kooperacja

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
userC64
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2009, 17:44

kooperacja

#1 Post autor: userC64 »

Witam wszystkich!

Tak sie zastanawiam ostatnio - widzac tylu aktywnych scenerow - dlaczego nie zbierze sie kilku dobrych koderow, grafikow, muzykow i nie skopie dupska dobrym demem zagranicznikom?! Tak poza podzialami,grupami itd. po prostu Polska Scena kontra reszta. Przeciez stac was na to a tak to tylko dziamolenie o tym kto, jak i gdzie cos spier..il. Nie chce mi sie wierzyc ze nie jestescie w stanie zrobic czegos na miare EOD - co najmniej. No chyba ze pasja juz wygasla i wszyscy zgnusnieli..
Ok to tylko pomysl nie zrugajcie mnie za to.
Dzieki.

PS. To moja 1 wypowiedz wiec witam i pozdrawiam wszystkich jeszcze raz.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#2 Post autor: leming »

witej, a przedstaw sie moze co? :)
masz racje. pomysl jest wielki. tylko nikomu sie juz nic nie chce. grafe i muze to by jeszcze zrobili ale taki kod zeby dokopac eodowi to ja nie widze specjalisty. mam nadzieje ze sie myle.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

k.

#3 Post autor: k. »

ee tam fenek kaka i sebaloz wystarczą do rozkminki ;) Szczególnie ten ostatni ;)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#4 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Informuje ze jest juz taka kooperacja pod nazwa Lepsi+Miracles, udalo mi sie zebrac ludzi ktorych poznalem jeszcze w latach 90-tych, tzn Zielok, Carrion i Psycho, na rozgrzewke zrobilismy demo pokazane 3 tygodnie temu na Silesia Party, a teraz w takim samym skladzie robimy kolejne demo na niemieckie party Breakpoint, ktore odbedzie sie na poczatku kwietnia przyszlego roku. Fajnie nam sie wspolpracuje, wiemy na co kazdego z nas stac, jest szansa na zrobienie ciekawej produkcji. Zaczyna sie cos dziac na polskiej scenie, jest jakas rywalizacja bo na Breakpoint zopowiada tez swoje demo Nitro z Mirasem pod ekipa Black Sun. Stilgar raz na rok cos zakoduje, ale jak juz zakoduje to jest to wysoki poziom i szkoda ze to sa tylko intra. Wiem, ze Fenek i Volcano, maja czesci pokodowane i nic z nimi nie robia. Polska scena wydaje sie czekac na jakiegos charyzmatycznego lidera, ktory zaproponuje zeby kazda ekipa albo koder zrobil jedna czesc albo minute dema, zlozymy to jakos sensownie do kupy, dodamy grafike, zsynchronizujemy z muzyka i pokazemy na X2010. Oczywiscie na podrasowanym kompie Kisiela. No to kto jest zainteresowany udzialem w takim projekcie? Moze bedzie wiecej chetnych jak zobaczycie pomysly nad ktorymi pracuje na Breakpoint :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#5 Post autor: Nitro »

Kooperacja ładnie brzmi, ale jest z nią kupa problemów, Sebaloz: sprostowanie: ekipka Black Sun się powiększyła o dwóch nowych memberów :)

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#6 Post autor: Izaak Berenbaum »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Polska scena wydaje sie czekac na jakiegos charyzmatycznego lidera
przeciez jest Ramos ?

k.

#7 Post autor: k. »

:) powiedziałeś to z wąsem czy przekąsem:).. seba 411>402 jestem maxi spamer :)

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#8 Post autor: V-12 »

leming pisze:witej, a przedstaw sie moze co? :)
masz racje. pomysl jest wielki. tylko nikomu sie juz nic nie chce. grafe i muze to by jeszcze zrobili ale taki kod zeby dokopac eodowi to ja nie widze specjalisty. mam nadzieje ze sie myle.
A Ty jak zwykle wypowiadasz się za wszystkich, kto Ci powiedział że nikomu się już nic nie chce? :P
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

#9 Post autor: Ramos »

Gratuluje zaparcja Sebaloz, moze coś wam się uda. Jednak, aby pokazać na zachodzie, że polska scena też się liczy to wasza ekipa oprócz Carrion'a to przeciętniacy i tak jest dużo. Jedynie to, że macie duży zapał do stworzenia czegoś. Brakuje wam porządnych koderów co znają się naprawdę na kodowaniu np. Fenek, GoldHand, Stinger czy chociażby Prezes. Jednak oprócz Fenka ciężko namówić te osoby do kodowania. Mam nadzieje, że Zielok trochę bardziej się wysili i coś stworzycie wartego pokazania.

Są jeszcze ludzie co chcą tworzyć w Polsce, ale nie koniecznie muszą to być dema. Nie tylko demami scena żyje.
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#10 Post autor: Izaak Berenbaum »

kisiel pisze::) powiedziałeś to z wąsem czy przekąsem:)
nie pierdol tylko przeczytaj fachowa analize powyzej.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#11 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Izaak Berenbaum pisze:
Sebaloz/Lepsi.De pisze:Polska scena wydaje sie czekac na jakiegos charyzmatycznego lidera
przeciez jest Ramos ?
No i co? Grupa jest po to zeby cos razem robic a nie tylko w niej byc. Ramos zebral potezna ekipe 15 ludzi ze statusem aktywny na csdb i kazdy robi swoje rzeczy samemu, nikt ze soba nie wspolpracuje, moze nawet nie maja ze soba kontaktu, wiec tylko po to jest lider zeby sie z nim kontaktowac :)
Nitro pisze:Kooperacja ładnie brzmi, ale jest z nią kupa problemów
Dlaczego? Robisz swoj kawalek dema, dajesz logo Black Sun, muzyke jaka chcesz i przesylasz do mnie a ja skladam wszystko z reszta dema. Jesli ktos nie ma grafiki czy muzyki to ja juz sie tym zajme. Mozna zrobic takie Altered States XXI wieku, a jak cos nie wyjdzie to kazda ekipa wyda swoja czesc dema osobno i bedzie kilka dem :)
Nitro pisze:ekipka Black Sun się powiększyła o dwóch nowych memberów :)
Wiem, slyszalem kolekcje, mowiles na Riverwash o muzyku Buddha, natomiast Mr.Wegi powstepowal chyba do wszystkich mozliwych grup, w kazdym razie budujesz nowa potege na scenie i nakreca to tez starych wyjadaczy a Ramos nie moze sobie darowac ze odmowiles kooperacji z Samar :)
Ramos pisze:wasza ekipa oprócz Carrion'a to przeciętniacy i tak jest dużo.
Dzieki Ramos, takie teksty motywuja mnie do dzialania zeby byc lepszym :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#12 Post autor: zielok »

Ramos uważasz, że nie znam się na kodowaniu i nie jestem porządnym koderem?

Pozatym z tych koderów co wymieniłeś wątpię czy ktoś byłby w stanie stworzyć demo dorównujące EOD. W Polsce mogli by to moim zdaniem zrobić tylko bracia Matula. Ale ja się nie znam :)

ps. A tak na marginesie dodam, że w BSOD tak naprawdę jest tylko JEDEN efekt:)

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#13 Post autor: elban »

Ramos - obiecaj Prezesowi i GoldHandowi skrzynke piwa (albo najlepiej dwie) i zaraz beda efekty. ;)
was twenty, is five, my friend...

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#14 Post autor: bimber »

Ramos pisze:Gratuluje zaparcja Sebaloz
tego sie nie gratuluje, to sie leczy
http://www.infozdrowie.pl/domowe_sposoby/zaparcia

userC64
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2009, 17:44

#15 Post autor: userC64 »

Ramos pisze:Nie tylko demami scena żyje.
Otoz dokladnie bo gdyby tak bylo to dawno by umarla. Ciekawe grafiki czy dobra muzyka zawsze mile jest widziana lecz demo to kwintesencja produkcji scenowych - poezja kodu, wkrecajaca muzyka, powalajaca grafa etc..

Wracajac do tematu to zaproponowalem wam taka wspolprace gdyz w dzisiejszych czasach gdzie kazdy ma malo czasu - bo tak nam zycie dopierd..la, polaczenie wysilkow wydaje sie najlepszym rozwiazaniem zeby pokazac cos naprawde dobrego. Koderzy mieli by wtedy czas np. 3miesiace aby stworzyc i dopracowac 1 efekt zamiast walkowac stare zrodla podmieniajac mapy,bitmapy,sinusy itd.

W polemike kto jest jakim (jak dobrym) koderem nie wchodze bo nie w tym rzecz. Jesli ktos nie czuje sie na silach zrobic wypasiony part do dema (tudziez nie ma na to az tyle wolnego czasu) to moze bedzie w stanie wypelnic ciekawym kodem czas loadera..

Poza tym kooperacja wcale nie jest taka trudna do osiagniecia i do trzymania w ryzach Nitro, trzeba tylko chciec.

PS. Nawijam tyle o koderach bo wyglada na to ze tu jest najwiekszy problem... wiec sorki za to bo praca grafika czy muzyka wcale nie jest latwiejsza tylko jak widac ci ostatni chyba maja wiecej pasji w tym co robia.

Koniec elaboratu

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#16 Post autor: bimber »

tak z ciekawosci - ile sie udalo w Polsce zrobic dem kooperacyjnych?
kojarze tylko Atak Pedalskich SSmanow z Marsa i glowy nie dam, ale chyba jakies wieksze megademo z okolic '94 (nie pamietam czyje i czy wyszlo oficjalnie).

nie zapominam o BSOD ;)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#17 Post autor: Nitro »

Dlaczego? Robisz swoj kawalek dema, dajesz logo Black Sun, muzyke jaka chcesz i przesylasz do mnie a ja skladam wszystko z reszta dema. Jesli ktos nie ma grafiki czy muzyki to ja juz sie tym zajme. Mozna zrobic takie Altered States XXI wieku, a jak cos nie wyjdzie to kazda ekipa wyda swoja czesc dema osobno i bedzie kilka dem Smile
I wychodzi demo na miarę lat 90'tych, z brakiem spójnego designu. Jeśli ktoś chce jakąś story wpleść, to także marzenia.


Atak Pedalskich SSmanów, ech, łezka się kręci, jedno z pierwszych dem, skutecznie kazało się ściągnąć nazwą :D

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#18 Post autor: lhr »

bimber pisze:tak z ciekawosci - ile sie udalo w Polsce zrobic dem kooperacyjnych?
kojarze tylko Atak Pedalskich SSmanow z Marsa i glowy nie dam, ale chyba jakies wieksze megademo z okolic '94 (nie pamietam czyje i czy wyszlo oficjalnie).
Niejakie demo Tabu i ESM. Część Tabu wyszła oficjalnie. Część ESM była tylko na party w Tarnowie. Potem wyszła oficjalnie na North ileś tam (8?).
Nadal wiążę sztangi w supeł

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#19 Post autor: zielok »

A ja się zapytam ilu jest naprawdę aktywnych koderów?

k.

#20 Post autor: k. »

ja tam nie jestem koderem ale mogę udostępnić sprzęt do składania partsów.

ODPOWIEDZ