X'2012

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#341 Post autor: brush »

wegi pisze: Szachownica z EOD jest epicka i jest najlepsza z wszystkich szachownic. Połączył chargen z nierozszerzanymi spritesami co dało możliwość przeskoku szachownicy o jeden pixel i kapitalnie ją prowadził... W Illmatic był jeden border :)

No właśnie to mam na myśli mówiąc, że musze popracowac nad prezentacją. Chessboardy wcześniej były robione za pomocą zwykłego FPP (bo jest łatwo). Potem także na sprite'ach samych (bo tez łatwo :) ).

W Illmaticu połączyłem linecruncher'a z rozciągnietymi sprajtami (w pionie) - bo jest trudno, ale za to można bordery otworzyć.
I HCL użył tej samej techniki (linecrunch+sprite'y) tylko zaprezentował to inaczej :)
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#342 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Wacek generuje kod w Excelu. Veto tworzy grafike w Excelu. Czekam na pierwszego muzyka, ktory zacznie komponowac w Excelu :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#343 Post autor: kotrobot »

http://youtu.be/HZ6Q224UPkc

Skojarzyło mi się. ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#344 Post autor: wegi »

brush pisze: No właśnie to mam na myśli mówiąc, że musze popracowac nad prezentacją.
Jak popracujesz tak jak nad prezentacją 3d plotów w LE będzie rewelacja

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#345 Post autor: kotrobot »

Dzięki chłopaki za przypomnienie tego dema. W ogóle o nim zapomniałem. ;)

Swoją drogą - jeżeli dobrze pamiętam, to w oryginale (Altered States z Taboo), te ploty były po fontannie z plotów i jakoś te części fajnie się łączyły.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Psychik
Posty: 62
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:38

grafika Joodasa

#346 Post autor: Psychik »

czy moge zadac pytanie wprost?

grafika Joodasa byla wired czy nie?

a jesli byla, to dlaczemu dopuszcza sie takie "prace"?

http://noname.c64.org/csdb/release/view ... 398&zoom=1

Obrazek

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#347 Post autor: kotrobot »

Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Psychik
Posty: 62
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:38

#348 Post autor: Psychik »

to dlaczemu tak nisko w ocenach?

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#349 Post autor: kotrobot »

Na party?
Temat rzeka.
Nikomu się nie chciało głosować przez wczesną porę (5 rano), poza tym sam system głosowania był totalnie z dupy.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Psychik
Posty: 62
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:38

#350 Post autor: Psychik »

gfx compo ni ebylo o 5 rano. zdecydowanie bylo jeszcze przed polnoca...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#351 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Psychik pisze:to dlaczemu tak nisko w ocenach?
Nisko? Ma ocene 7.6 i nalezy do 10 najwyzej ocenianych prac z tego kompo np zwycieski obrazek ma ocene 7.5 na csdb.
Psychik pisze:gfx compo ni ebylo o 5 rano. zdecydowanie bylo jeszcze przed polnoca...
A na party dyskietki do glosowania zostaly rozdane dopiero o 5 rano jak wiekszosc ludzi juz spala.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Psychik
Posty: 62
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:38

#352 Post autor: Psychik »

> Nisko?

chodzilo mi o ocene z party.

> na party dyskietki do glosowania zostaly rozdane dopiero o 5 rano

ja pierdyle, ale tandeta... to nie slyszalem jeszcze o takim glosowaniu...

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#353 Post autor: joodas »

@Psychik: Obrazek HCH powstal na podstawie zdjecia Helen Christensen, ktore jest dostepne na sieci. Do obrazka dolaczone sa dolaczone takze fazy powstawania pica, gdzie mozesz zobaczyc jak pic powstawal. Napracowalem sie przy nim bardzo duzo, ale po wynikach gfx compo widac, ze nie warto sie starac... Ogolnie wyniki gfx compo i msx compo sa jak z czapki wyjete...
I miejsce domka z gfx-compo to dla mnie dobry zart:)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#354 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

joodas pisze:I miejsce domka z gfx-compo to dla mnie dobry zart:)
Twarze kobiet sa passe, a juz bez cyckow to w ogole. Dzis na topie sa potwory, domki i twarze facetow. Jak zrobiles ostatnio potwora to wygrales kompo na Silesii.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#355 Post autor: isildur »

Ciężko mi zrozumieć zasadność takiego zabiegu. Joodas jeśli to handpixelowałeś, to szacun ogromny i przy okazji (moim zdaniem) zmarnowałeś swój talent na to. BTW Helena to zajefajna kobeta.
Załączniki
animka
animka
Helena-Christensen.gif (115.28 KiB) Przejrzano 7587 razy

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#356 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

isildur pisze:Ciężko mi zrozumieć zasadność takiego zabiegu. Joodas jeśli to handpixelowałeś, to szacun ogromny i przy okazji (moim zdaniem) zmarnowałeś swój talent na to.
Nie widzialem takiej Heleny na c64, wiec prawdopodobnie jest to first. Wole pierwsza Helene na c64 niz sto siedemnasta kopie Terminatora :)

Albo te teksty czy ty to sam narysowales i dodawanie tych chamskich gifow z originalem i przejsciami do obrazka narysowanego na c64. Nie wiem skad w grafikach takie watpliwosci i checi dyskredytowania kolegow. Jakos muzycy nie pytaja publicznie swoich kolegow czy ty to sam skomponowales i nie dodaja linkow do originalnych kawalkow jesli dany sid jest coverem. Tak samo koderzy nie pytaja sie czy ty to sam zakodowales i nie wrzucaja gifow czy filmikow w ktorych na przemian z originalnym efektem z pc jest porownywana wersja zrobiona na c64. Co sie dzieje?

Owszem sa filmiki typu Timbaland steals from a C64 tune
http://www.youtube.com/watch?v=hzFp3rovfY0
ale nikt nie zrobil filmiku typu muzyk z c64 ukradl cos od Timbalanda czy od kogos innego..
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#357 Post autor: isildur »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: Wole pierwsza Helene na c64 niz sto siedemnasta kopie Terminatora :)

Albo te teksty czy ty to sam narysowales i dodawanie tych chamskich gifow z originalem i przejsciami do obrazka narysowanego na c64. Nie wiem skad w grafikach takie watpliwosci i checi dyskredytowania kolegow.
Hehe, może zapytaj sam siebie skąd to się bierze. To tylko i wyłącznie Twoja polaczkowata interpretacja, a z mojej strony podziw dla Joodasa jak udało mu się odtworzyć fakturę metalu w tle, dla jasności piszę o gifie, który wrzuciłem. Podkreślam raz jeszcze, Joodas rysując to ręcznie pokazał jaki jest mastah!

Aha, muszę sprecyzować dla Sebaloza swoje słowa "Ciężko mi zrozumieć..." itd. Ciężko mi zrozumieć, że ktoś, kto potrafi tak uchwycić światłocienie marnuje swój talent na kopię zdjęcia.

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#358 Post autor: kmeg »

Pierwsze niskie noty na CSDB miały dwa powody:
- Jako zrzut wisiał: http://img502.imageshack.us/img502/6096/joodas.png (nie ma to jak pro zrobiony zrzut ;)
- Nie było workstages

Poza tym noty notami a liczy się samozadowolenie...

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#359 Post autor: joodas »

isildur pisze:Ciężko mi zrozumieć zasadność takiego zabiegu. Joodas jeśli to handpixelowałeś, to szacun ogromny i przy okazji (moim zdaniem) zmarnowałeś swój talent na to. BTW Helena to zajefajna kobeta.
@Isildur: Bardzo ceniłem i cenie grafika Thorpa/Idlers Design, który narysowal fajny (wg mnie) obrazek z wykorzystaniem szarosci i twarzy kobiety jako motywu obrazka w IFLI. Moj pic na X to wlasnie efekt eksperymentu, narysowania czegos z wytycznymi: wykorzystanie szarosci, twarz kobiety oraz IFLI. Narysowalem dawno temu obrazki w IFLI, ale wyszly srednio:) Do narysowania pica na X zainspirował mnie ten obrazek http://noname.c64.org/csdb/release/?id=30839

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#360 Post autor: isildur »

Tak, pamiętam Thorpa jeszcze z C&A. Gapiłem się na jego Billy Idol'a i zastanawiałem się, jak to jest możliwe na C64 :)

@Joodas, chylę czoła, bo masz zdolności, które są poza jakimkolwiek zasięgiem prawie 100% grafików na C64.

ODPOWIEDZ