Silly Venture 2k13

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#121 Post autor: bimber »

Nitro pisze:W tym roku kompoty były miażdżące i dementuje ciszę podczas kompotów, sala darła ryje aż miło :)
i o to powinniśmy powalczyć na naszym poletku, zamiast robić pospolite ruszenie i zbieranie kiszonek tydzień przed party.

viper
Posty: 19
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:23
Grupa: Lasser, Samar

#122 Post autor: viper »

Ogólnie odnośnie RKLE 2013 czy tam silly venture to wydaje mi się że niektórzy emerytowani już scenowcy odwiedzili tą czy ową imprezę pewnie tylko i wyłącznie z powodów sentymentalnych.

Na silly venture nie byłem ale za to na RKLE byłem i fajnie było zobaczyć parę znajomych osób m.in V12, Ryan'a, Date, Gałego, Jerycha, Sebaloza, Voyagera i innych.

Niektórych może te hammery, przewuski itp drażnią ale wydaje mi się żę poprostu komuś zazdroszczą a w kwadratowej na prawdę fajnie jest, jest odpowiedni klimat, który znam ze studiów i szkoda że o SV2013 dowiedziałem się za późno bo do Gdańska mam blisko.

Grey ma rzeczywiście dobry potencjał pod kątem organizowania imprez ale ten film
"@splatterpunk: może chociażby dlatego - ftp://ftp.untergrund.net/users/ae/party ... part_3.mp4

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
"

to już jaja jak berety. Ciekawe tylko kto tak się jara jakimiś tam laskami z dużymi cyckami :)
I jeszcze specjalne ustawki organizują do jakiegoś tam klubu :)

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#123 Post autor: Roody »

Sudi- wpadaj na wiosnę na piernika i zrobimy sobie wypas atrakcje w plenerze, a jak pogadamy z Grabbą to nas może przewiezie z piskiem!

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#124 Post autor: kmeg »

wackee pisze:
Ja też nie wiem czemu miałbym się jarać tymi dwoma kolesiami :) aczkolwiek założę się, że Jeroen czy Reyn to jest nieporównywalny poziom legendy dla C64 względem kolesia który zrobił Asskickera (zgaduję).
Legenda J i R wykracza poza scenę. Dlatego pytałem.
O ile zapomnimy oczywiście o laserowym dicho Pana J.

Limuzyna w akcji:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#125 Post autor: elban »

mielismy kiedys fajne compa na North. Ktoryms w Bartoszycach. Tylko wtedy masa ludzi pomagala te kompa zrobic.

Ktos wysepil kilka zakow na IRCu od zachodnich gwiazdorow typu Metal, etc. Ktos namawial ludzi na przyjazd, etc. Takich kierownikow od promocji nam brakuje. Organizatorzy tez sa tutaj winni: Gdzies tam bylo wiadomo, ze party bedzie ale nim sie ukazala byle strona, jakies konkrety to zawsze mijalo kupe czasu. Promocyjnie lezelismy (wszyscy) zawsze.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#126 Post autor: grey/msb »

Witam wszystkich forumowiczów :) Jako organizator SV wypadałoby się chyba odnieść do niektórych kwestii - w końcu odpocząłem i wracam do świata żywych :) Na wstępie kilka faktów:

- na imprezie pojawiło się ok. 170 osób (+/-)
- w konkursach wystawionych zostało 114 prac
- na party-place odbyła się pierwsza część koncertu Ultrasyda (Francja)

Wejściówka wynosiła 60 zł, w jej skład wchodziło:

- koszulka marki "Fruit Of The Loom" z logo imprezy, Atari, a na plecach pozdrowienia od projektanta i twórcy konsoli Atari Jaguar - Johna Mathiesona - której 20-lecie obchodziliśmy na SV (koszulka warta 30 zł netto)

- darmowy plakat A3 przygotowany na 20-lecie konsoli Atari Jaguar

- darmowy poczęstunek na otwarciu imprezy
- devil's show ( +18 )
- 450 l piwa, tj. 900 piw 0.5 l
- przejazd limuzyną na drugą część koncertu Ultrasyda w klubie "Kwadratowa" (przyjazd i powrót) - w sumie Hummer H2 wykonał 6 kursów. W środku prezentacja dem z Atari, darmowy szampan.
- wiele nagród dedykowanych całej linii Atari - od A2600 po Jaguara.

Na party-place pojawili się ludzie z 9 krajów: Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Holandia, Dania oraz oczywiście z Polski.

W tym takie osoby jak JAC! (wybitny koder na małe Atari), Ear_X / LineOut, NO/Escape - najlepsi koderzy na Falcona, czy Defjam / Checkpoint (jeden z najlepszych koderów na ST).

Przed party ukazały się invitki, w tym:

- 2 video (jedna z udziałem Michała Koterskiego)
- 4 w formie intr na platformy Atari XL/XE, Atari ST/STe, Atari Falcon oraz Atari Jaguar
- przez 3 tygodnie przed party emitowane były spoty w radiu ESKA, a także zapowiedzi w POMORSKA TV

Wszystkich partyzantów za pośrednictwem video pozdrawiali m.in.:

- John Mathieson (projektant i twórca konsoli Jaguar, obchodzącego w tym roku swoje 20-lecie)
- Rodzina Tramielów (żona Leonarda i żona ś.p. Jacka Tramiela)
- Wojtek Zientara - autor wielu publikacji o Atari w Polsce (tym szef klanu ATARI w miesięczniku "Bajtek").

Na SV2k13 obecne były media:

- TVP INFO
- POMORSKA TV
- PÓŁNOCNA TV
- SUPERSTACJA
- RADIO ESKA
- MAGAZYN KOMPUTEROWY "CHIP"
- GAZETA WYBORCZA

Każdy uczestnik SV wraz z votką otrzymał długopis - aby nie musiał pożyczać od kolegi :)

I to tyle ad vocem faktów. Nie wspominam tutaj o osobistym wkładzie w powstanie wielu produkcji na compo.

Przypominam też, że impreza miała charakter "invite-only", a więc tylko na zaproszenie. Cieszę się, że część z Was zwróciła się z prośbą o wpis na listę - bo mam słabość do C64 ;)

Dziękuję wszystkim z Was, którzy pojawili się na SV2k13. Kenji, Sebaloz, Nitro and the rest - miło było Was gościć! Obiecuję że JEŚLI kiedykolwiek przyjdzie mi jeszcze do głowy organizacja kolejnej edycji SV - wygospodarujemy czas na prezentację produkcji z C64 - w końcu Jack Tramiel to nasz wspólny "Ojciec" ;)

Cieszę się, iż mimo że SV2k13 było w całości poświęcone Atari, mogliśmy się wspólnie bawić i nie zanudziliśmy Was :)

Pozdrawiam serdecznie całą społeczność C64.

p.s. Znamiennym jest fakt, że właśnie tutaj zabrałem po raz pierwszy zdanie po SV2k13 :)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#127 Post autor: Nitro »

+1 grey, jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki oraz szacunek za party :)

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#128 Post autor: grey/msb »

@Nitro: to ja dziękuję za wizytę i mile spędzony razem czas :) Mam nadzieję, że kiedyś wprowadzisz mnie w "arkana" C64 i będę mógł odpalić coś na prawdziwym kompie (a mam aż 3 egzemplarze C64!).

Pozdro wielkie.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#129 Post autor: splatterpunk »

grey/msb pisze: Każdy uczestnik SV wraz z votką otrzymał długopis - aby nie musiał pożyczać od kolegi :)
Na ostatniej Silesii też otrzymali ;)

Robi to wszystko spore wrażenie.
W sumie teraz żałuję, że nie pojechałem.

Pewnie nigdzie indziej w Polsce nie można spotkać w jednej chwili tylu entuzjastów 6502/6510.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#130 Post autor: splatterpunk »

Jeszcze pytanie do Ciebie, Grey.

Skąd kapucha na to wszystko?

Sponsorzy? Czy może sam dopłacasz ze swojej kieszeni?
No bo jednak 6-cioma dychami na osobę nie dałoby się raczej
zapewnić tych wszystkich atrakcji (dałoby się?). Zdradź nam swój sekret :)

Pozdro!

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#131 Post autor: grey/msb »

@splatterpunk: niestety nikt nie daje mi kasy. ostatnie dwie pensje pakuję w event. Pracowałem kiedyś w dziale marketingu, trochę "smykałki" mi zostało :) oczywiście pewne rzeczy udało się uzyskać, jak chociażby 4 beczki z 9 za free :) ale tutaj nikt nikomu za darmo w sensie "stricte" nic nie da :) transakcje wiązane... będzie okazja na ten temat pogadać może gdzieś na party-place :) Teraz "sprzątam" po SV - pół samochodu zawalone skrzyniami itd, piwnica u mnie i Rodziców i połowa mojej kuchni.

Przy okazji prezentuję kolejną relację z imprezy, która ukazała się ostatnio w POMORSKIEJ TV:

https://www.youtube.com/watch?v=8N50TgC ... e=youtu.be

Może kogoś to zainteresuje :)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#132 Post autor: skull »

jak 6-cioma dychami? przecież już wyjaśnione że koszulka zżera połowę z tych 60-ciu.

No wielki szacun Grey, bo lepiej się już tego nie da zorganizować - co roku mnie kusi SV, ale jak co roku termin mi nie odpowiada (nawet na Piernika nie pojechałem). Może w przyszłym się uda - oczywiście jak uzyskam zaproszenie :)

ps. no żal tylko że nie urodziłeś się commodorowcem :)))
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#133 Post autor: Roody »

ps. no żal tylko że nie urodziłeś się commodorowcem :)))[/quote]


Dobre! łączę się w żalu!

Grey! Byłem na poprzednim, tym razem mi się nie udało (termin taki bardzo rodzinny) ale może za rok (jak nie będziesz miał dość) się uda! Impreza zacna!

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#134 Post autor: Nitro »

no żal tylko że nie urodziłeś się commodorowcem
Ee, niegrzeczni jesteście panowie... Mi się bardzo na party podobało to, że ani razu nie usłyszałem tekstów w rodzaju:
-To co, widzisz, Atari lepsze!
-Jaka szkoda że nie kodujesz na Atari
-No, możesz byś przeszedł do nas
I tak jest na każdym Atarowskim party, fajnie żyć w czasach kiedy panuje nie tylko peace międzyplatformowy ale też wśród większości osób duża chęć poznawania sceny z kiedyś przeciwnego obozu.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#135 Post autor: skull »

Nie zrozumiałeś...

Po prostu serca nie oszukasz.
Bo pecet to zwykły banan...

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#136 Post autor: elban »

hehe, a mnie to rozbawilo. przeciez to zarty.

az mi sie przypomnialo jak w czasach gdy atarowcy pili wieczorem 3 piwa do ogniska a my pol litra do sniadania zobaczylismy, na Scenery, jednego pijanego Atarowiana.

- oooo. ten to moglby miec komodore.

:)


Podzieliłem temat dla porządku
NTR
was twenty, is five, my friend...

viper
Posty: 19
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:23
Grupa: Lasser, Samar

#137 Post autor: viper »

Together as one - wiecznie żywe :)
http://www.youtube.com/watch?v=nHtEFCfkMsg

A odnośnie SV - sam nie byłem ale:
- przejazd hamerem nie uważam za jakiś lans / powód do wstydu
- pod kątem reklamowym i organizacyjnym pełen szacun

60zł za wejściówkę wśród tylu atrakcji - bardzo mało.

Jedynie ktoś próbował zrobić biznesik na catteringu, troche jednak za drogo.

Ubaw z pozdrowień z poprzedniego SV i chłopaków jarających się czarną i jej koleżanką :D Po szczegóły odsyłam do forum atari.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#138 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

viper pisze:Ubaw z pozdrowień z poprzedniego SV i chłopaków jarających się czarną i jej koleżanką :D Po szczegóły odsyłam do forum atari.
Daj linka, bo sa dwa fora i mnostwo tematow o SV.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#139 Post autor: grey/msb »

@viper: jeśli chodzi o catering to nie miałem wpływu na ceny (tzn. prosiłem tylko, aby nie były większe niż rok i dwa lata temu). Nie otrzymałem ani złotówki z utargu. Chciałem po prostu, aby ludzie mogli sobie zjeść na miejscu - kto chciał oczywiście, tutaj nie było przymusu :) Być może to był błąd i można było "wydębić" jakiś grosz od gościa na kolejne atrakcje. Pomyślę o tym, jeśli jeszcze kiedykolwiek zorganizuję SV :)

pozdrawiam!

DJ Gruby

#140 Post autor: DJ Gruby »

Świetne naprawdę party. Warto było pokonać te 700 km i przeżyć to wszystko samemu. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie. Za rok będę na SV znów na 100%. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze tylko przypomnieć, że wielka zgoda między Atari a C64 trwa już prawie 2 lata, a została ona oficjalnie przypieczętowana przez liderów obu obozów na party Forever, co zostało uwiecznione na poniższej fotografii:

Obrazek

ODPOWIEDZ