A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

Nie ma róży bez kolców... Miejsce na dyskusję o najmłodszym bracie C64
Wiadomość
Autor
SylwekK
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2020, 06:33
Kontakt:

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#21 Post autor: SylwekK »

Mam już prawie wszystkie do kart Digimuz oprócz chwili wolnego czasu żeby to poskładać do kupy.
Dobrze by było żeby już można było czegoś posłuchać jak będą polutowane, niestety jest mały problem z playerem ORICa i konwersją PT3 - transpozycja tonów jest nie do końca prawidłowa i na niektórych muzyczkach kiepsko to brzmi. Właściwie wszystko jest odgrywane "za wysoko" i nie mogę znaleźć przyczyny w kodzie (podejrzewam jakieś błędne ustawienia dla tabeli tonów). Jeżeli ktoś czuje się na siłach to mogę tu udostępnić paczuszkę z kodem źródłowym na C16 jak i oryginałem z ORIC, a do tego kompilator i jakieś przykładowe muzyczki + mp3 jak mniej więcej powinien utwór brzmieć. Wspólnymi siłami może coś zdiałamy :) Cała procedura konwersji jest banalnie prosta i tylko ten błąd trzeba znaleźć. W planach mam zrobienie programu pod WINDOWS gdzie będzie się tylko importować dowolny PT3, a on wypluje już gotowego PRG od C16 więc takie konwersje będzie mógł robić praktycznie każdy kto wie jak klikać myszką :)

SylwekK
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2020, 06:33
Kontakt:

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#22 Post autor: SylwekK »

Takie małe info jakby ktoś jeszcze nie wyczaił - jakiś czas temu pokazała się oficjalna wersja YAPE 1.2.0 z emulacją DIGIMUZ'a :)
http://yape.plus4.net

Klauz
Posty: 42
Rejestracja: 03 maja 2021, 09:18

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#23 Post autor: Klauz »

SylwekK pisze:
17 mar 2021, 10:13
hsimpson pisze:
16 mar 2021, 23:13
Planowana jest wersja produkcyjną (gotowiec) dla chętnych?
Jeśli będzie zainteresowanie to nie wykluczam takiej opcji :)
BKP
Jeśli będzie możliwość to jestem chętny na jedną sztukę.

SylwekK
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2020, 06:33
Kontakt:

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#24 Post autor: SylwekK »

Trochę mnie nie było :) Powoli czas mi się stabilizuje, a co za tym idzie kilka (5szt.) kart AY jest już gotowych i sprawdzonych. Jeśli nadal jest ktoś chętny to proszę o info na priv. Koszt karty z wysyłką na paczkomat to razem 100zł. Biorąc pod uwagę czas poświęcony na opracowanie zupełnie nowej wersji (dostosowanej do obecnie dostępnej elektroniki) to chyba nie jest wygórowana cena :wink:
Jednocześnie przypominam, że chłopaki z plus4world zaczęli jakiś czas temu tworzyć gry z wykorzystaniem AY i chyba na tym nie poprzestaną :) Z mojej strony też nie zamierzam odpuścić tematu playera i konwersji muzyczek z, np. ZX Spectrum.
Załączniki
20211006_144211-1.jpg
20211006_144211-1.jpg (1.1 MiB) Przejrzano 1367 razy

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#25 Post autor: carrion »

Ja biorę jedną sztukę. Podaj szcegóły płatności na priv.
c64portal.pl, retronavigator.com

Dalthon
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2020, 17:08
Grupa: Joker

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#26 Post autor: Dalthon »

Jakby była jeszcze jedna sztuka dostępna to ja też bardzo chętnie nabyłbym drogą kupna ;)

Awatar użytkownika
hsimpson
Posty: 91
Rejestracja: 30 lip 2012, 12:14

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#27 Post autor: hsimpson »

Tak jak deklarowałem na początku chętnie wezmę jedną sztukę. Podaj namiary do przelewu na priv. Dzięki :).

krzychos
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2022, 04:38

Re: A tu tAYkie rzeczy w okolicy - nowy DigiMuz na AY-3-8910.

#28 Post autor: krzychos »

Tak jak w tej starej reklamie: "Troche to trwało, ale już jesteśmy". Trochę to trwało, ale DigiMuz dotarł za ocean :D
Chyba jeszcze nikt niczego na ten temat na YT nie publikował.
https://youtu.be/-Q8oynO0C94?si=KDL7qFKeUjKW6ftP

ODPOWIEDZ