C64 - The Great Refurbishing

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor

Awatar użytkownika
hsimpson
Posty: 91
Rejestracja: 30 lip 2012, 12:14

Re: C64 - The Great Refurbishing

#82 Post autor: hsimpson »

Szacun. Piękna robota :).

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: C64 - The Great Refurbishing

#83 Post autor: Nitro »

Proponuje zakładać nowe tematy zamiast pisać np w tym, będzie porządek...

A co do treści, to tradycyjnie kolejny magic spell, tym razem na wyczarowanie nowej A2000. Ja osobiście w temacie Amigi chciałbym zobaczyć projekt związany z dopałkami 060. Czy po tylu latach nie można połamać ich zabezpieczeń, odczytać wsadów CLPD, przynajmniej części i zrobić remake starych dopałek? Choć oczywiście wiem jaka jest sytuacja, ludzie z PL robią nowe. Mimo wszystko magia starych części to magia ;)

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: C64 - The Great Refurbishing

#84 Post autor: carrion »

dopałki 060 niestety nie zdają egzaminu w obecnych czasach... testowałem przez jakiś czas kartę z prockiem 060. i pomijam już wszelkie upierdliwości z odpowiednimi kickstartamj 3.1.4 czy nadwrażliwymi zasilaczami które przy minimalnych wahaniach napięcia potrafią zamrozić Amigę 4000...
Najlepszą Amigą jest PC jeśli wiecie do czego nawiązuję :) :D ;) - ci co nie wiedzę - wasza strata! oglądajcie więcej retro YT :D

serio. Doom odpalany (w różnych wersjach i kompilacjach) na 030 na Amidze 1200 i odpalany na "mistycznym" procesorze 060 nie wydaje się byś dużo szybszy na tym drugim. Serio.... odpalenie tego na FS-uae na takim sobie Macu daje powalający efekt...Moje wnioski po wielu miesiącach testów?
do grania Amiga 500. Do dem emulator UAE! koniec tematu.

Sorry Nitro. pozwoliłem sobie jedyny raz na wylewność w tym temacie.

Wróćmy do refurbów w naszym ogródku. :)
mój idzie bardzo powoli. Płyta działa ale nie udało mi się domyć obudowy tego brudasa którego pokazywałem.
Szorowałem dwa razy przy użyciu płynu do naczyń. czarne plany pozostały.
w najbliższym czasie spróbuję sodą oczyszczoną. widziałem jak tak robił 8bit-guy na swoim kanale. Alkohol/IPA nie dawały u mnie żadnego rezultatu.
Co do wybielania to nie będę się podejmował. Po tym jak kiedyś zmasakrowałem obudowę i klawiaturę do Amigi 3000 postanowiłem, że więcej nie podejmę się wybielania. Jak doczyszczę tego mojego commodora to pozostanie pożółkły. Ot taki urok retro sprzętów.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: C64 - The Great Refurbishing

#85 Post autor: drygol »

@Nitro

Good point. Bede zakladac nowe wątki jak faktycznie bedzie cos wartego uwagi bo na takie pierdolowate swoje posty to nie chce marnowac waszego czasu.
Co do 060, to nie mam duzego doswiadzenia puki co bo tylko przy kilku siedzialem aaaaaaale taki sprzedam maly sztuczek ze czesto, gesto ludki pchają nie potrzebnie kwarce które mają np. 66MHZ na karte a socket jest pusty do obsadzenia i potem z tego w rezultacie są różne jaja bo np. ktos wsadzi 060 w rewizji która nie daje rady i sie zaczynają narzekanie ze sie wiesza i ze to chujnia albo tez ze sie grzeje. Nie tędy droga.

@Carrion

Temat KS właśnie niedawno rozwiązalem tanim w porównaniu do Romulatora rozwiązaniem tyle że czekam aż mi wyprodukują.
Z zasilaczami to się w pełni zgadzam jak i zresztą z resztą lol :D <- fajnie zabrzmiało :D
Co do twojego refurbu, to widze po tekscie jak właśnie na bierząco płacisz frycowe :D:D:D Wiem bo lazłem tą samą drogą pare lat temu ;) Wiesz, jak będziesz chciał zmienić level hard na lżejszy jak na PlayStation to możesz zawsze zadzwonić ;P podpowiem ;P

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: C64 - The Great Refurbishing

#86 Post autor: comankh »

carrion pisze:
27 kwie 2021, 20:01
na 030 na Amidze 1200 i odpalany na "mistycznym" procesorze 060 nie wydaje się byś dużo szybszy na tym drugim
a gdzie rozum i godność człowieka? :D różnica jest jak dzień i noc,
amiga - dla portów z pc, bez karty graficznej chipset aga zawsze jest bottleneckiem. nawet wtedy:
https://www.youtube.com/watch?v=afyCn6m2Qbc

oczywiscie ten performance nie jest warty wydanej kasy, ale to zupełnie inny temat bo sam sprzęt już jest warty xd (ceny cały czas do góry)

a4000k to szerszy temat, nowe 'dopałki' 060 niebędące blizzardami (np piggyback na a3640) to taka motobieda trochę (ram), no cóż. na bezrybiu to wiadomo jak jest.

ale po co zaraz ... pc? panie, nawet na rpi będą chodzić szybciej niż na na ori amidze xd
:D

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: C64 - The Great Refurbishing

#87 Post autor: drygol »

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: C64 - The Great Refurbishing

#88 Post autor: kenji »

Fenomen Dooma na Amidze mnie zawsze zastanawiał. Tyle zachodu, żeby odpalić grę która chodziła na 386 SX o ile dobrze pamiętam.

Wiem wiem, pokazanie że da się.
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: C64 - The Great Refurbishing

#89 Post autor: drygol »

Ja tam KKjowi (damn, nie wiem jak to inaczej odmienic) kibicuje. Fajnie robi ten projekt.
Fenomen jak fenomen ale IMO chyba sie tak porobilo ze teraz wszedzie doom musi sie odpalic, drukarki, zergarki itd.
W sumie, jak dla mnie fajne bo nie nudne. Meeeh, demoscena :D

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: C64 - The Great Refurbishing

#90 Post autor: Nitro »

KK nie portuje Dooma na A500, tylko tworzy własny autorski silnik który po pierwsze jest szybszy od wszystkiego co wyszło o mile, po drugie obsługuje więcej rzeczy niż wszystko co wyszło ... o mile :)
Ostatnio doszedł dźwięk Stereo!?!
Nie odmówię sobie zacytowania luźnego kogoś z SV: 'jakby KK zrobił demo na ZX81 to obraz by był w 16 milionach kolorów'...
(ZX81 wyświetla obraz czarno biały)

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: C64 - The Great Refurbishing

#91 Post autor: kenji »

KK jest dla mnie absolutnym fenomenem. Jego demo na 2600, albo ostatnio gra na Lynx. No kurde.... Gość jest niesamowity
. : dream : .
Boom!


Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: C64 - The Great Refurbishing

#93 Post autor: kenji »

Jak zawsze robota pierwsza klasa! Przy okazji SV przywiozę mojego c64 frankenstein* do naprawy



* klawiatura bodaj z pierwszej mydelniczki, płyta z C64, obudowa z angielskiej wersji
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: C64 - The Great Refurbishing

#94 Post autor: drygol »

Ty to miałeś na kawke wpaść ;P

Zobaczymy jak wyjdzie z SV u mnie. Dzisiaj miałem być na Lost Party ale nie pykło :(

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: C64 - The Great Refurbishing

#95 Post autor: drygol »

W końcu temat zakończony.
https://retrohax.net/amiga-2000-codenam ... inal-part/
Zajęło to 7 postów (linki w blog poscie) i ponad 2.5 roku.
Czas zająć się zaległymi tematami :D


ODPOWIEDZ