek (pusci jakies demo, sprobuje podlaczyc bursta, albo najlepiej wlasnorecznie zrobiony kabel do Star Commandera), potem Prezes po grze w chinczyka przyniesie ja z domku w rejony ogniska, Luke wyladuje na niej frustracje zwiazane z za mala porcja obiadu w barze Tramp, nastepnie wraz z Bimbrem, Pimpkiem i Bartkiem rozegramy nia tradycyjny meczyk w pilke, a na koniec ciec ja dorzuci do ogniska.

I nawet jak bedziesz sie zaklinal, owiniety szalikiem Legia Hooligans, ze Fordy to chujowe samochody, najlepsze wakacje sa w Otwocku, Drum&Bass to ostatnie gowno, kochasz Warszawe, a wszyscy okularnicy to pedaly to takiej zniewagi Ci nie daruje. :)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#28 Post autor: wackee »

JT... instytucja wiadomo... ale mimo wszystko podtrzymuję to co napisałem :D
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Fraktal
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2008, 19:19

#29 Post autor: Fraktal »

SUDi pisze:Scenowi kompozytorzy (w kolejności alfabetycznej) :
Glenn Rune Gallefoss
O tak.
Gallefoss zdecydowanie w czołówce kompozytorów Sid'ów.
I <3 C=

Awatar użytkownika
chash_fraction
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2009, 21:30
Grupa: Fraction

Moje Typy

#30 Post autor: chash_fraction »

Volker Meitz, PVCF, Drax , Jeff ,Compod ,Cleve, Praiser, Shoogon,Moog

Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

#31 Post autor: Ramos »

Zgadzam się PRI to zdecydowanie najlepszy muzyk na C64 !!! Dalej za nim Jeff, Shogoon (choc sporo coverow zrobil), Jammer, Randall, Linus, Praiser, GRG i kilku innych.
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#32 Post autor: splatterpunk »

Z polskich muzyków dorzucam jeszcze DAFa (głównie z Samarem mi się kojarzył za sprawą "Opium") i Eye z Vermes. Pamiętacie demo "Exodus"? Muza wymiata.

blight
Posty: 67
Rejestracja: 06 maja 2009, 11:24

#33 Post autor: blight »

Muzę do opium robił i cyklowal z demem na party - w nocy, zdrowo pijany, czym budził podziw krążących i wkurw chcących spać :))) Soundtack mocno kontrowersyjny do dziś, ale mi sie podoba :)

PRI mistrzostwo instrumentów i stylu.
ADSR i ich grabowski za brzmienie.

Poza tym masa, maaaasa dobrych zarówno utworów jak i muzyków.

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#34 Post autor: Izaak Berenbaum »

moj ulubiony wykonawca to oczywiscie Guy Shavitt. nie bede sie powtarzal za nikim wiec wymienie jeszcze jedynie panow Follin- tim oraz geoff a z mlodszych wykonawcow np. AgeMixer,Cube,Reed

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#35 Post autor: wackee »

blight pisze:Soundtack mocno kontrowersyjny do dziś, ale mi sie podoba :)
Soundtrack kontrowersyjny? Eeee, to nie w muzie był problem tylko w samym demie :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

blight
Posty: 67
Rejestracja: 06 maja 2009, 11:24

#36 Post autor: blight »

wackee pisze:Soundtrack kontrowersyjny? Eeee, to nie w muzie był problem tylko w samym demie :)
Powiedz to Elbanowi :D

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#37 Post autor: lhr »

Jeśli miałbym wybierać tego jednego: Laxity.
Nadal wiążę sztangi w supeł

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#38 Post autor: randall »

mje się w pytę podoba to co robią Zabutom i Rusty46. świeże to jest, i brzmieniowo (zwłaszcza Zabutom), i kompozycyjnie (zwłaszcza Rusty). z naszych Trompkins wymiatał grubo, szkoda że przestał i robi teraz jakieś ambienty na pseudosmyczkach do pecetowych gier.
z klasyków najbardziej lubię chyba Freda Graya, przeanalizujcie sobie jak u niego lecą głosy niezależnie i jak fajnie z metrum kombinuje, to był McCartney C64 (Pajda to the thread) :)

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#39 Post autor: V-12 »

Zgadzam się, Fred Gray to mistrz, bez przyczyny nie stworzyłem jego kolii muzycznej w 2001 roku... Ale cóż, to był muzyk-koder więc sam dostosowywał playera do swoich potrzeb. Jestem pełen podziwu dla jego mistrzowskich zaków, jak chociażby Enigma Force, Batman, Firefly (w które grałem maniakalnie z kasety w 93 roku), Mission AD, a w Mutants to przeszedl samego siebie, muza powala na maxa.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

ODPOWIEDZ