Polskie dema w pierwszej setce na CSDb

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Polskie dema w pierwszej setce na CSDb

#1 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Top C64 Demo

Place Release Name Weighted Average

13 Altered States 50% by Taboo 9.09
46 Apparatus by Miracles and Lepsi 8.93
Black Spark 100% by Black Sun 8.93
83 Digital World by Samar 8.80

http://noname.c64.org/csdb/toplist.php? ... 281%2C2%29
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#2 Post autor: Cobra »

Digital World powino być znacznie wyżej. Rozumiem, że od powstania tego demka trochę czasu minęło, ale naprawdę jest to super produkcja.
8 bit rulez:)

k.

#3 Post autor: k. »

kruca bomba Digital World poz 45, Apparatus i BlackSpark 47.

Sebastianie no ładna prowokacja.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#4 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Na nocy z demoscena byla dyskusja jakie demka byly najlepsze i co wybrac na nastepny pokaz. Kazdy ma inny gust i ja bym sie nie podjal takiego wyboru, ale zaproponowalem zeby sprawdzic jak to wyglada na csdb.

Przy glosowaniu panuje demokracja, glos elity i glos lamera jest tyle samo wart. Na Digital World moze Cobra dala teraz 10? Niewazne kto glosowal, ale to fajny przyklad jak jednym glosem mozna przesunac demko o 40 pozycji w gore. Mi sie tez podobaja produkcje mojej grupy, w koncu zatwierdzalem je przed wypuszczeniem, ale nie daje im 10 :)

Z drugiej strony jednym glosem na 7 mozna konkurencyjne demko "przypadkowo" przesunac w dol o iles pozycji, a potem zmienic ustawienia zeby twoje glosowanie nie bylo juz publiczne i zeby nikt nigdy sie nie dowiedzial kto "downvotowal" Apparatus (Hi Isildur, pamietamy :))

Takie Altered States dostalo trzy szostki i nie ma szans na wejscie do prestizowego top 10, zreszta kazdy ma swoje wlasne top 10. Inne super demka czasami maja nawet jedynki. Po prostu nie wszystkim sie podoba to samo co innym i czasami brakuje tego zera na csdb :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#5 Post autor: Cobra »

Sebastianie,nie wiem ile dałam Digital World bo nie pamiętam:było to dawno.
W swojej wypowiedzi opierałam się tylko na tych produkcjach,które wymieniłeś i zaskoczyła mnie jego odległa lokata DW. Jest wiele demek, które zajmuja miejsca nieadekwatnie do ich jakości. Ale jak to określiłeś, każdy ma swoje gusta, a głosowanie na CSDB też rządzi się swoimi prawami.
Ja oceniam demka jakościowo, nie ważne czy są z mojej grupy czy nie. Jeśli Apparatus podoba mi się bardziej od demka Samaru to dostaje wyższą lokatę. z tego co pamiętam apparatus i demko skulla dostały tę samą ilość punktów.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2011, 21:15 przez Cobra, łącznie zmieniany 1 raz.
8 bit rulez:)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#6 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Kasiu, nie chcialem zeby moje wypowiedz byla odebrana jako polowanie na czarownice :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#7 Post autor: Cobra »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Kasiu, nie chcialem zeby moje wypowiedz byla odebrana jako polowanie na czarownice :)
Wiem Sebastianie. Spoko. Akurat napatoczył się DW i tyle.
A nawiasem: szkoda, ale mamy demokrację :lol:

A dla mnie i tak najlepsza jest
Mathematica by Reflex i 15 innych też :lol: :D :lol:
8 bit rulez:)

k.

#8 Post autor: k. »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: Przy glosowaniu panuje demokracja, glos elity i glos lamera jest tyle samo wart. Na Digital World moze Cobra dala teraz 10?
Po pierwsze na CSDB nie zarejestruje się lamer, bo i po co, co powie moderatorowi jak nie wie co to jest scena. Po drugie Cobra raczej wątpię aby dała dychę na DW, natomiast wszyscy jesteśmy pewni, że Ty Sebastianie dałeś na Apparatus i BlackSparki po dychu... i słusznie.
Czegoś się nauczyłeś poza wadami demokracji??
Wystarczy spojrzeć ile jest głosów oddanych na #1 jak i na Apparatus, ilu było partyzantów na party?
Sebaloz "elyta" ma w dupie głosowanie i jeszcze tego nie zauważyłeś.

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#9 Post autor: zielok »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Z drugiej strony jednym glosem na 7 mozna konkurencyjne demko "przypadkowo" przesunac w dol o iles pozycji, a potem zmienic ustawienia zeby twoje glosowanie nie bylo juz publiczne
Z tym nie publicznym glosowaniem to nie jest ono takie anonimowe jakby się wydawało i jak komuś zależy to można się dowiedzieć kto downvotował.

Dodam jeszcze, że co człowiek to inna opinia i np. nie rozumie zachwytów nad zwycięskim demem Offence z X'2010 więc wszelakie toplisty będą w mniemaniu każdego jakieś takie dziwne :)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#10 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Na Black Spark 90% nie glosowalem, bo byla to nieskonczona wersja, a przy Black Spark 100% myslalem ze dalem 9, ale sprawdzilem swoja ocene i widze ze glosowalem na 10, wiec wczesniej mi sie chyba bardziej podobalo.
Oczywiscie swoj glos w kazdej chwili moge zmienic. Czasami oglada sie stare demka ktore kiedys robily na mnie duze wrazenie a dzis juz robia mniejsze i nie dalbym 10 tylko 9. Zastanawiam sie jakby dzis wyszlo Altered States czy Digital World to jakie bylyby oceny, a jak oceniane byloby Apparatus gdyby wyszlo 16 lat temu? Druga sprawa to opinie i glosy lamerow, wolalbym zeby glosowali wyzej na konkurencje, bo to by znaczylo ze produkcje konkurencji bardziej trafiaja w ich gusta. Robie tylko dla siebie, ale milo przeczytac co sadza o naszych produkcjach Hcl, Axis, Clarence, Brush, Oswald, Linus, Sander czy Archmage :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#11 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

hehe ktos zmienil ocene na wyzsza :)

44 Apparatus 8.97 40
45 Cubase64 8.96 67
46 Digital World 8.95 25
47 Digital Acid! 8.93 16
48 A Concert 8.93 18
Black Spark 100% 8.93 20
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#12 Post autor: Cobra »

To nie ja, ale cieszę się, że już to lepiej wygląda;)
chociaż jak już pisaliście-notowania nijak się mają do jakości niektórych produkcji, bez względu czy to demko, muzyka czy grafika.
8 bit rulez:)

k.

#13 Post autor: k. »

Kasiu nie dawaj się wciągnąć w votowanie. Przecież to jest chore, tak down votować, z tego będzie Sebalozowy dym.. jak nic.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#14 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Nitro, zamknij temat.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#15 Post autor: k. »

Sebaloz, grupa wotowników czeka na rozkazy!!!


Edit:
o kurdwa rozumiem Twoje rozżalenie:

76 Apparatus 8.83 40
Wonderland X

Pozycja 76????

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#16 Post autor: nes »

Sebaloz i Miracles+Lepsi - gratulacje, super demo.

PS. Czy był jakiś crash CSDb ? Grave Story z Asphixii nie ma ani jednego głosu, a był wysoko. Parę innych dem chyba też
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#17 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

nes pisze:Sebaloz i Miracles+Lepsi - gratulacje, super demo.
Milo, ale napisz tez cos o innych demach ktore byly na kompo.
nes pisze:PS. Czy był jakiś crash CSDb ? Grave Story z Asphixii nie ma ani jednego głosu, a był wysoko. Parę innych dem chyba też
Jakis czas temu admini robili akcje usuwania kont ludzi ktorzy robili wyrafinowany downvoting. Tzn dawali 10 zeby podbic ocene produkcji konkurencji, a potem obnizali np na 6 zeby ta sama produkcja gwaltownie spadla. Konta tych osob zostaly usuniete razem z ich glosami, pobytami na party i podpietymi "projektami".
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#18 Post autor: zielok »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Jakis czas temu admini robili akcje usuwania kont ludzi ktorzy robili wyrafinowany downvoting. Tzn dawali 10 zeby podbic ocene produkcji konkurencji, a potem obnizali np na 6 zeby ta sama produkcja gwaltownie spadla. Konta tych osob zostaly usuniete razem z ich glosami, pobytami na party i podpietymi "projektami".
W przypadku Apparatus też tak jest. Najpierw 10 potem ktoś zmienił 6 (chyba, że mi się tylko wydaje:)). Ale czy to kurde ważne? Ja jestem zadowolony, że się ludziom podobała nasza produkcja (a efektownego oddania szacunku przez Horneta nigdy nie zapomnę - kto był wtedy obok "loży szyderców" ten wie o co chodzi). Zresztą wszystkie opinie które usłyszałem na party od różnych ludzi wystarczą mi za ocenę Apparatus.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#19 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Zgadzam sie, zreszta mowilem ze nie ma znaczenia dla mnie opinia lamerow, czy dadza 10 czy 6 to dalej sa lamerzy z ktorych zdaniem nikt sie nie liczy na scenie. Dzwonie do Nitro zeby zamknal temat.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#20 Post autor: nes »

Ale Grave Story nie miało jakiejś wyśrubowanej oceny - już prędzej powinni usunąć tych, którzy dali "1", bo trzeba na prawdę nie mieć nic wspólnego ze sceną C64 żeby dać "1" "2" albo "3" za takie demo.. A usunięte są wszystkie głosy (poza moim który właśnie oddałem - 10 bo to moje ulubione demo :) ). Bez sensu.

Co mogę napisać o innych demach.. W Apparatus się nie ma do czego przyczepić, poza nazwą - nie wpada w ucho. Muzyka OK, grafika OK, kod OK, całość OK.

Dream Travel nie jestem w stanie kolejny raz obejrzeć, bo podobno mam spalonego SIDa w emulatorze, YouTube i C64. Charczy mi od samego startu. Yans z Jaboli - swapper i koder - kiedyś napisał jedną muzykę, nie charczała tak i łatwiej było uchwycić melodię. Kod poza paroma efektami średni, a grafika chyba lepsza niż kod i muzyka. Jak dla mnie to np. w tej części gdzie jest kilka pionowych pasków latających to jest bug - najpierw się paski niby twistują, a po parunastu sekundach z lewej strony są przycięte jak od hebla, jakby nie było czyszczenia sprajtów z lewej. Nie wiem, może VICa też mam spalonego w emulatorze, YouTube i C64 i dlatego tak jest.. Wolę więc się dalej nie zagłębiać w to demo, bo chyba nie jest kompatybilne z moim sprzętem. Kubek z którego wylatują sześciany - fajny efekt. Reszty nie pamiętam.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 18:43 przez nes, łącznie zmieniany 1 raz.
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

ODPOWIEDZ