kooperacja

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#21 Post autor: bimber »

lhr pisze: Niejakie demo Tabu i ESM. Część Tabu wyszła oficjalnie. Część ESM była tylko na party w Tarnowie. Potem wyszła oficjalnie na North ileś tam (8?).
jak mogło mi wyleciec z glowy? :oops:

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#22 Post autor: kotrobot »

To jest akurat przykład kooperacji, która nie bardzo się udała. Raczej.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#23 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

bimber pisze:tak z ciekawosci - ile sie udalo w Polsce zrobic dem kooperacyjnych?
Na Symphony wyszlo demko Spring Loda Meeting 2k+5 w kooperacji Apidya+Samar+Tropyx+Vulture :)

Poza granicami naszego kraju bardzo popularne jest robienie dem w taki sposob, dwa najlepsze dema na ostatnim LCP byly w kooperacji. Wezmy Andropolis by Booze Design, Instinct. Instinct wszystkie dotychczasowe dema robili w kooperacjach np 3 dema z Horizonem czy 2 dema z Fairlight, a Booze wydali Edge of Disgrace i nigdy z nikimi nie robili dema w kooperacji, mogli sami zrobic kolejne swietne demo, ale jednak do kooperacji skusil ich kod JackAssera i grafika Archmage.

Drugie demo z LCP czyli Still Ready to juz piate demo w kooperacji Resource + The Dreams, pewnie byloby najlepsze gdyby Hcl+Dane i JackAsser+Archmage zrobili oddzielne dema :)
Nitro pisze:I wychodzi demo na miarę lat 90'tych, z brakiem spójnego designu. Jeśli ktoś chce jakąś story wpleść, to także marzenia.
Mowilem o takiej sytuacji gdzie kazda ekipa niezaleznie robi swoj kawalek dema, moga byc przeciez dwie historie w demie, a z jednej historii moze wynikac druga historyjka, zreszta zwykle dema sa zbitka efektow i grafiki wyswietlanej w przypadkowej kolejnosci, a caly design to sa po prostu przejscia miedzy poszczegolnymi czesciami.

Druga koncepcja to jest to w jaki sposob kooperacja Lepsi+Miracles robi dema. Jest wymyslony motyw przewodni, jest ustalona kolorystyka, tla, motywy graficzne i elementy jakie powinny wystepowac w efektach. Majac zakreslone ramy kazdy moze wypowiedziec sie artystycznie na dany temat. Muzyka ma byc zrobiona pod motyw przewodni, a na koniec bedzie zsynchronizowana z caloscia dema. Na forum mailowym wymieniamy miedzy soba pomysly, sa prezentowane prace poszczegolnych osob i jest dyskusja.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#24 Post autor: lhr »

kotrobot pisze:To jest akurat przykład kooperacji, która nie bardzo się udała. Raczej.
Wyszło jak wyszło ;-) Odpowiadam na pytanie dotyczące roku 94 ;-)
Nadal wiążę sztangi w supeł

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#25 Post autor: bimber »

lhr pisze: Wyszło jak wyszło ;-) Odpowiadam na pytanie dotyczące roku 94 ;-)
akurat nie to 'megademo' mialem na mysli ;) bede musial kiedys przeszukac dyski.
kotrobot pisze: To jest akurat przykład kooperacji, która nie bardzo się udała. Raczej.
co nie zmienia faktu, ze przedpremiera Altered States w Tarnowie byla najmocniejsza chwila na naszej scenie.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#26 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

bimber pisze:chyba jakies wieksze megademo z okolic '94 (nie pamietam czyje i czy wyszlo oficjalnie).
Muisyle by Charged and Inflexion Development and Skylight Designs (1992)

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=76731
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#27 Post autor: wackee »

bimber pisze:tak z ciekawosci - ile sie udalo w Polsce zrobic dem kooperacyjnych?
Bumpmania? :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#28 Post autor: bimber »

to akurat podrecznikowy przyklad kooperacji do ktorej nie doszlo ;)

Awatar użytkownika
zep
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2009, 19:48
Grupa: Elysium / inflexion
Kontakt:

#29 Post autor: zep »

bimber pisze:tak z ciekawosci - ile sie udalo w Polsce zrobic dem kooperacyjnych?
To ja jeszcze dorzucę Sandały Jetboya (http://noname.c64.org/csdb/release/?id=2897) choć to taki semi-coop na alkoholu z Druidem.

..hmm albo to było Muisyle :)

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#30 Post autor: Hornet »

jakies logoski moge zrobic....
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
Sir Art
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2009, 18:53
Grupa: Charged
Kontakt:

#31 Post autor: Sir Art »

na mnie nie liczcie :( już chyba zapomniałem jak te NOPy i inne LDA, STA lecą....

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#32 Post autor: pajda »

Ja wam dam jakieś niepublikowane teksty z Trawnika do scrolli.
Jak będą scrolle ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#33 Post autor: leming »

no ta. a ja sie kurwa zastanawialem co to sa kurwa muisyle :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

axel
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2009, 16:24
Grupa: Samar

#34 Post autor: axel »

na mnie nie liczcie już chyba zapomniałem jak te NOPy i inne LDA, STA lecą....
Podstawy nie są trudne nawet po dłuższym czasie łatwo sobie przypomnieć.

Ja czasami koduje, ostatnio miałem nawet pare partów - w sumie nic nadzywyczajnego ale nawet fajnie wyglądały.
Demko nie wyszło, bo nie wiedziałem jak to wszystko połączyć :roll: .

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#35 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

axel pisze:Ja czasami koduje, ostatnio miałem nawet pare partów - w sumie nic nadzywyczajnego ale nawet fajnie wyglądały.
Demko nie wyszło, bo nie wiedziałem jak to wszystko połączyć :roll: .
Nie masz wsparcia ze strony czlonkow Samar? Wydales dwie obiecujace produkcje pod szyldem Digital Dreams i myslalem ze rozwiniesz skrzydla w nowej grupie.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

axel
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2009, 16:24
Grupa: Samar

#36 Post autor: axel »

Oczywiście z muzyką i grafiką nie było najmniejszych problemów, wsparcie w miare możliwości dostałem, ale widocznie nie wystarczyło bo mi nie wychodziło. Lubie widzieć efekt w miare szybko, a tu przez dłuższy czas nie szło. Później okazało sie, że tylko ja coś koduje do demka i sie zniechęciłem więc zająłem sie czymś innym.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#37 Post autor: V-12 »

axel pisze:Oczywiście z muzyką i grafiką nie było najmniejszych problemów, wsparcie w miare możliwości dostałem, ale widocznie nie wystarczyło bo mi nie wychodziło. Lubie widzieć efekt w miare szybko, a tu przez dłuższy czas nie szło. Później okazało sie, że tylko ja coś koduje do demka i sie zniechęciłem więc zająłem sie czymś innym.
Zmień grupę :P
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

axel
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2009, 16:24
Grupa: Samar

#38 Post autor: axel »

Nie planuje zmiany grupy. Ale moglbym te niewykorzystane czesci dorzucic do tego wspolnego demka, brakuje tylko efektow przejsc.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2009, 01:08 przez axel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#39 Post autor: V-12 »

axel pisze:Nie planuje zmiany grupy. Ale moglbym te niewykorzystane efekty dorzucic do tego wspolnego demka
Bez urazy, ale po co być w grupie, w której nie możesz liczyć na współpracę, pomoc, wsparcie, idee, pomysły itp? Tylko po to, by mieć znany label przy xywce jak to for example Cactus zrobił dawno temu? Grupa powinna być zgraną paczką osób, która w miarę wspólnie pracuje nad jakimś nowym projektem. Jak każdy z osobna sobie coś tam dłubie i nie ma nawet chętnego by to złożyć w kupę, to taka grupa to nie jest grupa tylko pseudo label zrzeszający indywidualistów. To ja już na Twoim miejscu wolałbym działać independent albo pod jakimś własnym jednoosobowym labelem.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#40 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

V-12 pisze:Zmień grupę :P
Murdock, jestes malo przekonujacy, ale zebrales juz ekipe 17 aktywnych czlonkow na csdb i tez budujesz swoja potege Tropyxu - najwieksza polska grupa :)

axel pisze:Nie planuje zmiany grupy. Ale moglbym te niewykorzystane efekty dorzucic do tego wspolnego demka
Nie trzeba zmieniac grupy zeby wspolpracowac z ciekawymi ludzmi. Chetnie zobacze jakiego rodzaju efekty zrobiles, mozesz je podeslac przez PW.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ