Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#81 Post autor: kenji »

yugorin pisze: ↑
pn sie 01, 2022 9:14 am
Może to czas, aby powiedzieć STOP i nie mieć skrupułów do prac, które odbiegają od ogólnie przyjętych norm w naszych głowach. Nie chodzi tu o prewencyjną cenzurę, a o zachowanie dobrego smaku.


Podziwiam ludzi, którzy marnują tyle czasu żeby coś takiego zrobić. Serio. Nie rozumiem intencji, ale podziwiam na swój sposób.
Niemniej myślę, że tego typu rzeczy powinny być wycinane. Ale to też należy robić ze zdrowym rozsądkiem. Bo Netflixyzacji sceny i nazywaniu kolorów na nowo mówię stanowczo nie.

Jest jeszcze jedna sprawa, którą myślę że powinno się uzgodnić najpierw z organizatorem, a dopiero potem robić. Choćby przez zwykłe poszanowanie elementarnych zasad kultury.
Jeden z fundatorów nagród, który sam w przeszłości był organizatorem zlotów urządził sobie happening polityczny.

Obrazek

Obrazek


Nic mi do jego przekonań, jednak sądzę, że tego typu rzeczy
a) powinno się zachować dla siebie, dość polityki i napierdalania jest już na co dzień w życiu, po co w to mieszać scenę?
b) nie każdy z tańczących na filmie czy też grający na nim Wacek musi się z tym hasłem zgadzać; a tutaj nie trzeba nawet się silić na montaż by zrobić z tego piękne medialne show, coś jak urodziny a.h. w TVN.
c) jak już ktoś musi, to niech sobie pierdolnie takie napisy na czole, wtedy przynajmniej nie będzie wątpliwości że to prywatna opinia.

Nie wiem jak Pan Sponsor, ale ja potrafię sobie natomiast wyobrazić sytuację, w której organizator ma uzgodnione (zazwyczaj na gębę) wsparcie od miasta, którym akurat włada ktoś z tej partii, co się pojawia na tej tablicy rejestracyjnej. Potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której po party organizator przychodzi do takiego wójta/burmistrza/sołtysa/etc. żeby zakończyć już sprawy formalne i na dzień dobry widzi zdjęcie z imprezy z takim manifestem (o którym nie miał pojęcia), a na do widzenia dowiaduje się że wszelkie umowy i obietnice ze strony miasta to były "takie tam luźne rozmowy", a on musi zapłacić w miejscowym domu kultury realne kilka tysięcy złotych za wynajem sali/sprzętu/obsługi. Potrafię sobie też wyobrazić, że szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie każdy każdego zna, może to być równoznaczne z popełnieniem finansowego harakiri przez organizatora, który prywatnie np. prowadzi jakiś lokalny biznes.
Możliwy scenariusz?

Więc chciałbym tutaj zapytać, czy danie do puli kilku nagród, upoważnia do wpierdalania Steffana na minę?
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#82 Post autor: kenji »

Obrazek


Obrazek
. : dream : .
Boom!

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#83 Post autor: elban »

Stefan i cała ekipa. Wielkie dzięki. Wasze zaangażowanie i efekt Waszej pracy było niesamowite. Było naprawdę świetnie, pod każdym względem. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to że nie zapłaciłem za to party. Za rok chętnie zapłacę a jak nie chcecie pobierać opłaty za wejście to może jakiś fundusz do którego można się dorzucić?

Wielki szacunek dla wszystkich, od ekipy sprzętowej, rozrywkowej po cateringową.

Co do Pana Sponsora, faktycznie dobra obserwacja. Były też inne związane z tym kontrowersje o których się dowiedzieliśmy po fakcie (nie wszystkim po prostu to hasło pasowało).

Jeszcze raz. Wielkie dzięki za wszystko.
was twenty, is five, my friend...

Vasco
Posty: 155
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:02
Grupa: Tristesse
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#84 Post autor: Vasco »

Dziękuję za fajną imprezę i za fajne towarzystwo! Pewnie nie po raz ostatni się wybrałem.

PS. Kto tam liczył głosy? ;)

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#85 Post autor: comankh »

kenji pisze:
01 sie 2022, 18:52
a) powinno się zachować dla siebie, dość polityki i napierdalania jest już na co dzień w życiu, po co w to mieszać scenę?
ponieważ pis jebać należy.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#86 Post autor: comankh »

nie zapominajmy także o konfederacji.

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#87 Post autor: grey/msb »

@Kenji: w pełni popieram kwestię nie uprawiania polityki na party. trudno się nie zgodzić ze wszystkim co napisałeś w tym temacie.

Jeszcze raz wielkie dzięki za imprezę! Dochodzimy do siebie cały czas ;) BYŁO WSPANIALE! :)

Wacek to mistrz! Pozwoliłem sobie wrzucić video z fragmentami Jego koncertu :) Część SV Teamu jak widać dobrze się bawi :D Podczas drogi do domu Sylwietta pokusiła się nawet o bardzo ciepłe słowa o SIDzie :D Ale co konkretnie powiedziała... zdradzę przy okazji ;)

https://youtu.be/pzAa3dRY4B0

https://youtu.be/SpA1BdA8tY0

DO ZOBACZENIA!!! :)

p.s. Mimo iż Teddy Beer jest imprezą skierowaną dla fanów C64, to mam nadzieję, że przywożenie sprzętu spod znaku góry fuji nie będzie piętnowane? Następnym razem wolałbym "walkę" na argumenty z użyciem real HW :D

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#88 Post autor: wackee »

Zacznijmy od tego, że warto byłoby zapytać czy ja sobie tego życzę, żeby takie mi akcje robić.
Otóż nie, nie życzę sobie, mam swoje poglądy polityczne ale kiedy gram to ma rządzić muzyka a polityka wypierdalać.
W związku z tym Raf uprzejma prośba żebyś już takich akcji nie robił. Dziękuję.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#89 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wackee pisze:
02 sie 2022, 08:07
W związku z tym Raf uprzejma prośba żebyś już takich akcji nie robił. Dziękuję.
Ktos mu te tabliczke wyrzucil do kosza i na drugi dzien nie mogl jej znalezc bo nie wiedzial gdzie szukac. Na poprzednim party zreszta tez. Do trzech razy sztuka.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
.johny.
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2022, 14:39
Grupa: Lamers

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#90 Post autor: .johny. »

Faktycznie ta tablica była niepotrzebnym akcentem. Polityka powinna zostać przed bramą ośrodka. Party to nie czas i miejsce na afiszowanie się z poglądami politycznymi, które z reguły budzą mniejsze lub większe kontrowersje. Co więcej to było streamowane. Niezależnie od sytuacji orientowanie takimi hasłami publicznego przekazu mogło nie zostać odebrane jako mało istotny szczegół. Miejmy nadzieję, że nikt poza nami nie zwrócił na to uwagi.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#91 Post autor: Nitro »

grey/msb - na Moonshine Dragons przywiozłem Atari z monitorem które cieszyło się dużą popularnością dnia pierwszego :) Wojenki platformowe są już dziś raczej uprawiane 'dla sportu'.
A.D. Party, dzięki za stream. I dzięki za party, ogólnie wspaniale, że 'nowe pokolenie' organizatorów wydaje się, że ma organizację we krwi ;)

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#92 Post autor: grey/msb »

@Nitro: niestety nie byłem na Moonshine Dragons, czego bardzo żałuję bo Yugorin to niesamowicie sympatyczny człowiek. Cieszę się za to, że moglibyśmy z Sylwiettą dorzucić się chociaż do zbiórki na Stowarzyszenie Yugorina podczas Teddy Beer.

Skoro obce platformy są mile widziane na Waszych eventach (zresztą tak jak na SV!) to następnym razem zabieram Atari :)

Aaa, no i widzimy się na zimowym SV, prawda? :)

p.s. Pozdro dla wszystkich, z którymi udało nam się przegadać godzinami przez cały pobyt na TB! M.in. dla Gregfeela, sK!, Gazeli, Wingmana, Sebaloza, Reboka, Hairdoga, Steffana, BroneCka, Johny'ego, Drygola, Kenjiego, Wacka, V-12, eLBana, Pshemskiego, MCH, Błażeja N., KAZ'a, Pitera, Nightridera, Dalthona, Supernoise'a, no i oczywiście naszych współtowarzyszy w domku - Kasi i Sachego :) Jeśli kogoś pominąłem to sorry. Ogólnie bardzo przesympatyczne towarzystwo i trudno zapamiętać wszystkie Wasze xywy.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#93 Post autor: elban »

trudno zapamiętać wszystkie Wasze xywy.
przepraszamy. :)

a tak serio - nikt do Atari (czy Spectrum czy jakiejkolwiek platformy) nic nie ma - można sobie wpadać na nasze imprezy, puszczać dema i w ogóle. zresztą - tak było zawsze, nie były to może masowe wycieczki, ale niejeden "alien" był na North/Pierniku czy Siliesii i nikomu krzywda się nie działa. A jakby się działa: wołajcie pokojowy patrol Arise - pomożemy ;)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
RetroHCLab
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2021, 10:42
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#94 Post autor: RetroHCLab »

Cześć,

Jeżeli ktoś nie był to polecam świeżutką relację z Teddy Beer party.

https://retrohclab.eu/teddy-beer-c64-party-relacja

Steffan, ta impreza to był czad! Czapki z głów za organizację! :D

Pozdrowienia!
Wingman

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#95 Post autor: Katon »

Niesamowita relacja Steffan się ucieszy. A joystickiem dziergam po dzień dzisiejszy naprawdę bardzo fajnie napisane I super się czyta :-)

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#96 Post autor: kenji »

RetroHCLab pisze:
03 sie 2022, 18:50
Jeżeli ktoś nie był to polecam świeżutką relację z Teddy Beer party.
Bardzo fajnie się czytało. Nawet na jedno foto się załapałem :)
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#97 Post autor: drygol »

RetroHCLab pisze:
03 sie 2022, 18:50
Jeżeli ktoś nie był to polecam świeżutką relację z Teddy Beer party.
Rewelacja materiał. Fajne robisz te wstępy do postów! Czytam od niedawna twoje wpisy i są super :)

Na szczęście mój piruet-żebrołamacz (na 10 pkt u Wodeckiego) nie załapał się na fotach ani na streamie :D
Z doświadczenia ze Starego piernika wiem że potrójny axel po pijaku jest zupelnie nie szkodliwy aaaale na trzeźwo jest śmiertelną figurą. No i tutaj mogłem się przekonać że wywałka na trzeźwo (no dobra, po 3-4 piwach) jest bolesna w cholere :D

Awatar użytkownika
.johny.
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2022, 14:39
Grupa: Lamers

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#98 Post autor: .johny. »

RetroHCLab pisze:
03 sie 2022, 18:50
RetroHCLab pisze: ↑03 sie 2022, 18:50
Jeżeli ktoś nie był to polecam świeżutką relację z Teddy Beer party.
Też właśnie przeczytałem. Na bogato Proszę Pana :) Dużo materiału, fajne fotki. Są koncerty, tort (pyszny), grile, i inne ciekawe momenty. Bardzo fajny art. Dobrze się go czyta. Dzięki.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#99 Post autor: Cobra »

RetroHCLab pisze:
03 sie 2022, 18:50
Cześć,

Jeżeli ktoś nie był to polecam świeżutką relację z Teddy Beer party.

https://retrohclab.eu/teddy-beer-c64-party-relacja

...
Widać, że relacja została dokładnie przygotowana.
Świetny tekst, który dobrze się czytało.
Dziękuję i pozdrawiam.
8 bit rulez:)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Teddy Beer C=64 Party 2022 (29-31 Lipiec)

#100 Post autor: Nitro »

Świetny party raport, widzę kolejna tradycja zostaje pięknie wskrzeszona.

ODPOWIEDZ