RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#21 Post autor: Steffan »

Dałem grafe do compo na Forever-a.

planwpizdu.png
planwpizdu.png (5.66 KiB) Przejrzano 5612 razy
Kończe nastepną na R4.
Mam nadzieję, że nie będzie powtórki.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#22 Post autor: carrion »

@Renton
Na AOL piszesz że czekasz do końca tygodnia z decyzją.

czekamy na Twoje info.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Renton
Posty: 24
Rejestracja: 16 sty 2017, 12:35
Grupa: HCP

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#23 Post autor: Renton »

Siemka!
Tak z podjęciem ostatecznej decyzji czekamy do końca tygodnia. W weekend puszczę w sieć info co i jak.
Odwoływać nie chcemy!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#24 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Renton pisze:
17 mar 2020, 15:36
Odwoływać nie chcemy!
Mozna przelozyc na jesien. Zlota polska jesien.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Renton
Posty: 24
Rejestracja: 16 sty 2017, 12:35
Grupa: HCP

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#25 Post autor: Renton »

Długo czekałem z tym wpisem...
Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni przenieść imprezę na inny termin. Jaki? To się dopiero okaże ... jak sytuacja się uspokoi. Polecam śledzić profil na FB i stronę RETROnizacja !!!

Osoby, które zapłaciły za wjazd, proszone są o kontakt osobisty na maila renton@retronizacja.pl

>>>------------>

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#26 Post autor: Steffan »

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że wczoraj tj. 25 kwietnia odbyło się spotkanie online za pośrednictwem zoom-a.
Dołącze info organizatorów:
Jak ktoś ma ochotę opłakać ten fakt, że impreza się na razie nie odbędzie i utopić smutki w alko w doborowym towarzystwie niech wbija na ZOOM!

Zapraszamy na RETROnizację 3.9 online. 25 kwiecień, godzina 20:00. zoom.us/j/7709392592. Z pokoju do Zooma można korzystać również do woli przed "party".

Kamerki i mikrofony mile widziane!
Do zobaczenia, w dobrych nastrojach!
Na lajwie przewinęło się kilkadziesiąt osób. W jednym momencie naliczyłem nawet 24 osoby. Prawie wszyscy wyposażeni w kamerki. Pomimo, iż większość kolegów to atarowcy oraz amigowcy nie zabrakło reprezentacji małego komodore. Nie będę opisywał przebiegu samego spotkania. To co działo się w Vegas zostaje w Vegas 8) . Wytrzymałem do samego końca i przysłowiowe światło zgasiliśmy w 4 osoby: ediman/fancy rats, p3ys_0n/Tropyx/Vaudeville Crew/Fancy Rats oraz kolega lemon no i ja (a jeszcze Wiesiek, ale on był offline na online - obecni wiedzą o co chodzi :lol: )

Pozdrawiam wszystkich tam obecnych.

3majcie się
Steffan

p.s. jeśli o kimś zapomniałem, to przepraszam - zwale to na wypite wczoraj alko :oops:
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#27 Post autor: carrion »

szkoda że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej. :/

Oglądam różne retro fora i portale ale jakoś to mi umknęło.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#28 Post autor: Steffan »

carrion pisze:
26 kwie 2020, 15:28
szkoda że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej. :/

Oglądam różne retro fora i portale ale jakoś to mi umknęło.
Ja o godzinie 19:30 wlazłem przypadkiem na stronę retronizacja.pl, aby sprawdzić czy jest jakieś nowe info. A tam link do zooma. Mega przypadek. Nie pomyślałem nawet żeby coś tu naskrobać na forum. Mój błąd.

Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#29 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

carrion pisze:
26 kwie 2020, 15:28
Oglądam różne retro fora i portale ale jakoś to mi umknęło.
Informacja byla podana na 24 godziny przed wydarzeniem. Bylo na facebooku i ppa. Czy wrzucilbys informacje na c64portal.pl gdybym Cie o tym powiadomil wczesniej?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Renton
Posty: 24
Rejestracja: 16 sty 2017, 12:35
Grupa: HCP

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#30 Post autor: Renton »

Było to "spontaniczne" zebranie, info zamieściłem na FB i PPA oraz stronie "firmowej", dzień przed. Dlaczego tak późno? Zależało to od zgody "właściciela tego konta na zoom".
Całkowicie zapomniałem o Waszym forum, atarionline oraz kilku innych. Moim błędem było to, że myślałem, że osoby zainteresowane gdzieś na fb "lizną" temat...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#31 Post autor: carrion »

Renton.
Spoko nic się nie stało, ale chętnie dołączę (a może i inni też) do następnej takiej imprezy - jeśli będzie.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Renton
Posty: 24
Rejestracja: 16 sty 2017, 12:35
Grupa: HCP

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#32 Post autor: Renton »

Tym razem nie zapomniałem o TYM forum, dlatego info leci też tutaj!

R4 termin 29 kwiecień - 1 maj.

Więcej info na FB "firmowym".

Party powoli się zbliża, a że nie mamy już strony www, i nie każdy korzysta/ma FB, zamieszczam na forach Regulaminy Compos i Party.

Regulamin Compos

A) Rozpoczęcie Compos – 30 kwiecień 2022 - godzina 18:00.

B) Przyjmowanie prac drogą elektroniczną do 29 kwietnia 2022! Na party place do 30 kwietnia do godziny 16:00 (aby mieć pewność, że wszystko zagra jak należy, warto dostarczyć prace szybciej).

C) Prace drogą elektroniczną wysyłamy na adres: retronizacja@gmail.com oraz kopię na adres: konrad_hcp@o2.pl! Do nadawcy zostanie wysłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia. Jeśli nie otrzymasz potwierdzenia, wysyłaj maile, dzwoń, wysyłaj sygnały dymne – kontaktuj się jakkolwiek, aby uzyskać pewność, że praca została odebrana (ostatecznie przyjedź na party i dostarcz osobiście).

D) Praca musi zawierać plik testowy (txt) z podstawowymi informacjami (ułatwi to sprawną prezentację):

◦ kategoria w jakiej ma być wystawiona,
◦ tytuł
◦ autor/grupa,
◦ platforma i określenie na jakim sprzęcie/programie ma być uruchomiona,
◦ e-mail!

E) Zgłaszana praca, nie może być nigdzie wcześniej publikowana i musi mieć status freeware, po party wszystkie prace zostaną publicznie udostępnione (jako pliki wykonywalne lub filmy na YouTube).

F) UWAGA! Organizatorzy zastrzegają, że produkcje zawierające materiały niedozwolone przez polskie, bądź międzynarodowe prawo, jak również materiały uznane przez organizatorów za nieodpowiednie, zostaną zdyskwalifikowane i nie będą prezentowane a także rozpowszechniane przez organizatorów w oficjalnych zestawieniach!

G) Jedna osoba/grupa może wystawić maksymalnie DWIE prace w jednej kategorii.

H) Każdy uczestnik demoparty jest jurorem! Około 17:00 każdy otrzyma papierową votkę do głosowania.

I) Compo podzielone będzie na cztery kategorie - BEZ PODZIAŁU NA PLATFORMY! Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wydzielenia odrębnych compos w przypadku, jeśli w którejś kategorii będą co najmniej trzy prace. Decyzja zostanie podjęta i ogłoszona przed rozpoczęciem Compotów.

◦ GFX – wszelkie prace graficzne,
◦ MSX – wszelkie prace muzyczne; ograniczenie długości utworu do 5 min, po tym czasie zostanie wyciszony. W przypadku Amigi, mile widziane moduły uruchamiane na ProTrackerze 2.3e. Prace na Atari – najlepiej w standardzie RMT (xex).
◦ EXE – wszelkie pliki wykonywalne: gra, demo, intro, craptro, itd.
◦ WILD – hulaj duszo piekła nie ma. Wszystkie inne prace, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach: film, prezentacja, cholera wie co jeszcze możecie wrzucić!



J) Wszystkie prace uruchamiane będą na następujących Compo Machines:

◦ Amiga 1200, Apollo 060/80 32MB Fast, Workbench 3.1.4. kick 46.143, HDD, FDD i Gotek
◦ Amiga 500, 1MB, kick 1.3, FDD i Gotek
◦ Atari 65XE, Ultimate 1MB, Stereo, SIO2SD, CA-2001, XC12
◦ Commodore 64, Ultimate II, 1541 II, magnetofon
◦ ZX Spectrum +2, Divide, AY
◦ PC (do ewentualnych prac .MP4 i emulatorów)


W przypadku zgłoszenia prac na inne platformy, Organizator postara się zdobyć odpowiedni sprzęt do ich prezentacji (pod warunkiem, że zgłoszenie przyjdzie wystarczająco wcześnie, by go zorganizować).

K) Prace na inne platformy (8/16bit) również będą przyjmowane. Na wypadek, gdyby Organizatorzy nie byli w stanie zorganizować sprzętu potrzebnego do ich uruchomienia, warto wysyłać pracę również w postaci filmu .MP4.

L) Każda praca zostanie zaprezentowana na big screenie oraz dokładnie omówiona: kto jest jej autorem(ami), z jakiej grupy, w jakiej kategorii jest wystawiona, na jaką platformę i jakie ma wymagania. Liczymy na rozsądne głosowanie i branie tych uwag na poważnie - przed złożeniem głosu.

M) Ogłoszenie wyników odbędzie się około dwie godziny po prezentacji ostatniej pracy konkursowej.


Regulamin Imprezy

A) Impreza odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2022 roku. Jak co roku – w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach (śląskie) przy ulicy Wojska Polskiego 11.

B) Lokal będzie otwarty dla Wszystkich chętnych już w piątek (29.04) od godziny 21:00 – chociaż to może się zmienić na korzyść!

C) Oficjalne otwarcie imprezy – sobota (30.04) o godzinie 9:00.

D) Impreza jest zamknięta dla ludzi „z zewnątrz”. Aby móc w niej uczestniczyć, należy uiścić odpowiednią opłatę wejściową – 60 zł. Osoby, które nie uiszczą wejściówki, będą wypraszane. Wszystkie przedpłaty z roku 2020 nadal są aktualne i ich cena się nie zmienia! Wy wejściówkę macie już zapłaconą!

E) Koniec party – godziny popołudniowe w niedzielę 1 maja!

F) Tym razem, impreza w głównym dniu (30.04) podzielona będzie na DWIE części:

◦ Gamingowa 9:00-16:00
◦ Demoparty od 18:00

Część „Demoparty” przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla uczestników dorosłych! Ze względu na to, że treści niektórych prac mogą być nieodpowiednie dla młodszych partyzantów, prosimy o oddanie swoich pociech pod opiekę komuś odpowiedzialnemu! A jeśli macie to gdzieś, Wasze dzieci pozostaną na sali, tylko i wyłącznie na Waszą odpowiedzialność! I wszelkie szkody jakie uczyni oglądanie (niektórych) prac, w głowach Waszych dzieci, bierzecie na siebie!

G) Dozwolone jest picie alkoholu na terenie party, z zastrzeżeniem, że wszelakie incydenty z tym związane, obrażanie innych uczestników, zaśmiecanie, niszczenie sprzętów, dewastowanie sali itp. będą karane wydaleniem z imprezy. Jako organizatorzy wierzymy, że tak to było do tej pory, poziom kultury zostanie zachowany! Jesteśmy ludźmi dorosłymi i przyjeżdżamy się dobrze bawić!

H) Każdy zadeklarowany (po przedpłacie) uczestnik party, może przyjechać ze swoim sprzętem i zarezerwować sobie stolik. Sprzęt jest Waszą własnością i pozostawiacie go na miejscu imprezy na swoją odpowiedzialność! Organizatorzy nie odpowiadają za jakiekolwiek uszkodzenia czy zaginięcie Waszego sprzętu.

I) Liczba stanowisk przy stołach jest ograniczona. Mimo tego, że do tej pory ich nie zabrakło, dobrze jest sobie wcześniej zarezerwować miejsce Organizatorzy nie gwarantują takiego miejsca dla wszystkich. Rezerwacji miejsc można dokonywać wysyłając maila na adres retronizacja@gmail.com oraz kopię na adres: konrad_hcp@o2.pl.

J) Sala jest otwarta dla wszystkich partowiczów od piątku (29.04) 21:00 do niedzieli (01.05) do godziny 18:00. Na sali można spać. Jest kilka materacy (takich z sali gimnastycznej), lecz warto zabrać ze sobą jakieś swoje materace, karimaty, śpiwory… Osoby chętne na tego typu zakwaterowanie proszone są o wcześniejsze deklaracje! Ułatwi to Organizatorom odpowiednie rozplanowanie miejsc.

K) W pomieszczeniu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia! Dla palących będą wyznaczone odpowiednie miejsca w obrębie Party Place.

L) Na sali bezwzględnie zabrania się prowadzenia wszelakich pojazdów, w tym hulajnóg i deskorolek! Oraz jeżdżenia na rolkach :)

(...Nie, dla Vato również nie robimy wyjątku! Mimo, że bardzo twarzowo wygląda ze szwami na nosie, nie chcemy niebezpiecznych sytuacji. Chcemy dobrej zabawy!...)

Przyjeżdżając na R4 i opłacając wejściówkę, deklarujecie jasno, że wyżej napisany regulamin jest Wam dobrze znany i tym samym się pod nim podpisujecie oraz go akceptujecie!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RETROnizacja 4! 24-26.04.2020

#33 Post autor: carrion »

2 lata minęły... ech...
dzięki Renton za newsa. zapowiada się bardzo fajnie. nie wiem tylko jak z produkcjami na C=. kilka tygodni po Twojej imprezie jest Moonshine Dragons.
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ