X'2012

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#141 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Autobusy z lotniska w Pyrzowicach czasami czekaja na ludzi z samolotu, przystanek jest zaraz przy wyjsciu wiec jest szansa, ale autobus i tak jedzie ok. 40-45 minut do dworca w Katowicach. Na nastepny autobus trzeba czekac 2 godziny, ale jak bedzie wiecej osob to mozna zlozyc sie na taksowke (np 3 osoby). Autobus kosztuje 26 zl, a taksowka 90 zl ale taka z najtanszej korporacji http://www.echotaxi.ppsi.pl .

Jak ktos leci Wizzairem to proponuje wydrukowac karte pokladowa, odprawa online jest juz dostepna zarowno na lot do Eindhoven jak i na niedzielny powrot. Na lotnisku za ta karte placi sie 60 zl, a w Holandii 15 euro.

Druga sprawa to bagaze w Wizzair, od srody jest zmiana wielkosci bagazu, ktory mozna bezplatnie wniesc do samolotu. Za wiekszy plecak czy walizeczke na kolkach biora 45 zl, ale maly plecak dalej jest bezplatnie (do 10 kg mozna uzupelnic wodka z bezclowego).
http://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#142 Post autor: kenji »

Dzięki za info :)


Właśnie czytam o tym bagażu podręcznym. Skurczysyny już nie wiedzą jak z ludzi kasę ściągać. Tylko czekać aż wprowadzą opłaty za siedzenie.
Za to widzę, że poza bagażem można zabrać ze sobą na pokład koc, który jest traktowany tak jak np. gazety czy płaszcz. Ciekawe czy da się pod to podciągnąć śpiwór :)
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#143 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kenji pisze:Za to widzę, że poza bagażem można zabrać ze sobą na pokład koc
Przeczytalem KAC :)

Ale po co ci spiwor, skoro jest wygodne lozko i poduszka? Nie pamietam czy sa tam koce na lozkach czy nie ma, ale mozna spac w kurtce.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

bimber
Posty: 814
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#144 Post autor: bimber »

Nowe zasady obowiązują wyłącznie w stosunku do rezerwacji dokonanych od 9 lipca. Jeżeli rezerwacji dokonano przed 9 lipca, można zabrać na pokład duży bagaż podręczny bez konieczności uiszczania nowej opłaty. Pasażerowie zostaną jednak poddani nowej procedurze przy wsiadaniu na pokład.

gryf
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:31
Grupa: Elysium

#145 Post autor: gryf »

Z centymetrem, ciule, latają? Jak mam plecak wyłażący o 2 cm poza zakres to już kartkuję, czy jeszcze nie? Urwał jego nać.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#146 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

No to ja lece jeszcze na starych zasadach, Kenji tez. Ja i tak bede mial maly plecak to sie moge z kims zamienic jesli ktos ma wiekszy.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Lolita
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2009, 14:58

#147 Post autor: Lolita »

Droga z Katowic na lotnisko i powrotna w weekendy nie jest zapchana w ogóle, rzeczywiście remontują drogę na wysokości Sosnowca, ale jeżdżę tamtędy codziennie,włączając weekendy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że podróż tą drogą w sobotę lub niedzielę to czysta przyjemność, w przeciwieństwie do podróży w tygodniu...

Ja mam inne pytanie, czy ktoś się orientuje jak to jest ze zmianą czasu w weekend? W Holandii też się zmienia czas? Odloty są zawsze podawane w czasie lokalnym, więc może być zonk :)
"Eskalacja wszelkich napięć rozpoczyna się wraz z porzuceniem dialogu."

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#148 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Lolita pisze:Ja mam inne pytanie, czy ktoś się orientuje jak to jest ze zmianą czasu w weekend? W Holandii też się zmienia czas? Odloty są zawsze podawane w czasie lokalnym, więc może być zonk :)
Cala Europa jest w tej samej strefie czasowej, wiec jak bedziemy na party to tez cofamy zegarek o godzine do tylu = party potrwa dluzej :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

kotrobot
Posty: 2370
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#149 Post autor: kotrobot »

Respekt za pamięć! :)

W życiu bym o tym nie pomyślał.
Zapytałem lokalsów - tak jak wszędzie w tej strefie zmieniają czas o 3 rano, czyli z 3 na 2. Gorzej byłoby w drugą stronę. ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

gryf
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:31
Grupa: Elysium

#150 Post autor: gryf »

Znalazłem taki filmik:

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... h6eo#t=65s

Jeśli będą mieli takie coś do pomiaru, to nie ma problemu - mój plecak powinien się zmieścić.

Flea
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2012, 22:58

#151 Post autor: Flea »

Ochlejusy! Zbieram na wejściówkę, bo nie mam, a bardzo chciałbym znowu zobaczyć Wasze gęby na party. Sprzedaję pewien gadżet-niespodziankę, związany z Arise - koszt 10e. Ilość sztuk ograniczona, ale muszę mieć zamówienie przynajmniej na 8. (1. już poszła :) ), żeby zapłacić za wejściówkę z góry.
Zainteresowanych proszę o podanie rozmiarówki (tak, to koszulka) :D
Gwarantuję dowleczoną satysfakcję, wręczoną już na samym party place.

FleArs

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#152 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Flea, kupie zrodlowki z nowego dema Arise :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Flea
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2012, 22:58

#153 Post autor: Flea »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Flea, kupie zrodlowki z nowego dema Arise :)
Nie stać Cię :) Za to nie zapłacisz nawet kartą Master Card.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#154 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Ok, zapytam Wegiego :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

kotrobot
Posty: 2370
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#155 Post autor: kotrobot »

Ok, trzeba wspomóc kolegę w potrzebie.
Zamawiam L.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Flea
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2012, 22:58

#156 Post autor: Flea »

kotrobot pisze:Ok, trzeba wspomóc kolegę w potrzebie.
Zamawiam L.
Przyjęto. Czyli mam już zamówienie na cztery, zostało mi jeszcze pięć, do wykonania tzw. planu minimum :) Zapomniałem dodać, że nie jest to ani logo, ani uziel (symbol) Arise. Na pewno każdemu przypadnie do gustu.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#157 Post autor: leming »

ja tez poprosze.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#158 Post autor: splatterpunk »

...

Miało być pięknie, ale jednak nie mogę na tę imprezę w tym roku pojechać (zdrowie, finanse...).
Będę z niecierpliwością czekać na releasy, fotki i sprawozdania.

Dobrej zabawy!

...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#159 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Tymczasem w ostatniej chwili zapisal sie Darksoft/Hokuto Force, jesli nie wrocil do Hiszpanii to pewnie leci z Pyrzowic.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Flea
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2012, 22:58

#160 Post autor: Flea »

leming pisze:ja tez poprosze.
Elegancja! Daj prosze znac na priva jaki chcesz rozmiar :)

ODPOWIEDZ