Wieloplikowe programy na Kung Fu Flash

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
MarcinSzabla
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2020, 22:22

Wieloplikowe programy na Kung Fu Flash

#1 Post autor: MarcinSzabla »

Ponieważ TapeCart mi nie wystarczał, kupiłem sobie Kung Fu Flasha. Dopiero po zamówieniu doczytałem, że urządzenie nie wczytuje wielu plików dyskietek na raz - właściwie to zawiesza się zazwyczaj podczas wczytywania pierwszego ROMu tego typu. Ma też problemy z wczytywaniem niektórych jednoplikowców, które coś lubią sobie doczytać. Myślałem, że nie ma sensu cofać zamówienia, skoro widziałem ROM Defender of the Crown w jednym pliku i w emulatorze działało - w KFF nie działa. Sporo czasu wrzucałem na kartę i testowałem różnego typu ROMy - PRG, D64, M2I do SD2IEC - działają tylko nieskomplikowane PRG i D64. Co ciekawe nie mogłem uruchomić ROMu w formacie D81 ponoć wspieranym - i tu mnie tknęło, że może coś robię źle.
Karta pamięci jest domyślnie sformatowana na FAT32, Windows 10 nie ma problemu z przerzucaniem plików na kartę, kartridż współpracuje należycie z moim Commodore 64 model C najnowszej rewizji płyty głównej, pliki wykrywa wszystkie, jak wspomniałem - wczytuje proste pojedyncze obrazy dyskietek. Czy trzeba coś zrobić specjalnego, by mi wczytało D81 ? Jedną z przydatniejszych funkcji KFF jest wczytywanie różnych obrazów kartridży - może któryś mi pomoże wczytać ROM przerobiony z dwóch plików na jeden ? A może po prostu powinienem kupić sobie SD2IEC ?

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Wieloplikowe programy na Kung Fu Flash

#2 Post autor: Nameless »

KFF mapuje D81 właśnie uruchomiłem Turricana :-) ale większość gier, które działają na sd2iec nie zadziała.
Skoro chciałeś grać w gry dyskowe to zrobiłeś źle wybierając KFF. Możesz poszukać interesujących Cie tytułów w formacie CRT

MarcinSzabla
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2020, 22:22

Re: Wieloplikowe programy na Kung Fu Flash

#3 Post autor: MarcinSzabla »

Nameless pisze:
09 mar 2021, 19:13
KFF mapuje D81 właśnie uruchomiłem Turricana :-) ale większość gier, które działają na sd2iec nie zadziała.
Skoro chciałeś grać w gry dyskowe to zrobiłeś źle wybierając KFF. Możesz poszukać interesujących Cie tytułów w formacie CRT
I raczej to problem konstrukcyjny i autor projektu nie zawrze czytania nowych typów plików w którejś aktualizacji firmware'u ?

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Wieloplikowe programy na Kung Fu Flash

#4 Post autor: wegi »

Dla ścisłości Autor już używa Jiffy Dos'a do wczytywania plików.

Co to oznacza? Oznacza to że wszystkie gry dyskowe, które nie używają własnych fastloaderów, tylko korzystają ze STANDARDOWEGO LOAD będą jak burza hulać po JD.

Podpowiedź - jak sobie pomóc?
Poszukiwać wersji gier dyskowych przerobionych na STANDARDOWE LOAD
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Wieloplikowe programy na Kung Fu Flash

#5 Post autor: Nitro »

Ktoś kiedyś linkował na forum taką megakolekcję rzeczy kompatybilnych z SD2IEC, może jest to jeszcze na sieci?

ODPOWIEDZ