Zmarł Ramos

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Volcano
Posty: 72
Rejestracja: 09 gru 2008, 08:39
Grupa: EXON
Kontakt:

#61 Post autor: Volcano »

Dziękuję wszystkim za wpłaty. W sumie, na konto bankowe oraz PayPal (po przewalutowaniu), wpłynęło 1951,07 zł. Z zebranych pieniędzy zostały zamówione dwa wieńce po 300 zł/szt. Reszta kwoty zostanie włożona do koperty i wręczona rodzinie.

Dzisiaj, 18 sierpnia 2015 r. o godz. 20-tej, w Radiu Katowice była audycja "WWW - Wirtualny Wtorkowy Wieczór". Pod koniec audycji było wspomnienie o Mariuszu. Nagrałem ten fragment audycji telefonem wprost z głośnika bumboksa. Ciekawe wspomnienie człowieka, którego znali wszyscy z nas.

http://exoncrew.org/archive/2015-08-18_ ... ieczor.mp3

Awatar użytkownika
CJ Warlock
Posty: 59
Rejestracja: 11 lut 2009, 00:43
Kontakt:

#62 Post autor: CJ Warlock »

Wybieram się. Planuje dać znać przez SMS Komkowi gdy wyjazd się powiedzie (tylko do niego mam obecnie nr).

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#63 Post autor: booker »

czesc, wlasnie odczytalem smsa od leminga. wspolczucia dla rodziny i dla obu scen. oby Ci bylo lepiej Ramos - dobry byl z Ciebie herbatnik.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#64 Post autor: V-12 »

Smutno... Do dziś nie mogę uwierzyć. Żegnaj Mariuszu...


nes pisze:Wiadomo jaka przyczyna? V-12 na CSDb napisał "stoke", co może być np. zawałem, udarem mózgu, jak i innymi powodami. Pytam ponieważ to nie jest jednak wiek na odchodzenie, zazwyczaj.
Chciałbym sprostować tę kwestię, albowiem to nie ja napisałem to, co sugeruje nes, ani nie edytowałem profilu Ramosa na CSDb. Nie wiem, kto to napisał.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Psychik
Posty: 62
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:38

#65 Post autor: Psychik »

Volcano pisze:Z zebranych pieniędzy zostały zamówione dwa wieńce po 300 zł/szt. Reszta kwoty zostanie włożona do koperty i wręczona rodzinie.
dzięki za poselstwo!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#66 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Raport ze stypy przenioslem do osobnego watku. Moze nie kazdego interesuje co sie tam dzialo..
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 23:19 przez Sebaloz/Lepsi.De, łącznie zmieniany 2 razy.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#67 Post autor: splatterpunk »

Administrator?

Awatar użytkownika
Cancerek
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:22

#68 Post autor: Cancerek »

Cześć. Jest mi bardzo przykro. Odszedł człowiek z pasją, tacy powinni żyć jak najdłużej. Nie potrafię tego zrozumieć.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#69 Post autor: nes »

V-12 pisze:
nes pisze:Wiadomo jaka przyczyna? V-12 na CSDb napisał "stoke", co może być np. zawałem, udarem mózgu, jak i innymi powodami. Pytam ponieważ to nie jest jednak wiek na odchodzenie, zazwyczaj.
Chciałbym sprostować tę kwestię, albowiem to nie ja napisałem to, co sugeruje nes, ani nie edytowałem profilu Ramosa na CSDb. Nie wiem, kto to napisał.
Potwierdzam że taka pomyłka mogła mieć miejsce ze względu na szokującą treść informacji które przeczytałem i czytanie kilku wypowiedzi jednocześnie w poszukiwaniu weryfikacji informacji z MHKiI - przepraszam jeśli z tej pomyłki wynikło coś nie tak, po prostu wydawało mi się że widziałem na profilu Ramosa na CSDb informację iż ostatni edytował profil V-12 - mogło mi się coś pomylić przy przełączaniu stron/wertowaniu informacji.

Ja również nie wiem kto zamieścił jako pierwszy informacje o śmierci naszego kolegi na CSDb, natomiast o tym kto ją później edytował informacje zostały już zamieszczone w tym wątku.
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#70 Post autor: nes »

Mała dygresja do osób które najwięcej wiedziały o ogóle działalności Ramos'a - czy nie sądzicie, że należałaby mu się jakaś strona na Wikipedii - cyfrowej encyklopedii? Rzucam temat do rozważenie, i rozumiem że mogą być podzielone zdania.
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

#71 Post autor: jammer »

Co wy się tym 'stroke' tak przejmujecie. Zmieniłem to ja - wcześniej było 'heart stroke', co kompletnie mijało się z faktami, więc zmieniłem po prostu na samo 'stroke' co oznacza przede wszystkim wylew krwi do mózgu. Panowie, to naprawdę najważniejsza rzecz w całej sprawie? Nie zajmujcie się takimi detalami, nie śmiećcie.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#72 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

nes pisze:Mała dygresja do osób które najwięcej wiedziały o ogóle działalności Ramos'a - czy nie sądzicie, że należałaby mu się jakaś strona na Wikipedii - cyfrowej encyklopedii? Rzucam temat do rozważenie, i rozumiem że mogą być podzielone zdania.
Beda dwie wzmianki w innej postaci. Szczegoly za 2 tygodnie.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#73 Post autor: nes »

jammer pisze:Co wy się tym 'stroke' tak przejmujecie. Zmieniłem to ja - wcześniej było 'heart stroke', co kompletnie mijało się z faktami, więc zmieniłem po prostu na samo 'stroke' co oznacza przede wszystkim wylew krwi do mózgu. Panowie, to naprawdę najważniejsza rzecz w całej sprawie? Nie zajmujcie się takimi detalami, nie śmiećcie.
Ale my tylko wyjaśniamy właśnie te mniej ważne. Jakkolwiek informacja na CSDb pojawiła się błyskawicznie, niedługo po publikacji na profilu MHKiI, zanim ktokolwiek przeczytał/uwierzył, więc z jakiegoś punktu widzenia jest to po prostu interesujące.
Sebaloz/Lepsi.De pisze:
nes pisze:Mała dygresja do osób które najwięcej wiedziały o ogóle działalności Ramos'a - czy nie sądzicie, że należałaby mu się jakaś strona na Wikipedii - cyfrowej encyklopedii? Rzucam temat do rozważenie, i rozumiem że mogą być podzielone zdania.
Beda dwie wzmianki w innej postaci. Szczegoly za 2 tygodnie.
OK, jakkolwiek podtrzymuję pomysł stworzenia wpisu dotyczącego Ramosa i jego działalności na Wikipedii. Jednocześnie zaznaczam, że nie podejmuję się tego, bo za mało o nim wiedziałem jak na takie coś.
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

#74 Post autor: jammer »

De facto, to podobno jednak był atak serca, czyli pierwsze informacje były mylące :S

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#75 Post autor: Phobos »

Z tego co się dowiedziałem od Mr.Mata - to nie wylew tylko zawał. Ramos nie zmarł też w pracy, bo było to święto państwowe i kościelne. Z tego co opowiedział nam Krzysztof Chwałowski - dyrektor Muzeum Historii Komputerów i Informatyki - zamiast Ramosa telefon odebrał jego ojciec, w momencie gdy któryś z pracowników muzeum usiłował się z nim skontaktować. Nie wprowadzajmy zamieszania - tylko fakty.

Choć znałem go bardzo długo, nie wiedziałem, że jego choroba rozwijała się i nasilała. Aż do przypadków ekstremalnych. Wiedziałem o wypadku w lakierni, którego był ofiarą, nie opowiadał jednak nigdy o jego konsekwencjach. Ramos próbował swoją chorobę ukrywać, nikomu o niej nie opowiadał, nie zwierzał się ludziom, których znał bardzo dobrze. Wiele osób zwracało uwagę na specyficzny styl wysławiania się Ramosa. Był on właśnie wynikiem choroby i było mu z tym bardzo ciężko.

Dziś pożegnałem osobę, przyjaciela, który był ze mną najgorszego dnia w moim życiu, odwiedził mnie i pocieszał. Bez niego scena C64 już nigdy nie będzie taka sama.

Proszę o zamknięcie tego wątku, niech spoczywa w pokoju.

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#76 Post autor: SUDi »

Volcano pisze:Dziękuję wszystkim za wpłaty. W sumie, na konto bankowe oraz PayPal (po przewalutowaniu), wpłynęło 1951,07 zł. Z zebranych pieniędzy zostały zamówione dwa wieńce po 300 zł/szt. Reszta kwoty zostanie włożona do koperty i wręczona rodzinie.
Ja ze swej strony chcę dodać, że ponieważ moja wpłata do wspólnej koperty nie mogła już być dołożona z przyczyn technicznych, złożyłem datek na Muzeum do rąk dyrektora tej wspaniałej 'instytucji'. Myślę że Ramos nie miał by mi tego za złe.

Niech spoczywa w spokoju.

Naprawdę polecam wizytę w tej świątyni retro-sprzętu, ilość sprzętu jest więcej niż imponująca, a Panu Krzysztofowi dziękuję za krótkie ale bardzo fachowe oprowadzenie po muzeum z ciekawymi opowieściami na temat różnych sprzętów. Ramos włożył dużo serca w funkcjonowanie tego muzeum i chwała mu za to.

Volcano
Posty: 72
Rejestracja: 09 gru 2008, 08:39
Grupa: EXON
Kontakt:

#77 Post autor: Volcano »

Chciałbym napisać kilka słów, chociaż nie przychodzi mi to łatwo... Opadły emocje, przyszedł czas refleksji...

Phobos w zasadzie wyjaśnił wszelkie wątpliwości dotyczące tej wielkiej tragedii. Lepiej bym tego nie ujął. Dziękuję.
Dziękuję Odynowi i Pasthorowi za pomoc i wsparcie, jakiego mi udzielili.
Dziękuję CJ Warlockowi za bycie naszym dokumentalistą, archiwistą.
Dziękuję wszystkim, którzy udzielili finansowego wsparcia.
Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze i pożegnali Mariusza. Było sporo osób z Demosceny oraz z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.


Poniżej słowa, jakie ksiądz przeczytał na cmentarzu w naszym imieniu:
Drogi Mariuszu,
Nasz Przyjacielu,
Zarażałeś nas swoją pasją, byłeś chodzącą encyklopedią historii komputerów, prawdziwym i ostatnim miłośnikiem starych maszyn cyfrowych, które na nowo wskrzeszałeś do życia.
Będziemy Cię pamiętać i wspominać jako osobę ciepłą, życzliwą i zawsze chętną do bezinteresownej pomocy.
Chcieliśmy Ci podziękować za lata bycia wśród nas.
Koleżanki i koledzy z polskiej Demosceny



W grobie została złożona urna z prochami Mariusza.


Zamówiliśmy też mszę w intencji zmarłego.

Msza św. za śp. Mariusza Rozwadowskiego odbędzie się 19.10.2015 r. o godz. 7:00 w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Sosnowcu-Środuli, ul. Krasińskiego.
Msza od Koleżanek i Kolegów z Polskiej Demosceny.
Załączniki
Z wyrazami głębokiego smutku<br />Społeczność portalu ppa.pl
Z wyrazami głębokiego smutku
Społeczność portalu ppa.pl
dsc06169.jpg (140.03 KiB) Przejrzano 14931 razy
Na zawsze w naszej pamięci<br />Przyjaciele z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
Na zawsze w naszej pamięci
Przyjaciele z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
dsc06161.jpg (145.96 KiB) Przejrzano 14931 razy
Naszemu Mariuszowi<br />Demoscena Commodore<br /><br />Drogiemu Koledze<br />Atarowcy
Naszemu Mariuszowi
Demoscena Commodore

Drogiemu Koledze
Atarowcy
dsc06130.jpg (117.3 KiB) Przejrzano 14931 razy

Zablokowany