Tak ze strony River's Edge "Kilka_prawd_o_pc"

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
piotrek
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2010, 20:22

Tak ze strony River's Edge "Kilka_prawd_o_pc"

#1 Post autor: piotrek »

Hej,

uważam, że ten artykuł to porażka autora.

http://riversedge.pl/kilka_prawd_o_pc

PC-et od początku był bardziej zaawansowaną konstrukcją od C64/128.
To, że ma budowę modułową to jego duży plus bo można poszczególne podzespoły wymieniać na lepsze i doskonalsze bez konieczności sięgania po lutownicę aby uzyskać pożądany efekt, w przeciwieństwie dla C64/128.
Zadziwia mnie fakt, że ktoś chce porównywać te dwa kompy do siebie.
Prędzej Atari XL/XE bo to podobne jednostki i zawsze ze sobą konkurowały na rynku i nie tylko.
Chyba się autor artykułu w podanym linku podniósł z motyką na księżyc.
Z całym szacunkiem dla C64/128, bo uważam te kompy za w 100% udane i wciąż dające radość w giercowaniu, programowaniu i majsterowaniu przy nich, ale bez przesady, aby porównywać ich do PC-ta.
Każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników, ale trzymajmy się schematu sprzętowego, bez modyfikacji, bo C64/128 trochę gorzej wypada, a ja tego nie chcę. Lepiej porównać do Atari ;)
Pozdrawiam.

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#2 Post autor: zyga »

Cóż artykuł jest dość stary. Myślę że V-12 zrewidował swoje poglądy od tamtego czasu.

Pamiętam w okolicach roku '98, gdy aktywna była grupa newsowa pl.comp.sys.amiga - to dopiero była rulezownia ;) Każdy tam dobrze wiedział, że najlepsza na świecie jest amiga, ale nie wiedzieć czemu świat został opanowany przez pecety.

W latach 93-98 "dałbym się pokroić" za komodorka. Oczywiście nie twierdziłem że jest lepszy od PC, czy amigi, ale na siłę chciałem udowodnić że na C64 też się da. Walczyłem więc z Geosem najpierw na C64, później na 128. Głównie dla Geosa kupiłem 1571, REU, 1581. Podłączyłem komcia do netu przez tepsiany numer 0202122 (telnet - program Novaterm 10).

Większość scenowców wyrosło z rulezowania. Ludzie jednak przypominają sobie po latach ile radochy potrafiło dać scenowanie, poczucie należenia do pewnej społeczności. Sporo ludzi wraca do c64 i do sceny. Pojawia się znowu rywalizacja. Skoro jest dla kogo tworzyć produkcje, można zyskać szacunek w środowisku...

Ja też chciałbym dalej rozwijać swoją pasję związaną z c64. Chciałbym wreszcie nauczyć się asemblera 6502 na poziomie umożliwiającym stworzenie czegoś konkretnego. Jest literatura, której wtedy brakowało, jest internet. Mam kogo się zapytać jakby co, tylko zazwyczaj czasu brak. Offtopic się zrobił...

k.

#3 Post autor: k. »

piotrek pochwal się swoimi osiągnięciami.

elban
Posty: 1604
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#4 Post autor: elban »

zyga pisze: Podłączyłem komcia do netu przez tepsiany numer 0202122 (telnet - program Novaterm 10).
he. same here.

wdzwanialem sie w specjalnie kupionego shella, gdzie mialem zainstalowanego klienta do irca, program pocztowy mutt i przegladarke lynx. ogladanie stron z grafika uwazalem ze rozrywke dla idiotow i kompletnie niepotrzebny bajer. ;)

na novatermie bardzo dobrze chodzilo spankerz heaven oraz ftp ze stuffem + irc z #c64 i #grubasy i to wystarczalo (wtedy)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

Re: Tak ze strony River's Edge "Kilka_prawd_o_pc"

#5 Post autor: skull »

piotrek pisze:Hej,

uważam, że ten artykuł to porażka autora.

http://riversedge.pl/kilka_prawd_o_pc

PC-et od początku był bardziej zaawansowaną konstrukcją od C64/128.
To, że ma budowę modułową to jego duży plus bo można poszczególne podzespoły wymieniać na lepsze i doskonalsze bez konieczności sięgania po lutownicę aby uzyskać pożądany efekt, w przeciwieństwie dla C64/128.
Zadziwia mnie fakt, że ktoś chce porównywać te dwa kompy do siebie.
Prędzej Atari XL/XE bo to podobne jednostki i zawsze ze sobą konkurowały na rynku i nie tylko.
Chyba się autor artykułu w podanym linku podniósł z motyką na księżyc.
Z całym szacunkiem dla C64/128, bo uważam te kompy za w 100% udane i wciąż dające radość w giercowaniu, programowaniu i majsterowaniu przy nich, ale bez przesady, aby porównywać ich do PC-ta.
Każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników, ale trzymajmy się schematu sprzętowego, bez modyfikacji, bo C64/128 trochę gorzej wypada, a ja tego nie chcę. Lepiej porównać do Atari ;)
Pozdrawiam.
Zastanawiam się czy przeczytałeś ten artykuł, bo już na pewno nie zrozumiałeś - gdzie tam jest porównywanie architektury???
Jest tam subiektywny wywód człowieka zawiedzionego "ogólnoświatową fascynacją PC-tami", który nie rozumie dlaczego parametry tych maszyn nie współgrają proporcjonalnie z ich możliwościami ( cała para w gwizdek idzie ).
Tak, teraz się już do tego przyzwyczailiśmy i wydaje się być to dla nas normą, ale nie wtedy gdy autor pisał artykuł.
A na tą wymianę podzespołów to różnie można patrzeć, raz to wada raz zaleta. Ale jestem przekonany, że już nikt w swoim obecnym pececie nie ma nawet jednego elementu z swojego "pierwszego pieca" (więc to jednak bardziej Zamiana).

aha, PC to też c64 (zobacz sobie w prawym dolnym rogu obudowy)
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2343
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#6 Post autor: carrion »

Obrazek
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#7 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Polecam niejaka Agnieszke :)
http://www.riversedge.pl/agnieszka
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2343
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#8 Post autor: carrion »

seba kurna! litości
Obrazek
c64portal.pl, retronavigator.com

k.

#9 Post autor: k. »

podejrzewam że kolega ma już agnieszki dość ;)

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#10 Post autor: splatterpunk »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Polecam niejaka Agnieszke :)
http://www.riversedge.pl/agnieszka
te kobiety,

przypomniały mi się moje schizki z liceum :P

człowiek młody był...

provee
Posty: 65
Rejestracja: 10 mar 2009, 09:43

#11 Post autor: provee »

Sebaloz/Lepsi.De napisał:
Polecam niejaka Agnieszke
http://www.riversedge.pl/agnieszka


te kobiety,

przypomniały mi się moje schizki z liceum

człowiek młody był...
To jeden z tłustszych kawałków, jakie zobaczyła polska scena. Proponuję na najbliższym party, aby autor zorganizował wieczorek poetycki czytając ową rozprawkę z założoną nogą na nogę i cieńkim papierosem w dłoniach a`la Michał Bajor. Ze swojej strony mogę zaproponować rolę konferansjera oraz moderatora dyskusji.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#12 Post autor: wackee »

provee pisze:Ze swojej strony mogę zaproponować rolę konferansjera oraz moderatora dyskusji.
Ja mogę dostarczyć nastrojowy soundtrack ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#13 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wackee pisze:
provee pisze:Ze swojej strony mogę zaproponować rolę konferansjera oraz moderatora dyskusji.
Ja mogę dostarczyć nastrojowy soundtrack ;)
Moze remix wyciskacza łez "Agnieszka"?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

elban
Posty: 1604
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#14 Post autor: elban »

Sebastian, moze wkleisz swoje opowiesci o Asi z Warszawy?
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#15 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

elban pisze:Sebastian, moze wkleisz swoje opowiesci o Asi z Warszawy?
Poszukaj sobie w archiwum emu64 i sam wklej, chetnie poczytam :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#16 Post autor: k. »

oo asia who is it? Czy ta co spiła i wykorzystała seksualnie sebę?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#17 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:oo asia who is it? Czy ta co spiła i wykorzystała seksualnie sebę?
Nie wracajmy juz do tego :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#18 Post autor: k. »

łatwy jesteś :P hehehe

comankh
Posty: 1629
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#19 Post autor: comankh »

elban pisze: wdzwanialem sie w specjalnie kupionego shella, gdzie mialem zainstalowanego klienta do irca, program pocztowy mutt i przegladarke lynx. ogladanie stron z grafika uwazalem ze rozrywke dla idiotow i kompletnie niepotrzebny bajer. ;)
ty zawsze wydawałeś mi się podejrzany. teraz już wiem że wystarczyły ci babki w ansi.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#20 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:łatwy jesteś :P hehehe
Po prostu bylem bez kasy jak kazdy na SLC, a ona miala pieniadze swojego chlopaka, ktory dzien wczesniej wrocil do domu. Stawiala alkohol, jedzenie, wejsciowki do klubow, dlatego z nia poszedlem..
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ