Kij w mrowisko, czyli znowu o muzykach

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Kij w mrowisko, czyli znowu o muzykach

#1 Post autor: wackee »

https://soundcloud.com/maniacs-of-noise ... isk-me-now

Pamiętam jak w latach dziewięćdziesiątych często kontrowano "starą szkołę" z Maniacs of Noise na czele względem "tych od prymitywnej łupanki techno". Nasłuchałem się jakie to techno głupie i że każdy debil potrafi je komponować.

Jest to nad wyraz smakowite, że dzisiaj robię ambitniejszą muzę niż Jeroen czy Dane.

Zapraszam do dyskusji! :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#2 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Tracisz czujnosc, pilnuj lepiej wpisow na csdb :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#3 Post autor: kordiaukis »

po przesluchaniu stwierdzam ze zdecydowanie wole jak on pisze te kawalki na c64..

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

#4 Post autor: jammer »

Jeroen się totalnie skończył. Był innowacyjny w swoim czasie, ale dzisiaj się troszkę nie odnajduje, a muzyka idzie do przodu jak wszystko inne - nawet SIDy. Ostatni większy wzwód, na jaki się zdobył, to Alternative Fuel z 2004, który mogę nazwać jednym z jego debeściaków, a potem... nic. Tak samo dawno już stwierdziłem, że jego live'y to strata czasu - na X'10 po 20 minutach albo i krócej, po prostu się stamtąd stleniłem. Jego live X'14 był nieco lepszy, ale Ameryki tutaj już nie odkryjemy, niestety. Trochę się wkurzałem też, jak ludzie włazili mu w dupę za ostatnie entry na SIDa. Ten kawałek był tak przeciętny, że aż boli, ale chyba nie wypada po nim pojechać po prostu. Bas/tło cały czas to samo, solówka jakaś tam była, ale jednak popłuczyny po starych dobrych czasach i stylu z 1991. Boly :(
Ostatnio zmieniony 14 lut 2015, 14:33 przez jammer, łącznie zmieniany 2 razy.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#5 Post autor: elban »

na wystepie Tela na X (poszedlem tylko raz na kilka minut) czulem sie jak w latach 90 na koncercie zespolu Akcent (z okazji swieta owocow i warzyw w skierniewicach!). Takie niedowierzenie jak bardzo moze to byc chujowe pomieszane z zenada, ze sie tutaj czlowiek znazl a z drugiej strony obserwowanie bawiacych sie ludz - serio, mozna sie przy tym bawic?

zeby nie bylo, parada wolnosci w Lodzi robila na mnie dokladnie takie same wrazenie ;)
was twenty, is five, my friend...

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

#6 Post autor: jammer »

Nie poradzisz - dla części sceny taka impreza to po prostu ucieczka w młodość bez cienia obiektywizmu ;]

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#7 Post autor: comankh »

elban a ty co tam w odtwarzaczu, honor? XDXDXDXD

sporo osob spoza sceny daje mi sygnaly ze tzw scenowa muzyka to nudne najntisowe germanskie techno. zupelnie nie dziwi mnie brak rokenrola tylko biesiadne granie w wykonaniu studyjnych muzykow dlubiacych do dem gier itede.

posmaruje teraz - brakuje mi nawet tak genericowych albo po prostu dobrych rzeczy ktore robil wacek z razorpoint np.

tfu - nie brakuje, po prostu sie nei spodziewam

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#8 Post autor: booker »

jammer pisze:Jeroen się totalnie skończył. Był innowacyjny w swoim czasie, ale dzisiaj się troszkę nie odnajduje, a muzyka idzie do przodu jak wszystko inne - nawet SIDy.
https://soundcloud.com/maniacs-of-noise ... -firing-up motyw solówą ten przy 15:50 ... i to wszystko co jeszcze mi sie dobrze z 'nowosci' od JT wchodzi.

A ten kawalek co wacek wrzucil to strasznie nudny i plaski jest. Jak JT na fejsie wrzucal prosbe o komentarze do niego dawno temu, to po prostu nie chcilaem kolesiowi przykrosci robic, bo chyba mu sie to naprawde co zrobil podoba. Niech bedzie. No ale sory.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#9 Post autor: lhr »

No cóż. JT miał kilka fajnych kawałków. I tyle. Nigdy nie powodował u mnie permanentnych wzwodów. Także nic się nie zmienia ;)
Nadal wiążę sztangi w supeł

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#10 Post autor: carrion »

@lhr

hm...
ja pamiętam jak Brush mi opowiadał, że sprawdzaliście czy JT42 czasem nie ma sampli. ten "riff" na początku kawałka brzmiał tak zajebiście ...

JT zwałał z nóg... w latach 90'tych
c64portal.pl, retronavigator.com

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#11 Post autor: lhr »

@carrion

Dlatego mówiłem o kilku kawałkach. Na początku lat 90 był mistrzem. Potem było coraz gorzej.
Nadal wiążę sztangi w supeł

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#12 Post autor: booker »

latest release z dziunia still "sorry mate''
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#13 Post autor: kordiaukis »

booker pisze:latest release z dziunia still "sorry mate''
jak wyzej.. ubolewam pelnym sercem...

Awatar użytkownika
drsun
Posty: 38
Rejestracja: 19 sty 2014, 13:46

Re: Kij w mrowisko, czyli znowu o muzykach

#14 Post autor: drsun »

Mimo, że na co dzień komponuję zupełnie inną muzykę, bardzo lubię całe klimaty muzy 8-bit a jak już gdzieś usłyszę jakieś sample c64, to już w ogóle mnie ciary przechodzą. Ogólnie kawałek udany, pomimo, że mam drobne zastrzeżenia techniczno-rytmiczne co do pierwszych 30 sekund utworu, na reszcie mucha nie siada.

A tak na marginesie uwielbiam jak w dzisiejszej muzyce wplata się sample c64. Np. ta ostatnia płyta Chylińskiej: piosenki z czapy, ot takie sobie, ale gdy usłyszałem te "piszczące" dźwięki w tle w niektórych momentach! Bosko!

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#15 Post autor: kotrobot »

O Bożena.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#16 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Kocie ruchy :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

zbyti
Posty: 191
Rejestracja: 12 sty 2021, 14:26

Re: Kij w mrowisko, czyli znowu o muzykach

#17 Post autor: zbyti »

Cholera, nie mogę przestać słuchać: /SID/MUSICIANS/S/Swallow/Fantasmolytic_tune_2.sid :D


--- ed ---

Dopiero znalazłem, w sumie zachwyt powinień być w wątku: Muzyka - badania terenowe https://www.c64scene.pl/viewtopic.php?f=3&t=914&p=18191 dopiero odnalazłem, chociaż pamiętam, że czytałem go parę lat temu ;)

zbyti
Posty: 191
Rejestracja: 12 sty 2021, 14:26

Re: Kij w mrowisko, czyli znowu o muzykach

#18 Post autor: zbyti »

Wygląda, że to cover /SID/MUSICIANS/D/Danko_Tomas/Censor_Introtune.sid

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

Re: Kij w mrowisko, czyli znowu o muzykach

#19 Post autor: pajda »

wackee pisze:
14 lut 2015, 02:16
https://soundcloud.com/maniacs-of-noise ... isk-me-now

Pamiętam jak w latach dziewięćdziesiątych często kontrowano "starą szkołę" z Maniacs of Noise na czele względem "tych od prymitywnej łupanki techno". Nasłuchałem się jakie to techno głupie i że każdy debil potrafi je komponować.

Jest to nad wyraz smakowite, że dzisiaj robię ambitniejszą muzę niż Jeroen czy Dane.

Zapraszam do dyskusji! :)
Młocka, dlatego w pewnym wieku dobrze jest, jak się niefrasobliwego muzyka zastrzeli... ;)
Adam jeszcze musisz fiknąć takie coś jak Telowe Cybernoidy, Robocopa 3, Gaplus, Invest intro, JT42, Noisy Pillars, Rubicon i parę innych ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

ODPOWIEDZ