Druga gra od C64portal.pl

Dyskusje n/t artykułów, newsów i innych treści na portalu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Druga gra od C64portal.pl

#1 Post autor: carrion »

No i stało się... w zasadzie już jakiś czas temu. Dzisiaj pora pokazać to "cudo" szerzej.
https://c64portal.pl/2022/10/02/nowa-dr ... portal-pl/

Skończyłem RJA a przy nim sporo się nauczyłem. Więc plany są dosyć ambitne, bo pomysłów milion a moje możliwości koderskie raczej skromne. No ale jest. Ogłosiłem. Teraz muszę to zrobić :)
c64portal.pl, retronavigator.com

dekanex
Posty: 183
Rejestracja: 28 lut 2020, 22:14

Re: Druga gra od C64portal.pl

#2 Post autor: dekanex »

Strzelanie ”czwórkami” czadowe :wink: Zapowiada się ciekawie. Powodzenia.

Awatar użytkownika
rime.
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2019, 02:52
Grupa: Fancy Rats

Re: Druga gra od C64portal.pl

#3 Post autor: rime. »

Carrion, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. Dobór kolorów i kafelków dla tła to jest poziom najlepszych tytułów wydanych na 8 bitowe konsole jak NES.
Co do wersji gry na carta, nie zapominaj o aspekcie ekonomicznym gdybyś chciał wydać ją na fizycznym nośniku. Są alternatywy dla EFv1, znacznie tańsze jak np. MagicDesk 512KB/1MB a całą grę chyba uda się zmieścić w 512KB ;-) Oczywiście minusem MD, jest to, że nie ma możliwości zapisu stanu gry na kartridżu. Drugą sensowną alternatywą jest gmod2, który już pozwala na zapisanie stanu rozgrywki, a jego koszt produkcji jest wciąż niższy niż nawet najbardziej okrojony EFv1.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Druga gra od C64portal.pl

#4 Post autor: Steffan »

Zgadzam się z Rime, jest to jakaś opcja, choć EF jest bardzo popularny (posiada go sporo ludków). Tak czy owak projekt bardzo zacny. :D Brałbym :!:

pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Druga gra od C64portal.pl

#5 Post autor: carrion »

Dzięki Rime i Steffan
cieszę się że się wam podoba... EF to tylko na razie na czas prób - taki Proof-Of-Concept. i tak Magic Deska mi taki jeden ;) już proponował (Dzięki Bober ;) ) GModa2 też znam jak by co... Do wydania gry jest tak daleko że to na razie pieśń przyszłości a ja na razie sobie coś tam próbuję bo, jak napisałem - muszę się sporo nauczyć. d64 z różnych powodów też jest rozpatrywane i nie jest wykluczoną opcją.
c64portal.pl, retronavigator.com

mng
Posty: 39
Rejestracja: 06 paź 2022, 20:23

Re: Druga gra od C64portal.pl

#6 Post autor: mng »

bohater kojarzy mi się z Johnym Triggerem8) To może być hit, moja latorośl się w to zagrywał;)

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Druga gra od C64portal.pl

#7 Post autor: carrion »

no i jest update, a raczej zmiany... krystalizuje się pomysł na grę, ale wiele muszę się jeszcze nauczyć.
https://c64portal.pl/2022/12/14/nowa-gra-update-2/
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ