Stacja Dyskow Commodore 3040

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
pitulajg
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2020, 18:41

Stacja Dyskow Commodore 3040

#1 Post autor: pitulajg »

Witam!
Udalo mi sie kupic do mojej kolekcji stacje dyskow 3040 lecz nie posiadam komputera zeby ja sprawdzic czy dziala tzn. po wlaczeniu zapalaja sie wszystkie trzy diody i jest sygnal dzwiekowy po krotkiej chwili gasna dwie i swieci sie tylko jedna zielona na srodku stacji dyskow i moje pytanie czy jest jakis domowy sposob zeby sprawdzic sprawnosc stacji dyskow czy jest potrzebny do tego komputer z tego co sie orientuje trzeba wpisac komende zeby stacja wogole ruszyla i czy jest na forum jakas osoba ktora miala stycznosc z ta stacja i ma komputer PET zeby przetestowac i zrobic pelny servis tej stacji?
Dziekuje

Awatar użytkownika
KB777reborn
Posty: 207
Rejestracja: 12 lut 2020, 08:30
Grupa: 1100°Crew
Kontakt:

Re: Stacja Dyskow Commodore 3040

#2 Post autor: KB777reborn »

Żeby "zloadbalancować" - tym razem napiszę tutaj ;)

1. C64 masz ? IEC64W (-> ebay), odtworzony jeden z ~popularnych interfejsów IEEE do C64. Tylko kabel do niego - albo typu komodorowskiego ("user-port" <-> GPIB a nie zwykły GPIB-GPIB) albo inna opcja: tam pin header, bierzesz wtyk + taśmę a na końcu taśmy wtyk 3M 3548 (GPIB na taśmę).
2. Czy ktoś tutaj ją ma ? Wątpię. Na Pałerze (tam było bardziej "sprzętowo") też już nie ma aktywnych ludzi z PETami.
1100°C

pitulajg
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2020, 18:41

Re: Stacja Dyskow Commodore 3040

#3 Post autor: pitulajg »

odpowiedzialem tobie na powerze bo znalazlem originalny kabelek i jakis interface do c64 jak mozesz tam luknac czy sie nadaje bylbym wdzieczny bo ja sie wogole nie znam hehe.

ODPOWIEDZ