Polskie dema w pierwszej setce na CSDb

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#41 Post autor: elban »

Design w Opium? Opium bylo po Radio Naphalm, ktore probowalo nieudolnie nasladowac. Roznica miedzy Opium a RN jest taka, ze muzyki z RN da sie sluchac bez dema.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#42 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Wszystko juz bylo. Demka ktore teraz podbijacie maja po 15 lat lub wiecej, a Apparatus jest nowy. Chyba fajnie ze sie pierdoli w koncu o czyms nowym, choc musi wkurwiac troche ze cos mialem z tym wspolnego i ja to rozumiem, wiec niech temat zostanie nadal otwarty :)
zielok pisze:Na dzień dzisiejszy to kod jest co najwyżej przeciętny :)
Teraz przecietniacy robia lepsze dema i tak jest duzo :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#43 Post autor: k. »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: choc musi wkurwiac troche ze cos mialem z tym wspolnego i ja to rozumiem, wiec niech temat zostanie nadal otwarty :)
Dziękujemy Sebastianie że nie wysłałeś swojego giermka do zamknięcia tematu!!!!

PS. Zauważyłem że Pan Echo jest mało aktywny ostatnio na c64scene.pl

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#44 Post autor: wackee »

Archibald pisze:Nieee, panowie, bardzo proszę... W demku liczy się design, kod, muza i grafa (dokładnie w tej kolejności). W końcu to zwarta całość którą ma się przyjemnie oglądać. W przeciwnym razie wychodzą demka takie jak Edge Of Disgrace, które efektami wymiata ale jak dla mnie lekko wieje nudą. A designowanie to chyba najbardziej mrówcza robota jaką można sobie wyobrazić.
Ej, chyba musimy Druida wywołać do tablicy :)

Sorry, ale design nie polega na tym że są fejdy między efektami. Grafiki w Opium są tak losowe, nic do niczego nie pasuje, a już najlepiej zdizajnowany jest efekt z dot-spiral z tym jakże wyjebiście subtelnym napisem z peceta "code by". Design to jest pomysł, koncepcja a nie ślęczenie nad fejdami pomiędzy partami z których każdy wygląda inaczej. Podobnie jak nie można powiedzieć że "Deep Blue" na przykład ma porządny design. Bo go nie ma. Opium też nie.

A co do właśnie EOD to mylisz się na całej linii, ma zajebisty design, ponieważ chociażby cała grafa koncepcyjnie jest utrzymana w jednym tonie. To co w EOD nuży nie ma nic wspólnego z designem :)

Jak na razie najlepiej zdesignowanym demem Samaru pozostaje Dream Travel (naszym - według mnie Applause).
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

k.

#45 Post autor: k. »

to co reprezentujecie to UWIĄD STARCZY.

Toć pewnie że kiedyś trawa była bardziej zielona, no ale kurwa co było to minęło. Teraz liczą się dema lepsze... te co będą.

PS. jak się ukażą wersje 100% to będzie można odliczać od początku ;)
altered state 100% też.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#46 Post autor: wackee »

kisiel pisze:to co reprezentujecie to UWIĄD STARCZY.
A już myślałem, że kisiolenie.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#47 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Nie da sie nakreconego Wacka postawic w stan spoczynku :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Archibald
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:11
Grupa: Draco

#48 Post autor: Archibald »

ojoj... Spora dyskusja się wywiązała. Dla mnie osobiście Opium jest i pozostanie jednym z lepszych polskich demek, aczkolwiek to subiektywna ocena (jak widać zresztą).

A co do kompotów drogi Kisielu - być może w 2012 o coś zawalczymy, są plany i chęci na demo, problemem może być tylko czas:/
Funkuj ich od tyłuuuu!

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#49 Post autor: nes »

Apropo CSDb - to kto połączył Fatum z Fatum ? :P
Chciałbym przypomnieć, że powstały 2 grupy o nazwie Fatum w tym samym czasie, przypadkowo - jedna na północy (Bartoszyce?) a druga w Bielsku. Dopiero coś po roku się o sobie dowiedziały. A tu nagle się dowiaduję z CSDb, że byłem w tym północnym Fatum :P
zielok pisze:Porównaj to do Dream Travel.
Litości ;) Tylko nie Dream Travel .. Do tej "muzyki" pasuje jedynie INC $D011 DEC $D016 lda $B03F,x sta $D020 EOR #$A7 STA $D021 INX JMP loop
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#50 Post autor: zielok »

nes pisze:
zielok pisze:Porównaj to do Dream Travel.
Litości ;) Tylko nie Dream Travel .. Do tej "muzyki" pasuje jedynie INC $D011 DEC $D016 lda $B03F,x sta $D020 EOR #$A7 STA $D021 INX JMP loop
Ja tylko zwrócę uwagę, że nie pisałem o muzyce w Dream Travel a o dezajnie dema. Nie zmienia to faktu, że co do muzyki to mylisz się bo masz spalonego sida:)

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#51 Post autor: nes »

..spalonego sida i koprocesor nie zaskakuje mi w tej części z fraktalem, przez co liczy się 30 razy dłużej niż powinien, a wygląda i tak na precalculated.

Ja napisałem o dizajnie pod to charczenie - demo spokojnie mogło by wyglądać tak: NC $D011 DEC $D016 lda $B03F,x sta $D020 EOR #$A7 STA $D021 INX JMP loop , a na końcu "muzyki", w błogiej ciszy mogły by się wyświetlić po kolej wszystkie elementy graficzne dema :twisted:
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

k.

#52 Post autor: k. »

hmm o kurde on jest lepszy od Sebastiana i Olo razem wziętych.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#53 Post autor: nes »

kisiel pisze:hmm o kurde on jest lepszy od Sebastiana i Olo razem wziętych.
Obrazek
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#54 Post autor: isildur »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Nustawienia zeby twoje glosowanie nie bylo juz publiczne i zeby nikt nigdy sie nie dowiedzial kto "downvotowal" Apparatus (Hi Isildur, pamietamy :))
Niesłusznie mnie oskarżasz Sebalozie, demo oceniłem na 8 (z wielu względów). Tak uważam i tyle. Ma wybitne fragmenty, ale na 9-10 nie zasługuje IMO. Możesz sprawdzić mój głos na CSDB, jutro ukryję swoje voty, do tego czasu możesz sprawdzić. Później będę głosował anonimowo.
Jeśli z jakiejś przyczyny zmieniam ocenę na wyższą/niższą, to dlatego, że tak uważam. Np. na party demo Wacka dostało ode mnie chyba 9-10, a po obejrzeniu go na spokojnie w domu 6, ze względu na całkowity brak efektów, mimo, że demko prezentuje się bardzo ładnie.

Sebaloz odkryj swoje statystyki na 1 dzień, zobaczymy jak z downwotowaniem u Ciebie :)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#55 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

isildur pisze:Niesłusznie mnie oskarżasz Sebalozie
Ok, uznaje twoje tlumaczenia choc smieszy mnie troche ta zabawa z pokazywaniem i ukrywaniem ocen (nie zapomnij jutro znowu ukryc). Oczywiscie nie masz takiej pozycji na scenie zeby wystepowac do mnie z jakimikolwiek roszczeniami czy żądaniami, ale moge przyjac propozycje wspolnego napicia sie na party na twoj koszt, mozesz sam wybrac dzien :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#56 Post autor: isildur »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
isildur pisze:Niesłusznie mnie oskarżasz Sebalozie
Oczywiscie nie masz takiej pozycji na scenie zeby wystepowac do mnie z jakimikolwiek roszczeniami czy żądaniami, ale moge przyjac propozycje wspolnego napicia sie na party na twoj koszt, mozesz sam wybrac dzien :)
Haha, teraz już wiem czemu wszyscy tak z Ciebie lachają :)
Ogólnie, wiesz... sram na swoją "pozycję na scenie".

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#57 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

isildur pisze:Haha, teraz już wiem czemu wszyscy tak z Ciebie lachają :)
Wszyscy... trzej. Jeden wieczny lamer, drugi niedoceniony frustrat, a trzeci to zyciowy nieudacznik. To prawdziwe strachy na lachy, bo tylko lachaniem zwracaja na siebie uwage.
isildur pisze:Ogólnie, wiesz... sram na swoją "pozycję na scenie".
Ja posralem sie ze szczescia wygrywajac demo kompo na Silesii :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2331
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#58 Post autor: carrion »

sebaloz nie ty wygrałeś tylko my wygraliśmy. i widzę że dobrze zrobiłem sugerując zielokowi (a on dobrze zdecydował) że z tobą już więcej dema nie zrobimy. nie uważam też aby twoje grafiki i kody w naszym demie były naprawdę potrzebne. w trakcie robienia demka nie odzywałem się bo to nie była moja decyzja.
a po twoich wypowiedziach sebastianie widać jasno kto jest frustratem i nieudacznikiem.

przepraszam forumowiczów za ton (poznajcie łagodną stronę wujka carriona ;) ) ale nie wytrzymałem głupot sebaloza.
c64portal.pl, retronavigator.com

kotrobot
Posty: 2365
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#59 Post autor: kotrobot »

Właśnie trafiłeś na krótką listę.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#60 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

carrion pisze:a po twoich wypowiedziach sebastianie widać jasno kto jest frustratem i nieudacznikiem.
Nie jest to dla mnie takie jasne. O co ci chodzi?
carrion pisze:dobrze zrobiłem sugerując zielokowi (a on dobrze zdecydował)
Dobrze, ale skad pewnosc ze jest to dobra decyzja? I dla kogo? Dla Ciebie, Miracles, waszej konkurencji czy dla mnie samego?
carrion pisze:sebaloz nie ty wygrałeś tylko my wygraliśmy.
Zabawny jestes z tym czepianiem sie slowek :)
Ja niczego nie prostowalem jak przed party sugerowaliscie:
ze Miracles nie robi juz z Lepsi dema
ze jest to Miracles demo a nie Miracles+Lepsi demo
ze Zielok sam nie szykuje tego dema :)
Carrion pisze:let’s see what we have planed… Miracles demo, Elysium Demo, Silesia compopic…
http://carrionpixels.wordpress.com/page/2/
zielok pisze:- Miracles i Lepsi już nie robią razem dema "Portal 2" - to nowy news:)
http://c64scene.pl/viewtopic.php?t=719
zielok pisze:Ja oczywiście szykuje demo.
http://www.c64scene.pl/viewtopic.php?t= ... &start=387
zielok pisze:BSOD, Portal także powstało na dopalonym sprzęcie (pecet). Moje nowe demo także.
http://www.c64scene.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=19
Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 21:24 przez Sebaloz/Lepsi.De, łącznie zmieniany 1 raz.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ