Riverwash 6 w Raciborzu - 19-21 wrzesnia 2014

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#21 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

comankh pisze:uwazaj sebastian bo przypomne kto przyjezdzal na party a kto kopiowac dyski xD
A kto to byl? Chetnie poznam :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#22 Post autor: SuperNoise »

>Inaczej rozmowa by wygladala gdyby Stare Byki przyjechaly chocby z intrem na kompo, a nie tylko sie napic i popatrzec na produkcje innych. Nawet na takim zachodzie jak po latach wraca Insane to goscie zamiast alkoholu przywiezli demo i intro na Amige, wygrali demo kompo, a intro zajelo 3 miejsce na Datastorm 2014. A rok temu na polska scene wrocilo Whelpz, na WeCan 2013 przywiezli demo na Amige i wygrali combined demo kompo - We Can Code Again by Whelpz http://www.pouet.net/prod.php?which=62204

Mimo wszystko uważam, że i dla 'starych nieaktywnych' scenowców powinno znaleźć się miejsce na scenie i szacunek. Wielokrotnie są to ludzie na których się wzorowaliśmy lub należą do kultury, którą obecnie staramy się dalej rozwijać.
TYLKO taka postawa względem nich może zrodzić w nich ponownie chęć zadziałania - środowisko z którym ponownie mogą się utożsamić.
ZBYT często zapominamy ile nas ŁĄCZY na rzecz tego co nas dzieli.

>No i teraz pytanie jak bys na to zareagowal: niedowierzaniem, a moze smiechem?

Jakbym zareagował. Porozmawiałbym z nim, spróbował pożartować, zapytać jak mu się podoba w Polsce, zapytałbym czy nie chce muzyki do dema :) itp. W końcu jesteśmy na party żeby się dobrze bawić a nie wskakiwać w dupę komuś lub samemu swoją nadstawiać (to odnośnie uczuć typu niedowierzanie i śmiech).

>Nie ma czym przecierac tego szlaku. Jesli nie OldBulls na Amige, to moze Exon na c64 wystawi intro albo demo na Riverwash? A jak jedna grupa sie zapowie to moze druga podejmie wyzwanie? Wtedy jest sens robic kompo na c64. Bo jak przyjada spektrumowcy z jednym demem, dwoma grafikami czy muzyczkami to tez beda domagac sie oddzielnych komp na ZX-a i chyba maja do tego wieksze prawo niz komodorowcy.

Wiesz, jak organizowaliśmy SP5, zastanawialiśmy się ile osób przyjedzie (czy będzie minimum 30). Wiedzieliśmy, że wiele osób zaangażowało się pośrednio w Silesię, jednak to, co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania. Ja, szczerze, nigdy nie myślałem, że w Polsce odbędzie się jeszcze takie party, jak za dawnych lat.
Jak na złość dużo osób, które w ten czas odwiedziło SP5 to byli starzy scenowcy, bez przywiezionych produkcji. Kto wie, gdybyśmy dopilnowali wtedy co trzeba, SP6 byłaby namaszczona kilkoma powrotami do aktywności. A tak, miałeś hamie złoty róg. Zacznijmy od ludzi.

Pozdrawiam!

SuperNoise
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#23 Post autor: SuperNoise »

bimber pisze: na pierwszych 2 edycjach Riverwash były compa dedykowane dla c64, także szlak przetarł już V-12. temat mógł być pociągnięty dalej, ale umarł bo znalezienie chętnych na wystawienie czegokolwiek to była misja wręcz żebracza, każdy by się zniechęcił. może tobie się uda w przyszłości - powodzenia :)
Wiesz, jeżeli upatruję jakąkolwiek szansę, to wpierw w tym, aby dać jasny sygnał, że jest/będzie miejsce gdzie można się spotkać (tak to wyglądało na SP2-SP4 - takie w zasadzie małe imprezy z kilkoma osobami). Na dzień dzisiejszy jednak nie wiem, na ile to jest realne - będę rozmawiał w niedługim czasie z organizatorami RW co i jak myślą, wtedy pierwsze decyzje oraz wnioski. Ciężko mi powiedzieć obecnie co z tego wyjdzie. Może być tak, że pojadę a kolejnego dnia będę się starał zapomnieć dzień poprzedni :), a może być zupełnie inaczej, zależy od ludzi.

Z V12 był motyw, że organizował część C64 na RW w czasach, kiedy organizowana była Silesia. Często terminy obu party zbiegały się w odstępach miesiąca, dwóch...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#24 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

SuperNoise pisze:A tak, miałeś hamie złoty róg. Zacznijmy od ludzi.
Teraz róg zastapila Locha. Też złota :)
Obrazek
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#25 Post autor: SuperNoise »

Jak jedziecie na iXka, polecam Chantre. Mieszane z colą.
Kilka razy w roku testuję i za każdym razem pełna satysfakcja.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#26 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Chantre zbyt kojarzy sie z Autechre i ma tylko 36% jak nalewki z Soplicy. Locha to pelne 40% i wchodzi jak złoto :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

comankh
Posty: 1629
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#27 Post autor: comankh »

SuperNoise pisze:powinno znaleźć się miejsce na scenie i szacunek!
pouet.net

SuperNoise
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#28 Post autor: SuperNoise »

Bimber, ja przede wszystkim liczę, że Stary Piernik zostanie teraz takim corocznym spotkaniem rodzimej sceny. Wtedy to faktycznie, RW nie wypali bo mało kto będzie chciał przyjechać. Jesteście obecnie na dobrej drodze ze swoją imprezą. Powodzenia!

SuperNoise
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#29 Post autor: SuperNoise »

Pouet jest super. C64 database także. To jest pamięć, z pamięci rodzi się szacunek, szacunek człowieka do człowieka.

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 407
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#30 Post autor: kordiaukis »

SuperNoise pisze:Jak jedziecie na iXka, polecam Chantre. Mieszane z colą.
Kilka razy w roku testuję i za każdym razem pełna satysfakcja.
chyba raczej bol dyni.. na x jest darmowe piwo do ktorego mamy na popitke wodke lub bimber..

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#31 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Ale na X darmowe piwo jest dopiero od godziny 16 w piatek, a wczesniej tez trzeba cos pic. Ktos mial flaszke w piatek i rozlewalismy ja pod stolem w knajpie w centrum Someren, bo bylo juz po 13 wiec wodke mozna pic :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#32 Post autor: SuperNoise »

Razem z Sebalozem zrobilismy wizje lokalna party place, tutaj zdjecia:
https://www.facebook.com/zamkowa.raciborz/photos_stream

Miejsca to do zludzenia przypomina Parapet (funkcjonalnie) chociaz rozplanowane jest inaczej. Znacznie lepiej prezentuje sie za to miejsce na zewnatrz - dziedziniec zamkowy.
Kilka metrow dalej warty zwiedzenia browar Raciborski.

Obecnie jest umowa, ze produkcje komodorowskie beda wystawiane w kategorii demo 8-bit (razem ze spectrum, amstradem i innymi 8-bitowcami). Muzyka w chip compo a grafika w pixel compo.
Jest jednak zrozumienie, zeby odseparowac C64 w momencie pojawienia sie duzej ilosci prac (pojawia sie prace, porozmawiamy).

Nad zaproszeniem pracuje obecnie Seba, zaproszenie bedzie w .prg na C64.

Ktos jeszcze zdecydowal sie przyjechac?
Zapraszamy.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#33 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Conrad nam zalozyl event na csdb, nie wiem skad sie dowiedzial, ale moze chce przyjechac :)
http://csdb.dk/event/index.php?id=2252
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

kotrobot
Posty: 2370
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#34 Post autor: kotrobot »

Trzymam kciuki za powodzenie imprezy.
Ale kiepsko to widzę.
Atari ma Silly.
Komodorki - X
To jest party multimediów = brak (mojego) zainteresowania.

Ps. Super partyplace.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#35 Post autor: splatterpunk »

Może przyjadę. Będę akurat wolny a w Raciborzu nie byłem że ho ho.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2343
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#36 Post autor: carrion »

ja na ...dużo procent... będę.

zamek w Raciborzu jest uber kool - piwo Raciborskie (chyba z 5 gatunków) jest lepsze niż każde inne mainstream'owe, więc czego tu nie kochać?
czas też w miarę OK.
poza tym mam spanie .... no w każdym bądź razie blisko ;)

SV po zapowiedziach Łozowskiego i Liroya chyba też odwiedzę.
Jedynie Arok słabo wypada w tym roku - jak dla mnie.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#37 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Zaproszenie gotowe, oficjalna premiera na Arok party w sobote wieczorem.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#38 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Riverwash 6 Invitation
http://csdb.dk/release/?id=131982
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#39 Post autor: Nitro »

Sorry, ale wyszło jakieś anty zaproszenie...

SuperNoise
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#40 Post autor: SuperNoise »

Nitro pisze:Sorry, ale wyszło jakieś anty zaproszenie...
Rozumiem, że na kolegę Nitro można liczyć za rok, że złoży nam wspaniałą inwitkę?

Tak żeby słowo stało się ciałem czyli krytyka konstruktywną była.

ODPOWIEDZ