LCD + C64

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Asthor
Posty: 62
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:28
Grupa: EXlusive ON

LCD + C64

#1 Post autor: Asthor »

Cześć, czytam i oglądam wszystko na temat podłączenia C64 do wyświetlacza i może ktoś mi podpowie. Oczywiście mam CRT Samsunga ale nie mam miejsca na biurku i zmuszony jestem do postawienia jakiegoś płaskiego mniejszego LCD. Wszystko co przeczytałem opiera się o monitory które ciężko już kupić. Zależy mi aby był to nowy albo prawie nowy monitor LCD, nie mam czasu na szukanie i czekanie, tak samo nie chce bawić się w lutowania, jakieś fixy itd. Czy jest jakiś sposób, przejściówka, gotowa, którą kupię i podłącze c64 do płaskiego LCD z obecnych czasów tak aby obraz wyglądał dobrze i można było się pobawić ;) Może ktoś podpowie co dokładnie kupić, pozdrawiam...


Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: LCD + C64

#3 Post autor: Steffan »

B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

Re: LCD + C64

#4 Post autor: zyga »

Retroscaler2x na aliexpress.
Np tu: link

Recenzja tu: https://www.youtube.com/watch?v=6dSlX_dAFwQ

Asthor
Posty: 62
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:28
Grupa: EXlusive ON

Re: LCD + C64

#5 Post autor: Asthor »

W tych czasach LCD do C64 to jest wyzwanie :lol: :lol: może jest jakiś spis monitorow LCD ktore pasuja bez konwerterow do Komodorka, w tej chwili mam na oku SyncMastera 711MP ->można do niego bez problemu ponoć podpiąć retro kompa...

Awatar użytkownika
rebok
Posty: 227
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:32
Grupa: BooM!

Re: LCD + C64

#6 Post autor: rebok »

Mój faworyt to Monitor Dell 2001FP. Mdele: B9D, B9G, B9I.
Lepszego jak na razie nie znalazłem.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
k0zz
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2022, 08:57

Re: LCD + C64

#7 Post autor: k0zz »

Asthor pisze:
30 kwie 2023, 18:26
W tych czasach LCD do C64 to jest wyzwanie :lol: :lol: może jest jakiś spis monitorow LCD ktore pasuja bez konwerterow do Komodorka, w tej chwili mam na oku SyncMastera 711MP ->można do niego bez problemu ponoć podpiąć retro kompa...

Ja działam na SyncMaster 941MP i jest nieźle ale tylko po podłączeniu do monitora kablem 8DIN - S-Video.
Co prawda mam też zainstalowane również Lumiafix ale wydaje mi się, że to bardzo nieznacznie poprawia obraz.
Generalnie obraz jest bardzo fajny chociaż wciąż nieidealny (pasy w tle, czasem przejaskrawione kolory).
Na dniach wrzucam nowy modulator luimiafix+chromafix i zasadzie ten modulator z kablem S-video to najlepsza opcja.

C64 podłączony pod ten monitor za pomocą zwykłego kabla euro daje kiepski obraz - litery są niewyraźne, obraz jakby drży troszkę za mocno, kolory są przejaskrawione.
C64 podłączony przez konwerter miał podobne problemy.

ODPOWIEDZ