Kolejne zmiany w portalu

Sprawy administracyjne, nowości, zmiany, ogłoszenia
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Kolejne zmiany w portalu

#1 Post autor: carrion »

Witajcie
Spieszę donieść o kilku zmianach jakie zaszły w czerwcu 2021 na C64Portal.pl. Ostatnie takie zmian miały miejsce jakoś tak z rok temu więc jest okazja aby napisać o nowinkach.

- nastąpiła zmiana serwera - znowu. portal działa ponownie na Wordpress.com i na razie tak zostanie.
- w związku z przenosinami nie wszystko udało się przenieść, ale spokojnie wszystkie treści są na miejscu. nie przeniosły się (trzeba założyć od nowa) konta osób które pisały już jakieś teksty, np Pajda, Tenchi, Rebok, Zbyti, itd. Założę je ręcznie aby pod artykułami tych osób były prawidłowe ksywki autorów.
- zmienił się temat graficzny na taki z czarnym tłem - w końcu. jest bardziej retro i tak chciałem od początku, ale...
- niektóre artykułu mogą mieć jeszcze miejscami jakieś jaśniejsze tła. będę to sukcesywnie poprawiał bo muszę przejść po wszystkich artykułach i poprawić to na piechotę.
- od czerwca 2021 portal nie jest współwydawany ze SMOKiem (Stowarzyszeniem Miłośników Oldschoolowych Komputerów)
- portal kontynuuje swoją działalność jako portal fanowski.
- i nadal ma charakter społecznościowy. czyli nadal liczę na współpracę - tutaj nic się nie zmienia. i jak chyba wyszło to przez ostatni rok portal jest uzupełnieniem dla naszej społeczności skupionej tutaj wokół c64scene.pl. ba nawet pare nowych osób się pojawiło co cieszy, bo taki był cel ;)
- powstała zajawka podstrony o polskich grach. na razie jest to strona statyczna z listą gier (narazie tylko na C64). plan jest aby w okolicach lipca pojawiła się w formie bazy danych gdzie będzie można dodawać i edytować no i przeglądać wpisy ze szczegółowymi informacjami. liczę tutaj na współpracę. Strona powstała na bazie roboty jaką wykonał Rebok w jednym z wątków i od tego zaczynamy. w lipcu napiszę więcej jak uda mi się postawić pod to jakąś prostą bazę.

i tyle...
kolejny materiał na portalu i na YT, mam nadzieję pojawi się jeszcze w tym tygodniu.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Kolejne zmiany w portalu

#2 Post autor: carrion »

Śpieszę poinformować o nowościach na portalu:

Panowie i Panie
Odpaliłem właśnie serwis gry.c64portal.pl - Wersja BETA
Pierwszy, jak na razie, serwis w ramach domeny c64portal.pl

Portal ma być w założeniach ... portalem :) a nie tylko listą artykułów i filmów a tego typu serwisy już od jakiegoś czasu chodziły mi po głowie. Dzisiaj odpalam pierwszy. Kolejne w swoim czasie. Dodałem mu własną domenę i serwer bo zamiary co do niego są nieco większe.
Na razie to tylko kilka tabel i spis tych materiałów od Ramosa, które posiadał i podzielił się z nami Zephyr. Plany docelowe są ambitniejsze.

W tym tygodniu zrobię film zajawkę omawiający ten serwis. Na razie zerknijcie jak to wygląda i zaczniemy rozwijać to dalej już wspólnie w ramach community. Ogarnąć tylko muszę jak umożliwić innym dodawanie albo administrowanie tym serwisem.
Stay tuned.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Kolejne zmiany w portalu

#3 Post autor: carrion »

Walczę od jakiegoś czasu żeby w końcu były zwykłe, krótkie newsy na stronie i chyba mi się jakoś tam udało.
Odpaliłem przedwczoraj ale wczoraj zdjąłem bo mi się na jednej przeglądarce na Macu rozjechało.
Dzisiaj pobawiłem się jeszcze chwile wordpresem i chyba jest już OK. Ale prośba - zerknijcie i dajcie znać czy newsy po prawej stronie nie psują układu strony. Np. napisy są raz większe raz mniejsze, albo wychodzą poza margines.
Dzięki!

No i w końcu mogą być na stronie newsy w innej kategorii, które nie będą widoczne i wymieszane z normalnymi artykułami.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Kolejne zmiany w portalu

#4 Post autor: Steffan »

carrion pisze:
09 paź 2021, 10:58
[...] Ale prośba - zerknijcie i dajcie znać czy newsy po prawej stronie nie psują układu strony. Np. napisy są raz większe raz mniejsze, albo wychodzą poza margines.
Tak, są po prawej i nic się nie rozwala. w7 + (FF i Chrome)

pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Kolejne zmiany w portalu

#5 Post autor: kotrobot »

Na desk/laptopie te krótkie newsy lądują po prawej stronie i fajnie.
Ale na telefonie lądują praktycznie na samym dnie i są po prostu niewidoczne.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Kolejne zmiany w portalu

#6 Post autor: carrion »

zmiany, nie-zmiany....
generalnie mam chyba kolejny zryw co do aktualizacji portalu. Stworzyłem sekcję Blog gdzie przeniosłem wszystkie swoje wpisy z retronavigator.com - tam i tak nikt nie zaglądał ;) a prowadzić 2 strony to za dużo roboty.
Jest też kilka nowych newsów.... a zapał jeszcze nie minął ;)

zapraszam: https://c64portal.pl
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Kolejne zmiany w portalu

#7 Post autor: carrion »

Witajcie
Chciałem poinformować, że C64portal.pl zawiesza działalność. Nie będę wrzucał tam już nowych treści - przynajmniej na razie. Prowadzenie go pochłania mi sporo czasu, a zainteresowanie jakby zmalało.
Poza tym portal wg mnie nie pełnił już swojej pierwotnej roli, a moje ostatnie pomysły zmienienia go stopniowo w prywatny blog też nie są do końca trafione.

Wszystkie zgromadzone materiały pozostawiam tam bez zmian. Uważam, że są całkiem wartościowe i szkoda było by je usuwać.
Do ustalenia pozostaje kwestia co zrobić z sekcją Polskie Gry bo tutaj Rebok napracował się ogromnie. Wartość tego materiału dla polskiej sceny C64 jest wg mnie bezdyskusyjna i MUSI pozostać w sieci i być dalej rozwijana. Coś na pewno tutaj wymyślimy.
Rozpoczęte projekty (jak np nowa gra) pojawią się w sieci, ale za ile i gdzie, to ciężko mi teraz powiedzieć. Sam portal może kiedyś będzie reaktywowany. Na ten moment - odpuszczam i idę robić inne rzeczy.

Dzięki wszystkim którzy pomogli w pisaniu i publikowaniu materiałów. Dzięki za pomoc w prowadzeniu tej strony. Dzięki wszystkim za okazane wsparcie i dobre słowa od początku działania portalu.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

Re: Kolejne zmiany w portalu

#8 Post autor: Hornet »

I tak to bywa, Karjon...czasem tak mocno jebniesz się łeb "normalnością", że rzygać się chce....Respect za chęci, może soon zacznę Cię wspierać, żona coraz częściej wyrzuca mnie do zabudowanej szafy z prądem, światłem i kompami...zatem będę miał czas na el komputero bo tam niżej to ja już nie Rocco :)
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: Kolejne zmiany w portalu

#9 Post autor: Katon »

No szkoda Carrion bynajmniej od początku śledziłem Portal i zawsze będę pamiętał naszą bardzo długą i chyba ostatnią rozmowę podczas tworzenia artykułu po moim powrocie na Scenę. Nakręcony byłem jak młody sztyft i dalej póki co jestem. Niemniej jednak zrobiłeś kawał porządnej roboty i życzę Ci jak najlepiej miejmy nadzieję, że w przyszłości oby nie dalekiej Portal będzie funkcjonował tak jak wystartował.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Kolejne zmiany w portalu

#10 Post autor: carrion »

Panowie i Panie
Serce rośnie jak czytam wasze dobre słowa w prywatnych wiadomościach, tutaj a nawet od atarowców. nie pisałem że kończę tylko że zawieszam, ale po takiej ilości dobrej energii i dobrych słów (a dzisiaj szczególnie) to aż chce się działać dalej.
nie sądziłem że to tak szybko napiszę, ale aż chce mi się zrobić coś znowu na portalu...
dzięki za energię i do zobaczenia. :)
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: Kolejne zmiany w portalu

#11 Post autor: kenji »

carrion pisze:
11 lut 2023, 20:49
nie sądziłem że to tak szybko napiszę, ale aż chce mi się zrobić coś znowu na portalu...
dzięki za energię i do zobaczenia. :)
Nie wiem czy Cię teraz czasami nie zniechęcę, ale gdybyś stał teraz obok mnie, to byś dostał buziaka w łysinę! Super wiadomość!!!
. : dream : .
Boom!

Bald M.
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2023, 18:44

Re: Kolejne zmiany w portalu

#12 Post autor: Bald M. »

Carrion znalazlem Twoja strone i pomyslalem sobie co stalo sie z moim Commodorkiem.... pojechalem do rodzinengo domu i .... ledwo go wyciagnolem z jakiejs szyfy w garazu (chyba musze siostrze tam porzadek zrobic :P) moje zdziwienie bylo tym wieksze ze znalazlem jeszcze c128 i dwie stacje ..... a juz upadlem na podloge jak zamowilem nowy zasilacz i c64 chodzil :D .... i zwariowalem. I zaraz wspomnie Tarnow i inne podobne imprezy ... Teraz mam juz monitor Commodore 1084, ale szukam innych rozwiazan.... (jakies plaskie monitorki :P ) ....... koniec marudzenia....

super ze podjoles decyzje jednak prowadzenia portalu ...wlasnie gram w Twoja gierke (super jest gratulacje) i potem A PIG QUEST....


I mam nadzieje ze bedzie okazja zeby sie zobaczyc na oarty w HOlandii z ludzmi z tego forum

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Kolejne zmiany w portalu

#13 Post autor: carrion »

@Bald M.
Dzięki za dobre słowa.

Kolejne zmiany
- przywróciłem link do tego forum bo przy poprzednich porządkach usunąłem
- dodałem link do strony Polskie Piksele w Grach
- zniknął serwis gry.c64portal.pl. Autorem i redaktorem tego serwisu był Rebok i on jest właścicielem wszystkiego co było tam zrobione. Ja tylko użyczyłem miejsca i "infrastruktury".

@Rebok
Wielkie dzięki, że chciało Ci się prowadzić to w ramach C64portal.pl. Super robota historyczna i archiwalna!
Wiem, że Twoja dzieło będzie dalej rozwijane w innym miejscu i zapewne formie. Nie czuję się upoważniony pisać więcej, ale bardzo gorąco dopinguję bo taka strona jest potrzebna. Jak tylko dasz znać, to na pewno na C64portal.pl pojawi się link do Twojego katalogu polskich gier. Powodzenia!
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Kolejne zmiany w portalu

#14 Post autor: carrion »

Wstawiłem nowy "niby artykuł". Zapytałem ChatGPT co dalej z C64portal.pl.
https://c64portal.pl/2023/09/18/chatgpt ... portal-pl/
c64portal.pl, retronavigator.com

etc
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2023, 16:09

Re: Kolejne zmiany w portalu

#15 Post autor: etc »

https://c64portal.pl/2024/02/25/jeden-c ... ele-pasji/

Widzę, że ta informacja przeszła bez większego echa. Carrion ma swoją wizję, ale czy jest ona dobra dla społeczności c64? Ja chciałbym wyrazić swoje zdanie. Otóż dla mnie najlepszym portalem o c64 jest... atarionline.pl Odwiedzam ten serwis chyba codziennie, bo tam się po prostu coś dzieje. Widząc Atarionline można się zastanawiać czy w Polsce jest więcej Atarowców czy Commodorowców. Mi się wydaje, że jest więcej Commodorowców, ale Atarowcy mieli więcej szczęścia co do ich miejsca w sieci. Carrion wskazuje na c64portal.pl aby odpisywać na forum c64scene.pl, ale tak na prawdę jest to osobny serwis, a do tego jak jego nazwa wskazuje - "jest przeznaczony dla scenowców" (cudzysłów, bo wiem, że tak do końca nie jest). Także marzy mi się coś na wzór atarionline.pl, ale wiadomo - tam też jest KAZ, który to wszystko trzyma w ryzach. Niemniej nawet forum atarionline.pl żyje znacznie bardziej niż c64scene.pl. Także to chyba tyle.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Kolejne zmiany w portalu

#16 Post autor: Steffan »

@etc

Mam nieodparte wrażenie, że nie kojarzysz naszego serwisu C64.FUN (chyba że się mylę i celowo pomijasz nas w swoich rozważaniach). Oczywiście daleko nam do Atarionline, ale cały czas się rozwijamy. W planach jest dodanie kilka funkcjonalności, które istnieją np. na atarionline. Na pewno skierujemy się też w kierunku graczy. Niestety czas nie jest z gumy i wszystko idzie wolniej niż zakładałem, ale powolutku przesuwamy się do przodu.

pozdrawiam
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Klauz
Posty: 42
Rejestracja: 03 maja 2021, 09:18

Re: Kolejne zmiany w portalu

#17 Post autor: Klauz »

W tym właśnie rzecz, że powstaje kolejny serwis zamiast rozwijać jeden. Brakuje forum z prawdziwego zdarzenia, nie wiem z czego to wynika. Padło 64power, pada 64scene. Ogólnie chyba zainteresowanie C64 jest niewielkie. Z tego też powodu Retronics nie kontynuuje wydawnictw związanych z C64, tematyka Atari lepiej schodzi.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Kolejne zmiany w portalu

#18 Post autor: Steffan »

Klauz pisze:
03 mar 2024, 17:23
W tym właśnie rzecz, że powstaje kolejny serwis zamiast rozwijać jeden. Brakuje forum z prawdziwego zdarzenia, nie wiem z czego to wynika. Padło 64power, pada 64scene. Ogólnie chyba zainteresowanie C64 jest niewielkie. Z tego też powodu Retronics nie kontynuuje wydawnictw związanych z C64, tematyka Atari lepiej schodzi.

Więc zapraszam Ciebie do wspólnego rozwijania.
pozdrawiam
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

ODPOWIEDZ