VICE, kaszanka z dźwiękiem

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
raphis
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:21
Kontakt:

VICE, kaszanka z dźwiękiem

#1 Post autor: raphis »

Po dłuższej przerwie zainstalowałem na swoim blaszaku najnowszą wersję Vice 3.2 i zauważyłem niepokojące problemy z dźwiękiem.
W trakcie użytkowania emulatora, co pewien czas dźwięk zaczyna skakać, tak jakby gubił buforowanie i po kilku sekundach wraca do normy. Problem powtarza się nieustannie.
Dodam, że problem nie udaje się zniwelować, niezależnie od ustawień dźwięku, buforowania, próbkowania, aktywnego sterownika dźwięku :(
Aktualnie używam Win7 PRO32, obraz przekazuję na monitor przez HDMI w 50Hz.
Czy ktoś ma jakieś przemyślenia, poradził sobie z tym?

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: VICE, kaszanka z dźwiękiem

#2 Post autor: Nitro »

Settings->Use only first CPU. Jeśli dalej będą problemy, ustaw wysoki priorytet procesu. Jeśli nadal będzie ciąć to prawdopodobnie za wolny CPU, VICE z każdą nową wersją zwalnia.

raphis
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:21
Kontakt:

Re: VICE, kaszanka z dźwiękiem

#3 Post autor: raphis »

Okazuje się że windowsowa wersja VICE nie radzi sobie dobrze z dźwiękiem w 50Hz, było to już zgłaszane:
https://sourceforge.net/p/vice-emu/bugs/726/

Zainstalowałem właśnie emulator Vice na lekkiej dystrybucji linuxa Lubuntu 18.04 i okazuje się że tam nie ma żadnych problemów. Emulacja jest idealna, obraz i dźwięk działa płynnie, niczym z prawdziwego Commodore :o

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

Re: VICE, kaszanka z dźwiękiem

#4 Post autor: jammer »

Dźwięk i tak jest do dupy, nawet jak nie tnie (ja z buforowaniem nie mam akurat problemu). Kombinowali, kombinowali i spierdolili - pierdzi niemiłosiernie.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: VICE, kaszanka z dźwiękiem

#5 Post autor: Nitro »

W punkt, od wersji 2.4 zaczęły się kłopoty.

ODPOWIEDZ