HDMI/VGA dla c64.

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
hetii
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2020, 11:40

HDMI/VGA dla c64.

#1 Post autor: hetii »

Witam serdecznie.

Z racji, że jestem posiadaczem c64c w wersji 250469 przyszedł mi ostatnio taki drobny pomysł na moda.

Polega on na wykorzystaniu sygnałów chroma oraz luminance i podanie ich na dekoder PAL na układzie tda8217. Według dość skąpej specyfikacji na wyjściu powinniśmy otrzymać sygnał RGB.

Do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze sygnałów HSYNC/VSYNC i tutaj posłużył by prosty spliter bazujący na układzie 74ls123 .

Co do HDMI to widział bym tu konwerter sygnału Wii2HDMI bazujący na układzie ms9288a, który to podobno jest wstanie odebrać sygnał VGA/YPbPr i przesłać dalej jako HDMI.

Co prawda istnieje projekt bazujący na FPGA i oferuje wyjście VGA, ale mój pomysł jest znacznie prostszy do zaimplementowania i tańszy.
Pytanie tylko czy ma szanse zadziałać...
Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: HDMI/VGA dla c64.

#2 Post autor: Steffan »

Jak już tyle rozkminiłeś, to aż grzech by nie poskładać prototypu. Jeśli zatrybi to ja się pisze na 3 komplety.
https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0
JUST DO IT! :D

Pozdro
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: HDMI/VGA dla c64.

#3 Post autor: Katon »

Ja też biorę 1 sztukę

rhino
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2012, 10:53

Re: HDMI/VGA dla c64.

#4 Post autor: rhino »

Bardzo chętnie 1szt.
Jeśli będzie ok.
pozdrawiam

Marcin

Elsewhere
Posty: 15
Rejestracja: 09 cze 2014, 17:32

Re: HDMI/VGA dla c64.

#5 Post autor: Elsewhere »

A czy to nie będzie problem https://pl.wikipedia.org/wiki/Video_Graphics_Array
O ile dane kolorów RGB są zgodne z np. popularnym w telewizorach SCARTem o tyle odpowiedź na pytanie czy wystarczy zwykły kabel zmieniający wymiary wtyczek nie jest jednoznaczna. Po pierwsze problemem jest synchronizacja - monitory RGB i SCART mają synchronizację w tzw. częstotliwościach "telewizyjnych". Dlatego często nie wystarczy proste połączenie rozdzielonej synchronizacji do łączonej jak w kablu SCART

ODPOWIEDZ