Video grabber Medion MD95700 z pchlego targu

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rime.
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2019, 02:52
Grupa: Fancy Rats

Video grabber Medion MD95700 z pchlego targu

#1 Post autor: rime. »

Kupiłem sobie na targu staroci grabber video USB (właściwie Tuner TV), model Medion MD95700. Dałem za niego okrągłą dyszkę :D Medion to niemiecki odpowiednik polskiej Manty, więc nie oczekiwałem super extra quality. Okazuje się, że po usunięciu przeplotu można uzyskać dość znośny obraz 50 klatek/sek, choć trzęsie go co ramkę w górę/dół ze względu na algorytm w OBSie który nie uwzględnia przesunięcia ramki o px. Pewnie dałoby radę skompilować OBS Studio z odpowiednią poprawką. Bez usuwania przeplotu to i tak jeden z jakościowo lepszych, analogowych obrazów jakie miałem okazje przechwycić grabberami. Kolory nie są przekłamane, grabber nie gubi klatek, co nie jest standardem w przypadku tanich grabberów. Dźwięk we filmie też został przechwycony tym urządzeniem, trochę wchodzi na przester momentami ale to chyba przez MixSIDa podkręconego na maxa.
Rezultat testów:
https://youtu.be/p6lbOfdYuFo
od 5:31 z włączoną opcją Usuwanie przeplotu -> Liniowe 2x

Grabber ma jednak sporą wadę, choćby skały sr... to nie mogę znaleźć driverów dla systemu 64-bit i musiałem nagrać powyższe na szybko zbudowanym PC z Win 7 32-bit. Z technikaliów - bebechy to płytka Creatix CTX932 z chipem Conexant CX25842-23.

Letros
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2020, 18:32

Re: Video grabber Medion MD95700 z pchlego targu

#2 Post autor: Letros »

Zainteresowałeś mnie tym tunerem/grabberem.
Podpowiedz Kolego, na jakim sprzęcie grabiłeś obraz z commodorka?
Czytałem, że ten tuner to nie ma sterowników na win 64 bit. Ostatnie działające to na win xp chyba.
Czyżbyś odpalił to na virtualnym systemie? A może specjalnie zainstalowałeś XPeka?
Dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Video grabber Medion MD95700 z pchlego targu

#3 Post autor: Steffan »

Letros pisze:
19 sty 2022, 22:17
Zainteresowałeś mnie tym tunerem/grabberem.
Podpowiedz Kolego, na jakim sprzęcie grabiłeś obraz z commodorka?
Czytałem, że ten tuner to nie ma sterowników na win 64 bit. Ostatnie działające to na win xp chyba.
Czyżbyś odpalił to na virtualnym systemie? A może specjalnie zainstalowałeś XPeka?
Dzięki za odpowiedź
rime. pisze:
07 wrz 2021, 18:37
musiałem nagrać powyższe na szybko zbudowanym PC z Win 7 32-bit.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Letros
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2020, 18:32

Re: Video grabber Medion MD95700 z pchlego targu

#4 Post autor: Letros »

Steffan pisze:
20 sty 2022, 14:15
Letros pisze:
19 sty 2022, 22:17
Zainteresowałeś mnie tym tunerem/grabberem.
Podpowiedz Kolego, na jakim sprzęcie grabiłeś obraz z commodorka?
Czytałem, że ten tuner to nie ma sterowników na win 64 bit. Ostatnie działające to na win xp chyba.
Czyżbyś odpalił to na virtualnym systemie? A może specjalnie zainstalowałeś XPeka?
Dzięki za odpowiedź
rime. pisze:
07 wrz 2021, 18:37
musiałem nagrać powyższe na szybko zbudowanym PC z Win 7 32-bit.
OUPS!
Jak mogło mi to umknąć?

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Video grabber Medion MD95700 z pchlego targu

#5 Post autor: Nitro »

VM i sprawa raczej załatwiona, OBSujesz okno VM, jeśli chcesz korzystać z akceleracji GPU.
Chyba niska cena za fajny grabber.

Letros
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2020, 18:32

Re: Video grabber Medion MD95700 z pchlego targu

#6 Post autor: Letros »

Wyglada,
ze sztuka mediona, ktora wzialem na olxie ma spalony chip :/

Zlozylem testowego kompa na starych bebechach. System XP 32bit SP2 nie rozpoznaje sterownikow. To samo na win7 32bit :/
Dodatkowo zasilanie, ktore bylo w zestawie nie bylo oryginalne, a DC ADAPTOR z wyjsciem 12V (sprawdzilem multimetrem, ze daje ponad 16V) oraz 1000mA, a te urzadzenie dziala na 5V i 1,5A. Podlaczylem ladowarke usb 5V oraz 1,55A. Tamtego DC ADAPTORA nie podlaczalem

Ciekaw jestem, czy mozna multimetrem przetestowac ten chip?

PS. Testowalem na VM na linuxie, nie widzi urzadzenia, to samo VM na windzie bo 7 64bit nie ma sterow do tego urzadzenia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ