Nasze commodore

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#21 Post autor: prezes »

kolorowe obudowy i klawiatury niezmiennie kojarza mi sie z kompleksami gosci w maluchach z doklekjonym spojlerem, niebieskimi diodami i rura wydechowa PCV duzej srednicy...

kisiel do czego przydaje ci sie ta pamiec na baterie?

k.

#22 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 13:59 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#23 Post autor: skull »

@prezes: wszystko ok, ale w granicach "dobrego smaku" - to jest adoracja sprzętu i jest to rzecz indywidualna.

A to zasilanie bateryjne to super sprawa - w koncu biosy w pc-tach tez musza miec cos takiego. Ja to bym np. widział w cardridge dla trzymania highscore albo jakiegoś skromnego setup-u.
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#24 Post autor: Izaak Berenbaum »

prezes pisze:kolorowe obudowy i klawiatury niezmiennie kojarza mi sie z kompleksami gosci w maluchach z doklekjonym spojlerem, niebieskimi diodami i rura wydechowa PCV duzej srednicy...
wiejski tuning ftw!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#25 Post autor: skull »

eeee... photoshopki
w każdym razie lepiej pomalować niż mieć zółte plamy (odpowiednik korozji)
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#26 Post autor: prezes »

Izaak: piekne. Wkleisz swoje?
A to zasilanie bateryjne to super sprawa
A wykorzystujecie do czegos praktycznie? Do hiscore i setupu trzeba przerobic gry i actiona. Zrodlowki i dane - przy +60k i tak leza sobie bezpiecznie w pamieci dodatkowej ktora co jakis czas zapisujesz. Slabe udogodnienie.

Oczywiscie mozna sobie pofantazjowac na temat ramdysku obslugiwanego jako dodatkowe urzadzenie (nr 12).

k.

#27 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 14:00 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#28 Post autor: prezes »

Pograć można po oglądać demka
tzn?
reset i wracasz do ostatniej linijki z ostatniej kompilacji.
dokladnie tak jak w +60k i Tass. Gdzie jest przewaga baterii?

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#29 Post autor: V-12 »

Hmm... Ludzie malują C64 na różne kolory. Może i faktycznie jest w tym coś, co pisze Prezes, że przypomina to zakomplexionego właściciela malucha ze spojlerem :) Ale to też jakaś forma ekspresji samego siebie. Ja natomiast jestem zwolennikiem utylitaryzmu, czyli wszystkie dopałki tylko po to, jeżeli będę z nich korzystał. No i tego się trzymam od lat. Nawet, jak coś profesjonalnie nie wygląda, nie jest równo wycięte, ale ważne, że działa :). +60k styka mi idealnie do kodowania, nie potrzebuję żadnych gadżetów na baterie. Malować komodę też nie potrzebuję. Z wielu powodów - po pierwsze chcę zachować jej oryginalny wygląd a po drugie, nie jest to eksponat muzealny i na nim pracuję (no teraz już rzadziej, niż kiedyś) i po prostu pościeram sobie szybko tą farbę podczas kodowania :D

Swoją drogą teoretyzuję, że pomalowana komoda nawet mogłaby drożej zejść na allegro, co o tym myślicie?
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

k.

#30 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 14:01 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#31 Post autor: leming »

no juz kisiel nie lataj tak no masz bateryjki no i co :) ja mam VICE, snapshot klik, bah i mam spowrotem wszystko co mialem... i kto ma lepiej ;p bateryjek to uzywam ale do telefonu... xD
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#32 Post autor: V-12 »

leming pisze:no juz kisiel nie lataj tak no masz bateryjki no i co :) ja mam VICE, snapshot klik, bah i mam spowrotem wszystko co mialem... i kto ma lepiej ;p bateryjek to uzywam ale do telefonu... xD
Owszem, ale temat wątku jest "Nasze Commodore", a nie "Nasz emulator". xD

A tak na serio, to bateryjka, o której wspomina Kisiel, oczywiście ma sens przy podtrzymywaniu pamięci w rozszerzeniu, ale tylko wówczas, gdy faktycznie kodujesz bardzo często i siadasz do kodu codziennie. Ale co, jak baterjka nagle Ci padnie? Masz jakiś wskaźnik rozładowania?
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#33 Post autor: prezes »

Nie zapisujesz zrodel i trzymasz na bateriach? To musi byc Duracell!

Widzisz kisiel, moja teza jest taka, ze ten projekt nie wychodzi poza ramy gadżetu. Sprytne to, ladnie sie prezentuje na zdjeciu, atarowcom skarpety spadaja, ale w sumie koderowi nie daje niczego nowego. Mam dokladnie to samo przy +60k (nie wylaczam sprzetu i nie musze pilnowac baterii). Mimo to szacun men, zrobiles kawał dobrej roboty! Złota dioda do odebrania na pierniku (domek nr 12).

k.

#34 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 14:02 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#35 Post autor: V-12 »

Ktoś tu wspominał o tuningu C64:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=581199699

Wygląda to co najmniej śmiesznie i jakoś bynajmniej mnie nie zachęca do kupna.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#36 Post autor: Izaak Berenbaum »

sam czarny c64 wyglada nie najgorzej ale pozolkle klawisze psuja efekt.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#37 Post autor: Jacek31 »

No cóż Kisiel, można dzisiaj już zrezygnować z bateryjki, bo są pamięci FRAM, które można by do C64 wepchnąć.
Ale widzę masz spore doświadczenie z C64, i mam do ciebie pytanie. Otóż znalazłem opis Cardridza (oj chyba coś źle napisałem :roll: ) Z80 dla systemu CP/M do C64. Ale tak analizując schemat i zasoby własnych scalaków znalazłem procesor I8088 (ten z PC XT), no i zaświtała mi myśl aby zrobić to właśnie na I8088, zamiast Z80. Tylko nie wiem czy 88 (właściwie to i tak rdzeń rodziny x86) jest kompatybilna pod względem kodu z Z80 :?: Jak sądzisz ma sens budowa karty, nazwijmy to TURBO do C64 na I8088 + koprocesor 8087.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#38 Post autor: Nitro »

Nie jest kompatybilny z Z80, co do karty turbo, to zapomnij - archaiczny mało wydajny i trudno dostępny procesor.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#39 Post autor: Jacek31 »

:( Cóż trochę szkoda bo mi właśnie I8088 z kompletem peryferiów w domu leży. No ale zawsze za 7$ można kupić 65C02 lub 65C816.
Ale dzięki za informacje. Z80 (a nawet Z180 :shock: ) można bez problemu sobie kupić na TME. :)

tomek1111
Posty: 3
Rejestracja: 04 sty 2010, 12:47

#40 Post autor: tomek1111 »

Witam :)
Nie przypuszczałem że komodki jeszcze żyją a tu taki ruch i tak poważne podejście :) Wczoraj wytargałem moją komodę i kompik odpalił i działa! działa 1541, dyskietki czytają się i gierki działają :D
Mam tak i to odnalazłem - C64C (chyba mój trzeci komodorek, pierwszy był mydelniczką) 1541II, magnetofunio (nie wiem czy działa, nie mam już kaset), ARIII i C128 który też działa!!! :shock: :D
Na C128 uczyłem się, to był poligon doświadczalny. Służył do programowania epromów i eepromów, dowaliłem mu 512kb pamięci statycznej podtrzymywanej bateryjnie które jakoś tam przełączałem (nie pamiętam jak i jakie były banki). Niestety moduł z pamięciami, moduł do programowania epromów, mysz, drukarka MPS803 nie zachowały się...
Coś tam bardzo poprzerabiałem w dekoderze adresów, ale nic już nie pamiętam po co tak i dlaczego. Wygląda to okropnie ale działało :D Aż wstyd :D
Oczywiście pełny RS232 i kabelek do PC, a co! :) Nie było takich cudów jak MAX232 więc są typowe nadajniki o odbiorniki linii 1488 i1489. Program terminala sam napisałem (TA5.1) i........ całkowicie wyemigrowałem na PC-ta
Chyba czas powrócić :)
Załączniki
komoda1.JPG
komoda1.JPG (157.38 KiB) Przejrzano 10473 razy

ODPOWIEDZ