BMC64 dobra emulacja na Malinke

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Rosa
Posty: 12
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:26

BMC64 dobra emulacja na Malinke

#1 Post autor: Rosa »

Cześć,
Jakiś czas temu natrafiłem na fajny emulator naszego Commodorka działającego na Raspberrpi
Staralem się sam ogarnąć temat i powiem Wam udało mi się. Bmc64 śmiga ładnie na Malinie. System jest gotowy do użytkowania w 4 sekundy od odpalenia Pi. Dlatego pomyślałem że zrobię Film pokazujący co musimy mieć jak skonfigurowac malinę aby mieć fajna emulację c64, c128, vic20 na Raspberry-pi.
Jestem zwolennikiem oryginalnego Hardweru ale są wśród nas osoby mające już Pi leżące gdzieś w szufladzie bez zastosowania ( ja tak miałem 😜) I mogą zmontować sobie calkiem przyjemny emulator.

https://youtu.be/_8bWcJPLfMo

Awatar użytkownika
mooha
Posty: 51
Rejestracja: 25 sie 2019, 21:02
Kontakt:

Re: BMC64 dobra emulacja na Malinke

#2 Post autor: mooha »

Dobry jest :) od jakiegoś czasu grzebie w jego kodzie w celach edukacyjnych ponieważ używa bardzo fajnego frameworka a dokładnie "Cirle - Bare Metal programing for RPI" https://github.com/rsta2/circle.
Co do samej emulacji to BMC64 bazuje na kodzie VIce 3.3 wic łatwo porównać.
Dobrze ze przypomniałeś mi o tym to może coś naskrobie na RPI0 ( kolejny sid player :P )
Daleko jeszcze .... ????

Rosa
Posty: 12
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:26

Re: BMC64 dobra emulacja na Malinke

#3 Post autor: Rosa »

Byłoby fajnie mieć sidplayra na pi0, mam go tez w szufladzie. Więc jak uda Ci się napisz lub podaj link do źródełka. Pozdrawiam

Rosa
Posty: 12
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:26

Re: BMC64 dobra emulacja na Malinke

#4 Post autor: Rosa »

Myślałem że zainteresowanie tym tematem będzie większe 😂😂 w sumie oryginalny Hardware jest najlepszy jednak dobra alternatywa też jest niczego sobie.

ejr
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2019, 23:54

Re: BMC64 dobra emulacja na Malinke

#5 Post autor: ejr »

Swietnie dziala, duzo lepszy niz thec64, ale fajnie byloby go wrzucic w obudowe. Ktos wie, czy gdzies w okolicy mozna kupic pcb od rrossi, bez koniecznosci zamawiania 5 sztuk z pcbway?

ODPOWIEDZ