JiffyDOS dla C+4

Nie ma róży bez kolców... Miejsce na dyskusję o najmłodszym bracie C64
Wiadomość
Autor
SylwekK
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2020, 06:33
Kontakt:

JiffyDOS dla C+4

#1 Post autor: SylwekK »

Witam,
Zmajstrowałem już sobie SD2IEC (teraz dużo łatwiej testować konwersje na AY) i chciałbym to nieco przyspieszyć. Czy ma ktoś działający wsad do EPROM? Może być nawet sam JiffyDOS bez KERNALa zmiksuję sobie to już samodzielnie, byle był działający. Ściągnąłem coś z neta co miało podobno działać, ale po wstawieniu do kompa obraz jest kompletnie nieczytelny, jakiś wściekle drgający zarówno na pozycji przełącznika wskazującego KERNAL jak i JiffyDOS (może to NTSC... nie wiem). Szkoda mi przerywać temat jak już zacząłem na nowo zabawę z C+4 :)


SylwekK
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2020, 06:33
Kontakt:

Re: JiffyDOS dla C+4

#3 Post autor: SylwekK »

Przed chwilą natknąłem się na coś takiego jak DIRPLUS... Po testach mam wątpliwości czy dalej brnąć w JiffyDOS. Program, który ładował się normalnie 55s w dirplus czekałem... 3s. Samo uruchomienie dirplus to 6s od dotknięcia klawiatury. Dla porównania załadowanie i uruchomienie FB trwało 9s.
Zostaję przy DIRPLUS :)

dekanex
Posty: 183
Rejestracja: 28 lut 2020, 22:14

Re: JiffyDOS dla C+4

#4 Post autor: dekanex »

Do jednoplikówek wystarczy, przy doczytywaniu turbo najpewniej zniknie. Też kiedyś żyłem bez jiffy ale nie chciałbym do tego wracać :) Jiffy to dobra inwestycja.

Klauz
Posty: 42
Rejestracja: 03 maja 2021, 09:18

Re: JiffyDOS dla C+4

#5 Post autor: Klauz »

Cześć, czy ten kernal który podlinkował drygol ma szansę działać zamiast któregoś ROMu fabrycznego, tak aby był uruchamiany klawiszem funkcyjnym?

ODPOWIEDZ