co to za edytor?

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

co to za edytor?

#1 Post autor: Roody »

Pytanie jak w temacie.
chodzi o ten z 0:40:40
http://www.youtube.com/watch?v=iRkZcTg1JWU
Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#2 Post autor: Roody »

sorry nie spojrzałem dalej. temat do zamkniecia.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#3 Post autor: booker »

Gówniany w kazdym razie :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#4 Post autor: Roody »

Booker a czego ty używasz na c64?
czy robisz na PC?

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#5 Post autor: booker »

Na C64 uzywalem tego DMC kiedys, v4, potem v5. Ten juz nie miał tej klawiaturki na dole. Potem jak w koncu pojawił się packer do JCH to uzywałem JCH ale to krótko, bo edytor mnie wkrarwił.

Ostatni jaki uzywalem na C64 to był SDI v2b7. Ale porzuciłem bo player nie ma featuresów, które są dla mnie musowe a które ma Goat czy CheeseCutter. Dopiero SDI v2.1 to bedzie mial, tez BullSID ale oba nie wyszly jeszcze.

A tak to na PC robie. Ale dlatego, ze sa featuresy które uzywam, a których nie ma w edytorach na C64. Bo jakby były, to bym robił na C64 albo na Vice kiedy sytuacja by wymagała.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#6 Post autor: Roody »

A który byś bardziej polecał?
CC czy GT?
Chodzi mi głównie o wygodę edycji, bo na niuanse to jestem za duży żółtodziób. Ale jeśli masz chwilkę to fajnie by było jakbyś napisał też o innych sprawach, które je różnią.
mam kilka pomysłów do przełożenia na c64 a do tej pory dłubałem trochę przy odintrackerze (ma długi raster ale bardzo wygodna edycję).
Czy któryś z wyżej wymienionych ma podobna edycję do niego?

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#7 Post autor: Roody »

Zapomniałem zapytać czy można tak ustawić CC lub GT żeby grając zaka pokazywał aktualnie odgrywane paterny ? To dla mnie bardzo ważne.
Jak ktoś ma ochotę wspomóc Bookera w odpowiedziach serdecznie zapraszam.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#8 Post autor: booker »

Powiem tak - RTFM to pierwsza rzecz. Co do kozy, zobacz tez http://noname.c64.org/csdb/release/?id=81146

CC ma trochę więcej możliwości playera niż GT, ale na ten moment jest beta. Nie wszystkie rzeczy są w podręcznym menu, musisz czytać manuala w HTMLu na stronie Abaddona. GT ma prawie tam wszystko, tylko sobie scroll w dół dajesz. Więc to zależy na co masz czas.

Przyjedź na Piernika, Randall obiecał tutorial zrobić z kozy :)

W kozie SHIFT+F3 z reguły bieżący pattern. SH+F1 cały zak.

CC ma to inaczej zrobione, musisz sobie w subtuna wejść i tam wstawić patterny, dajmy po jednym na głos, i zapętlić. Ale też z shiftem masz follow play. Pod tym względem koza jest lepiej zrobiona, jak dla mnie. Mozna sobie np. srodek zaka zaznaczyc - od:do i to odegrac, CC tego nie umie, wiec dla poczatkujacych i paczacych innym w zaki moze odstraszyc, ale defacto jak sie muze robi od zera to wiekszosc z tego i tak nie jest uzwane.

Wygoda edycji to bardzo indywidualna sprawa jest. Np. ja nie mam pojecia jak mozna po dzis dzien robic w edytorze od DMC v4 czy w ogóle w .dur'owym edytorze, ale sa mastachy, co to uwielbiaja :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#9 Post autor: Roody »

Dzięki!
Na piernika postaram się przyjechać z żoną i psem.
Będziemy na spontan podróży po Polsce więc 100 % nie daję.

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#10 Post autor: randall »

na Pierniku będę w piątek wieczorem i pół soboty, służę uprzejmie wszelką wiedzą na temat GT - a jeśli ktoś postawi flaszkę to już wogle <palacz>

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#11 Post autor: wackee »

No może w końcu... :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ