produktywność c64 pl

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

produktywność c64 pl

#1 Post autor: carrion »

Post Wacka z innym wątku zmusił mnie do pytania o produktywność w dzisiejszych czasach na c64 demoscenie... i choćwiem że w najlepszym wypadku wypowie się tutaj 5, no max 7 osób (Wacek, Sebalos, może Wegi included) to chętnie podyskutuję ( od tego jest forum) na temat jak dzisiaj widzicie robienie czegokolwiek na c64...
to że nie ma to sensu marketingowo rzecz biorąc to wiemy...
to że nie mamy czasu to wiemy
to że w sumie chcielibyśmy, ale nie dajemy rady to też widzimy po ilości produkcji....

a ja pytam dzisiaj:
- chce wam się, ale nie macie czasu?
- chce wam się ale odpalenie/posiadanie c64 to za dużo roboty?
- nie chce wam się?
- inne?

zróbmy jakąś dyskusję... .. . . .
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#2 Post autor: carrion »

i żeby od razu rozpocząć dyskusję:

- wyjazdy na party
- uczestnictwo w forach

są "enough" do tego aby być c64 scenowcem czy nie?

IMO - nie

a czy prowadzenie bloga o tematyce...
jest nadużyciem etosu demoscenowca i hipsterską fanaberią czy wręcz przeciwnie?
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#3 Post autor: kordiaukis »

chetnie pogadam na wszystkie wymienione przez ciebie tematy na starym pierniku 8 :D przy ognisku :D

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#4 Post autor: carrion »

nie powiem, nie powiem - rozważam...
toruń to to miasto koło bydgoszczy, tak?
a to z Jabłonny mam blisko...
nie pisałem wcześniej bo zaraz Wacek zrobi że wy to elyta i nawet ESM przyjeżdża na wasze party...

poza tym Kordi wiszę ci wciąż pare ojro za pociąg ... co nie?

CRRN
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#5 Post autor: kmeg »

Mi się nie chce (i częściowo nie mam czasu). Po wielu godzinach siedzenia nad kompilatorem nie chce mi się już programować dla przyjemności. Jakbym klepał nudne biznesówki w Javie czy innym NET za ciężką kasę i nie miał wyzwań w robocie to pewnie by mi się chciało ;)

ps. klepanie pod gołym TASS na c64 jest dla mnie niewyobrażalne więc problem sprzętu w tym wypadku nie ma miejsca...

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#6 Post autor: wackee »

Dlatego mi się chce, że na co dzień nie pracuję w IT.

Ale każdy od czasu do czasu potrzebuje naładowania baterii, dla mnie oprócz standardowych źródeł (zajawka z kumplami, konkurencja) jest na przykład wizja żeby zrobić coś po swojemu. Teraz mam nakrętkę na PETSCII, więc double screen compo w PETSCII musiałem zapartycypować koniecznie, no i teraz font compo tak samo :)

Niestety przestało kręcić mnie robienie muzyki na C64. I ta niechęć jest wprost proporcjonalna do oczekiwań i ciśnienia ze strony otoczenia :) Za to nikt nie wierzy w to że zakoduję coś sensownego, co jest zajebistą motywacją żeby kodować :)

Co do prowokacji - Crrn, przyjedź. Zniesiemy spadek poziomu na jednym pierniku ;)

Co do zapytania co jest "enough" - wydaje mi się że scenowcem jest się już do końca życia, tak jak prezydentem w Stanach ;) jest tylko kwestia aktywności i ewentualnie autorytetu.

Prowadzenie bloga nie jest splamieniem etosu, broń boziu. Ale hipsterską fanaberią jak najbardziej.

EDIT.
Zapostowanie w tym wątku gwarantuje +1 do many i +10 do scenowości.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#7 Post autor: elban »

W sumie sam support sceny przez uczestniczenie czy nawet organizowanie imprez i uczestnictwo w forach to malo. W czasach mojego scenowania wydawalo mi sie, ze nie jestem w stanie kosowac a zycie pozniej pokazalo, ze daje rade. Scenowcem sie nie czuje od dawna, po prostu jestem emerytem scenowym :-)

Nawet mialem ze dwie trzy zajawki zeby cos zrobic na c64, ale zbyt pochlania mnie moje zycie. Moze, jak kiedys, wpadne klimat dom, dzieci, robota to wolny czas spozytkuje w ten sposob, ale na razie zdecydowanie to przegrywa z moimi 'mlodziezowymi' zajawkami.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#8 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wackee pisze:Za to nikt nie wierzy w to że zakoduję coś sensownego, co jest zajebistą motywacją żeby kodować :)
Po obejrzeniu efektu miasta, zlozonego dema i ostatnich interek uwazam ze masz najwiekszy potencjal wsrod "nowych" polskich koderow takich jak Kenji czy Roody. Mam nadzieje ze nie skonczysz jak Cactus, najwiekszy zmarnowany polski talent koderski XX wieku. Jesli bedziesz sie tak dalej rozwijac to w przyszlosci moglbym Cie przyjac jako kodera do Lepsi. Mam nadzieje ze zmotywuje Cie to do dalszego kodowania :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

Re: produktywność c64 pl

#9 Post autor: pajda »

Jak mówi Wacek, scenowcem się już jest chyba do końca życia :)
Więc nawet jak od dekady czy dłużej nie miałeś w rękach C64 to zawsze rzucisz okiem na emu czy nowe demo na jutjubie ;)

No i podziwiam ludzi, którym cokolwiek się jeszcze w dzisiejszych czasach chce na C64...
Była ciemna, burzliwa noc.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

Re: produktywność c64 pl

#10 Post autor: bimber »

lubię od czasu do czasu zarwać nockę przy c64 w ramach oczyszczenia (odchamienia) przy sprzęcie z duszą po całym dniu pecetowych użerek.
+ katalizatory typu zbliżające się party, wspólne kombinowanie.
pajda pisze:Jak mówi Wacek, scenowcem się już jest chyba do końca życia :)
coś jak alkoholizm - nawet jak wydaje ci się że skończyłeś z nałogiem, to w każdej chwili możesz mieć nawrót ;)

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#11 Post autor: kenji »

Mam to szczęście co Wackee, że gdyby nie codzienna walka z "SAP/Lotus" to bym zapomniał co to IT. Na dobrą sprawę asemblera zacząłem się uczyć w ubiegłym roku. Póki co umiejętności niewielkie, bo i czasu niewiele (średnio godzina w tygodniu). Przeważnie około 22 siadam do lektury starych C&A, Kebabów i innych takich i staram się zrozumieć o co w tych wszystkich LDA/STA chodzi.
W międzyczasie zawracam gitarę Zielokowi, Cactusowi, Wegiemu, Raf`owi, Skullowi którzy znajdują jeszcze tyle cierpliwości, żeby mi pomóc. (Dzięki!)

Czemu to robię? Bo jest to dla mnie frajda, realizacja niespełnionych młodzieńczych ambicji, odskocznia od dnia codziennego. No i jest to tańsze niż jeżdżenie na wyjazdy.

Zgadzam się z przedmówcami, scenowcem się jest do końca życia :)
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#12 Post autor: carrion »

frajda w tym wszystkim jest najlepsza i najważniejsza - faktycznie.
ja czasami się łapię na tym że sam fakt pixlowania/tworzenia jest tą frajdą, ale gdzieś później trzeba to pokazywać... stąd cała ta historia z blogiem... a że przy okazji zabrałem się za grę pomysł ciągnięcia tego bloga jako połączenie mojego scenowania z ajkimiś tam nowymi aktywnościami (zachaczającymi o retro) wydał mi się OK.

scenowanie to faktycznie trochę jak alkoholizm... jest się scenowcem do końca życia - aktywnym lub nie, ale się jest...
to mi się w waszych postach spodobało - muszę zapamiętać

ja ostatnio mam problem w tym sensie że mam za dużo pomysłów i nawet sporo czasu zacząłem poświęcać (po nocach i po rankach ;) ) na różne scenowe aktywności... łatwo tutaj przesadzić,
i w zasadzie martwi mnie tylko to że chciało by się aby więcej z nas/was zabrało się za produkcje... c64 ma ten naprawdę niesamowity klimat/czar że i muzyka i grafika wygląda na nim wyjątkowo, a mi cały czas brakuje nowych, dobrych, polskich produkcji na c64

na SP7 miałem fajną dyskusję z Wackiem o tym że produkcje powinny pchać tę naszą scenę do przodu... chętnie bym i o tym dalej podyskutował bo czasami mam co do tego mieszane uczucia... ale tylko czasami ;)

peace!
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#13 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

alkoholizm. a ja piję na scenowym mitingu alkoholowym w Gliwicach. takie imprezy są potrzebne dla doładowania akumulatorów wykończonych ciągłym piciem.
pijemy do niedzieli. Jeśli nie macie co robić to
wiecie co robić.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#14 Post autor: Roody »

No to git!
Widzę,że powolutku Carrion da się na tego Piernika namówić..

A wracając do tematu kiedyś miałem wkrętkę jak miałem 15/16 lat coś tam kodowałem (oprócz dema sabbatów jakieś interka, fejki fuck off itp.) ale zanim sie tak naprawdę rozbujałem to przerwałem na wiele lat zostając z niewykorzystanymi rzeczami w szufladzie..
Od jakiegoś czasu mam znowu zajawkę ...kosztowało mnie to wiele samozaparcia i powoli znów koduję..odkurzyłem coś z przed lat dokodowałem nowe i mam nadzieje ,że na piernika wypuszczę demko.
Czeka mnie jeszcze linkowanie i mam obawy czy wyrobię ....
W każdym razie mimo, że nigdy nie zrobiłem niczego spektakularnego to czuję się scenowcem ....a co!
...Może nawet kiedyś Seba przyjmie mnie do Lepsi

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#15 Post autor: kenji »

Roody pisze:No to git!
...Może nawet kiedyś Seba przyjmie mnie do Lepsi
Też na to liczę. :wink: W sumie wygrałem już trzy imprezy. Każda była najbardziej prestiżowym demoparty w swoim kraju :D
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#16 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Wedlug mnie, Roody i tak wyladuje w Arise, a Kenji w Samar.

Poza tym Mch i Joodas powinni trafic do Elysium, a Splatterpunk i p3ys_0n do Samar.

Mozna sie na mnie powolywac na rozmowach kwalifikacyjnych :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
odyn
Posty: 164
Rejestracja: 04 gru 2008, 22:37
Grupa: VTE^TX^DREAM

#17 Post autor: odyn »

Dla mnie pixlowanie to jak wypalenie dobrej lufy, z zielem fajkowym, wpadam w trans i wszystko nabiera pozytywnych barw, jednocześnie jest odskocznią od webdevu, warstw, i całych tych niepotrzebnych kolorów, bo jak wiadomo 16 wystarcza w zupełności!

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#18 Post autor: wackee »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Wedlug mnie, Roody i tak wyladuje w Arise
No to spaliłeś chłopaka, z takiej rekomendacji już nie mogę przyjąć nawet jakbym chciał ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#19 Post autor: carrion »

nie przyjęlibyście nawet gdybyście chcieli?
czy:
nie przyjął bym nawet gdybym (jakbym, to chyba taka forma bardziej plebejska?) chciał?
pytam - nie oceniam? (demokracja nie jest najsprawiedliwszym ustrojem - wiem)

to taki mały hejt,
żeby nie wypaść z roli
żebyśmy nie wypadli z roli - my preciousssss....

a na serio.
nie znam Roody'eg i nic do niego nie mam, ale chciałem zapytać o bycie w kilku grupach?
widzi ktoś w tym sens? w kontekście tematu, czyli produktywności?
wytłumacznie nam.... yyyy ... wytłumaczcie mi.

jako przykład podam Oxyron i Arsenic?
i jak im kiedyś napisałem że Arsenic to takie "left overs" po Oxyronie to się obrazili... gdzie sens? jak żyć....
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#20 Post autor: wackee »

Dla mnie niektóre ruchy ostatnio w zachodnich grupach były takie bez wartości dodanej, np. zupełnie nie widzę Jeroena w Oksymoronie :) Mam duży szacunek do obu bytów, ale pasuje to jak nie przymierzając PVCF w Crest.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ