X2010 w Holandii (1-3 pazdziernika 2010)

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#301 Post autor: zielok »

Nitro pisze: Teraz popatrzyłem klatka po klatce, 5-6 kolorów w gradiencie, ja wolę cały gradient jak u Booze'ów czy Oxyronu.
Co kto lubi:) Ja chciałem szybszy:)
Pewnie to mnie zmyliło, troszkę za mało szczegółów. Ten koleś z gunem bardzo ładny.
Zawsze miałem problem ze szczegółami i nie wiem jak to nazwać "z czystością obrazków" - nawet w obrazkach 100% stworzonych na c64.
Zresztą zobacz http://noname.c64.org/csdb/release/?id=87015 też taki trochę gówniany dithering i brak szczegółów (od tamtego czasu pracowałem m.in jako grafik komputerowy = dużo obrazków w CorelDraw). Owszem czasem staram się z ditheringiem a czasem go robię jak sobie kliknę tak będzie:). Zwalony jest też ten hires - jeden kwadrat jest niebieski (ciemny) a nie powinien być. Tu troszkę głupia historia bo miałem obrazek w Project One ale coś nie wychodziło mi go zapisanie do *.prg więc dałem do png potem otworzyłem w timathes i chciałem trochę pixli poprawić ale coś tam nie działało i po prostu zapisałem go w prg. Potem w demie patrze a tu niebieski kwadrat po środku. Miałem to poprawić ale jakoś zapomniałem:)
Sebaloz/Lepsi.De pisze: Poprzeczka przecietnosci zostala troche wyzej podniesiona. Podczas X party rozmawialismy o Ramosie, przejezyczylem sie i powiedzialem LAMOS
Ramos jest w porządku (fajnie się z nim rozmawiało na Silesii) i nie jest lamerem. Naprawdę mam do niego szacunek za to co robi (C&A etc)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#302 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Ok, zostawmy Ramosa, mogl sie pomylic co do przecietnosci, moze sie teraz przyznac do pomylki :)

Tymczasem mozna juz sciagnac soundtrack ktory Psycho8580 napisal do Portala, przekonwertowany na pliki sid

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=94440
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

fenek
Posty: 95
Rejestracja: 15 wrz 2008, 20:43
Grupa: Arise

#303 Post autor: fenek »

Produkcje ogarnę na spokojnie gdzieś za tydzień, jak już zapoznam
się z treścią wszystkich nieprzychylnych komentarzy na temat dem i efektów:
+piątek upływający pod hasłem "kolejka" z wiśniówką
+za cierpliwość dla Randalla, dla Oswalda
+sobota z Creshem i poznawanie ludzi sceny, wypatrzenie na żywo
previewu i cracka gry
+kanapki w czasie kompotów, kto był to wie z kim stałem i toczyłem
kolejny dyskusyjny bój przy lodówce
+pan otwierający piwa, cała organizacja party
+sesja z kpt. Jackiem Sparrowem, który okazał się przemiłą osobą
+za to że Axis/Arsenic jako jedyny na żywo dał w zamian dyskietkę
5'25 z ich demem
Plusów było jeszcze więcej ale zachowam je dla siebie, dzięki chłopakom
że dali radę i że byliśmy na tym party.

Aha póki pamiętam, zależy mi na jednej fotce która zrobił Dezert.
Jak jesteś i czytasz to proszę wrzuć ją do mnie bo osoba z którą ją
robiłem nie chciała żeby fotka została wrzucona publicznie.

Party było baaardzo fajne, tylko za krótkie.

ps1. w demie Arsenicu jest efekt jako pierwsi zrobili na jednym ekranie
połączenie dwóch twisterów horizontal vs vertical w dodatku tematycznie
pasujące do dema bo jako krzyż

Awatar użytkownika
dezert
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2010, 01:24
Grupa: charged ?? :)

#304 Post autor: dezert »

Heya... Booker (paskud jeden) zmusil mnie zebym sie zarejestrowal na forum, do czego to doszlo... No ale jak juz tu jestem to zapytam gdzie ja mam te foty wyslac ?? Przydal by sie jakis adres email, czy cos.

Pozdro
deZert

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#305 Post autor: nes »

cze dezert

(..)

w poruszonym temacie pozdrowień - Impact został pozdrowiony może ze 2 razy w jakichkolwiek produkcjach :D Jakoś polsza scena zawsze miała parcie na pozdrawianie tych najlepszych i najproduktywniejszych, najlepiej zza granicy.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#306 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

nes pisze:Impact został pozdrowiony może ze 2 razy w jakichkolwiek produkcjach :D
Tym razem byla ostra selekcja grup do pozdrowien, ale dla poprawy humoru zrob sobie przeglad starych demek Lepsi, pozdrawialismy doslownie wszystkie grupy. Jesli ktos nie byl tam pozdrowiony to znaczy ze jego grupa nie istniala :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#307 Post autor: skull »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Ok, zostawmy Ramosa, mogl sie pomylic co do przecietnosci, moze sie teraz przyznac do pomylki :)
hehe, widzisz jak wam wpłynął na ambicje :))))))
Bo pecet to zwykły banan...

fenek
Posty: 95
Rejestracja: 15 wrz 2008, 20:43
Grupa: Arise

#308 Post autor: fenek »

hej Dezert, sprawdź pw na tym forum.

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#309 Post autor: zielok »

skull pisze:
Sebaloz/Lepsi.De pisze:Ok, zostawmy Ramosa, mogl sie pomylic co do przecietnosci, moze sie teraz przyznac do pomylki :)
hehe, widzisz jak wam wpłynął na ambicje :))))))
Mnie na ambicje nie wpłynął w ogóle:) Zrobiłem w "Portalu" rzeczy które chciałem zrobić 13 lat temu ale z różnych powodów nie zrobiłem (głównie pewnie dlatego, że nie umiałem:))

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#310 Post autor: booker »

ooz pisze:moja grafika dopiero #23 :? , nieważne warto było - teraz wiem ile pracy przede mną i w grafice na c64 i na Xl/Xe - bo jak się uczyć to u najlepszych
głowa do góry, oklaski były :)

http://www.youtube.com/user/demoscenem0 ... zgttjtalQU (drugi obrazek)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#311 Post autor: booker »

Portal w lepszym nagraniu - http://www.youtube.com/user/demosceneM0 ... 5oRpjbxn1U

Zrobcie drugi raz taka nude z tymi przejsciami, to Was własnoręcznie utłukę.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

ooz
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2009, 14:29

#312 Post autor: ooz »

@booker Thx! mam nadzieję ze uda mi się (jak i Agendzie) jeszcze coś w tym roku na c64 wystawić ;) a po X jestem pod dużym wrażeniem , tyle stuff'u do sprawdzenia , a ja nie mogę się oderwać od demka booze&instict i FLT. poza tym grafika Veto wgniotła mnie w fotel , również kolorystka w pracy Carriona zaskoczyła mnie totalnie. Oczywiście gratulacje dla wszystkich polskich partyzantów za produkcje i wysokie miejsca .

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#313 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

skull pisze:hehe, widzisz jak wam wpłynął na ambicje :))))))
W ogole nie licze sie ze zdaniem Ramosa, nie jest to dla mnie zadna wplywowa osobistosc z elitarnego kregu. Nic nie robilem przez pol roku od publikacji tego glupiego komentarza. Wlasciwie dopiero zblizajace sie party i deadline motywuja mnie do intensywnego dzialania. Publika na X jest niesamowita i jej reakcje napedzaja do dalszego dzialania. Kazda fajna rzecz jest nagradzana okrzykami podziwu i nikt sie nie smieje ze slabych produkcji. Niezapomniane chwile jak przy efekcie z plotami publicznosc zaczela uderzac do rytmu muzyki.
zielok pisze:Zrobiłem w "Portalu" rzeczy które chciałem zrobić 13 lat temu ale z różnych powodów nie zrobiłem (głównie pewnie dlatego, że nie umiałem:))
W moim przypadku jest tak samo. Pomysl na dlugi scroll z kolejnymi obrazkami dogrywanymi z dysku przedstawil mi Nemo/Lepsi w 1995 roku. Planowalismy cala strone dysku zapelniona obrazkami w stylu jakiegos krajobrazu. W 2001 roku na Mekka Symposium probowalem zakodowac scrolla z dwoma obrazkami, ale nie udalo mi sie. Nie pozwolilem zeby Fenek za mnie to dokonczyl. W koncu po 15 latach udalo sie to zrealizowac. Oswald mowil ze dotychczas rekord w dlugosci takiego scrolla nalezal do Leona. Moje pozdrowienia maja 8 obrazkow czyli 2560x200 a kredyty 6 obrazkow 1920x200. Po pozdrowieniach scroll sie zatrzymuje, jest zmiana muzyki i leca kredyty. Mozna bylo zrobic jednego duzego scrolla z 14 obrazkami 4480x200, ale wszystko mi sie wieszalo przy zmianie muzyki. Tyle spraw technicznych, a braki w kodowaniu i rysowaniu nadrabiam originalnymi pomyslami.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

DJ Gruby

#314 Post autor: DJ Gruby »

Czy ktoś kojarzy, z której gry był ten zak, który grali wtedy goście z 6581?

Obrazek

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#315 Post autor: booker »

ooz pisze:@booker Thx! mam nadzieję ze uda mi się (jak i Agendzie) jeszcze coś w tym roku na c64 wystawić ;) a po X jestem pod dużym wrażeniem , tyle stuff'u do sprawdzenia , a ja nie mogę się oderwać od demka booze&instict i FLT. poza tym grafika Veto wgniotła mnie w fotel , również kolorystka w pracy Carriona zaskoczyła mnie totalnie. Oczywiście gratulacje dla wszystkich polskich partyzantów za produkcje i wysokie miejsca .
Ja akurat prace Veto oglądałem na jego monitorze poc ompo (nie bylem na gfx compo, nie moglem) i dobrze, ze stała za mną ściana. Kaktus był obok, może powiedzieć :)

Carrion, to samo powalił mnie kolorowaniem okrutnie, i w ogóle tym co zrobił z Łazarzem. Wiedziałem, że warto było wysłać te foty do Tomka. Na big sceenie wyszło bajera (akurat tak wszedłem tylko na moment na kompoty, że widziałem prace Carriona, SITa i tą czachę z mrugającym mózgiem :) )

Jasna jest gratulacja z mojej strony i za to, ze się w końcu nasze polskie zaśmierdziałe zadupce ruszyły na zachodnie party, i to na takie, po którym nie można wrócić zawiedzionym HA no i za to, co nasi ludzie wystawili (nie tylko na kompo ale i poza kompotami). I nie tylko kurcze nasi :))) Ale music compo zrulesowane przez Polaków. Zn. Randallowi nie ma co gratulować, bo beznadzieja, ale Jeff fajnie dokończył evolvera a ja i tak mam w dupie bo nie robiłem zaka na compo...:)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2010, 22:10 przez booker, łącznie zmieniany 1 raz.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#316 Post autor: booker »

DJ Gruby/Oxyron pisze:Czy ktoś kojarzy, z której gry był ten zak, który grali wtedy goście z 6581?
http://goto.relive.nu/stream-1-1v

Powinno pomóc (są podane nazwy kawałków) ;)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#317 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

booker pisze:Wiedziałem, że warto było wysłać te foty do Tomka.
Spedzales wakacje w Karpaczu?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#318 Post autor: booker »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
booker pisze:Wiedziałem, że warto było wysłać te foty do Tomka.
Spedzales wakacje w Karpaczu?
A spędzałem, i znow jadę na tę zimę, zn. w styczniu oho :) na spa i w ogóle :D
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#319 Post autor: randall »

odnośnie produkcji - niestety nie zdążyłem właściwie nic obejrzeć w domu oprócz dem, najbardziej mi się podobało offence (znów), a dalej to szczerze nie wiem, kilka bardzo fajnych KONTRYBUCJI na równym poziomie. z muzyki - to już wrażenia z party - 1) soundemon 2) jammer 3) zzap69 albo wacek. z grafiki - 1) duce 2) sit 3) deev, ale poziom tego compo wydał mi się tak kurewsko wysoki, że poza podium też dawałem dziesiątki masowo. a najfajniejsze, że prace wystawili też spectrumowi i atarowi artyści, chciałbym coś podobnego w compo muzycznym.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#320 Post autor: wackee »

randall pisze:spectrumowi i atarowi artyści, chciałbym coś podobnego w compo muzycznym.
Fuck yeah.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ