Stan i aktywność naszej sceny

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#1 Post autor: carrion »

o kurwa bo się rozpłaczę... planowałem jechać.

bez jaj panowie - to do tych co lubią jeździć na atarowskie party albo nie daj boże robić produkcje na atari...
jak by tak zebrać dupę w troki i trochę przysiąść to dało by się zrobić produkcję na normalne party np silesię/lcp i zebrać trochę kasy na wyjazd do szwecji. a jak wy wolicie jeżdzić z atarowskiego party na party (kurna forever, kraków...co jeszcze) to wiadomo że nie macie kasy ani czasu na robienie produkcji c64. to chyba jednak przypadłość sceny od dawien dawna... pojeździć na party, pokrzyczeć a potem opowiadać jakim to jestem super scenowcem.

booker to akurat nie do ciebie ;)
nieproduktywna reszta niech sobie to przemyśli.

zróbcie coś bo niedługo więcej polskich produkcji będą robili byli/obecni atarowcy niż wy!
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#2 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

DJ Gruby/Oxyron pisze:party w Krakowie...
Tylko to jest raczej party 16-bitowe, bo wpisuja sie goscie z Atari ST.

Po co chcesz tam jechac i jakie atrakcje proponujesz w Krakowie poza najlepszymi polskimi klubami gay-friendly?

Piszac o delegacji komodorowskiej miales na mysli mnie i inne osoby, ktore od lat jezdza na Forever albo na inne party z atarowcami. Zachowujemy sie wzorowo i odnioslem wrazenie ze jestesmy przez nich lubiani.

Kisiel nie jest nawet na demoscenie, nie jest moim kolega, w ogole go nie znam..

Jak bede chcial tam pojechac to pojade i nie sadze zebym byl niemile widziany, na 100% przyjma mnie z otwartymi rekami i z otwarta butelka :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#3 Post autor: k. »

@Satan napisz, że przyjadę z młotkiem ;)

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#4 Post autor: zielok »

@Carrion

Ja nie znam się na atari ale nie zdziwiłbym się gdyby oni już teraz robili więcej niż my (dotyczy polskich produkcji).

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#5 Post autor: Nitro »

zielok: pod względem scenowym na Atari w ostatnich latach była wg.mnie susza, iskrę do aktywności dał organizator party Silly Venture, ale ogólnie w moich oczach scena Atari leci ostro w dół. A u nas wręcz przeciwnie, comebacki - Ty, carrion, digger i jeszcze kilka osób, aktywność jest całkiem wysoka.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#6 Post autor: carrion »

@nitro
tym bardziej nie kumam co Nasi tam widzą...
zaraz ktoś napisze ze fajni ludzie, klimat, imprezy itp... ale to mamy u nas na silesi, albo (sory raf no offence) jeszcze więceej na X albo LCP.
więc naprawdę nie kumam bratania się (pomimo 6502) z bracią atarowską...

wiem jak to brzmi ... carrion ultras!
kurna zrobię sobie szalik C= i będę commodorowskim ultrasem, ale wolę aby koledzy kierunkowali swą miłość do C= niż do /|\
jest jeszcze sporo do zrobienia i chyba nitro ma rację - siła nas a możliwości jeszcze sporo.

np?

ile było polskich NUFLI/FLI/Hiresów?
ile polskich grafik / muzyk powstało np w porównaniu z niemieckimi? holenderskmi? szwedzkimi?
że o demach już nie wspomnę.

a pytam serio ktoś to jest w stanie podliczyć?
bo może nie wypadamy tak źle?
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#7 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Na 8-bitowej demoscenie Atari zostal wlasciwie tylko jeden koder Pr0be, jak on nic nie robi przez 2,5 roku to polska demoscena nie istnieje. Bez dobrych koderow nie ma o czym mowic, graficy i muzycy sami nie zrobia dema z prawdziwego zdarzenia. Pisanie gier, uzytkow czy robienie dopalek trudno nazwac dzialanoscia scenowa, a jesli tak to scenowaniem jest tez picie na party :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#8 Post autor: k. »

Sebaloz, SABO nie idźcie tą drogą... jako grafik który grzeje tyły na każdym GFX compo przez ostatnie pół roku, powinieneś bardziej krytycznie podchodzić do tej swojej oceny sceny... oddalasz się od rzeczywistości z szybkością kolejnych tripów. Jak to mówią wszyscy:
"Sebaloz kiedyś taki nie był" .. pojebany?

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#9 Post autor: carrion »

niewygodnie jest podejmować te tematy przy naszym mimo wszystko dużym entuzjazmie, ale kisiel ma rację i nie koniecznie w temacie sebaloza, do którego nic nie mam. każdy robi to co lubi...
ale
w naszym kraju grup mamy 1 - no 2 miracles i tropyx (lepsi?) - no 3 (arise is a group that is no there?)
2 -3 koderów, może 3-4 grafików więc też nie jest tak cacy... muzyków kurna przynajmniej mamy top class!!

i może jestem staromodnym geekiem ale jak nie ma produkcji na silesii tzn że naszej sceny nie ma. więc mnie nie wkurwiajcie z tym gadaniem o atari...

doceniam prace ramosa (hvsc), blighta (ca) rafa/volcano (silesie) itp
ale nasza siła to zawsze były produkcje na które czekam...

fenek! bimber! wacek! kurna zróbcie coś na miłość!
liczę na konkurencję miracles vs arise na silesii

ps. ja i kresz pracujemy nad bruszem...
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#10 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Nie rysuje po to zeby wygrywac konkursy, biore w nich udzial bo lubie.

Na ostatnim Forever wzialem udzial we wszystkich konkursach, nie obchodzi mnie zdanie innych na temat moich prac.

50 osob chcialo wygrac ostatnie gfx kompo na X a ja sobie zrobilem jaja i wszystkim szczeki opadly :)

Kiedys bylem inny, chcialem wygrywac po trupach, referencje z najnowszego Borisa i nawet Valsary nie mial szans na Gravity :)

Scena byla inna, ale demoscena to nadal przede wszystkim koderzy. Gdyby Zielok, Nitro i Stilgar nic ostatnio nie wypuszczali to nie byloby teraz zadnej demosceny w Polsce.

Czas pokaze czy wroca starzy koderzy, czy Fenek zakoduje jakies nowe efekty, czy pojawia sie nowe demo talenty (Skull, Digger, Wegi).

Moge wygrac nastepne kompo, ale czy stane sie przez to lepszy?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#11 Post autor: carrion »

seba masz rację - robimy to co lubimy. ja też! zresztą po X ma to większe znaczenie dla mnie niż wcześniej. wież mi też nie napinam się na wygrywanie.

biję się w pierś natomiast w temacie nitro!
zapomniałem wspomnieć o naszej nadziei! i nie robię sobie jaj.
bez takich ludzi nie będzie nowej sceny.
dlatego zależy mi żeby wspierać polską scenę produkcjami przynajmniej zbliżonymi np do tego co nitro pokazał na BP'10 - więcej proszę!

seba
chodzi mi o to niech nasi ludzie coś robię (najlepiej to co lubią) ale niech robią... zwłaszcza dema!
jak przy okazji to będzie konkurencyjne dla niemców, holendrów, szwedów, itp.... to tylko dobrze!
c64portal.pl, retronavigator.com

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#12 Post autor: zielok »

carrion pisze:ps. ja i kresz pracujemy nad bruszem...
Wymieniłem parę wiadomości z Brushem i widzę szanse w waszych działaniach. Pracujcie nad nim, pracujcie..

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1393
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#13 Post autor: SUDi »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Na ostatnim Forever wzialem udzial we wszystkich konkursach, nie obchodzi mnie zdanie innych na temat moich prac.
Jasne Seba, każdy lubi co chce, ale wiesz do czego to zmierza? 'Made in China' czyli idziesz w ilość a nie jakość. Na rezaninie daleko nie zajedziesz. No ale jeśli Cię bawi produkcja fejków, proszę bardzo, następnym razem zapraszam na miskę ryżu.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#14 Post autor: carrion »

sudi
eee jak dla mnie troche pojechałeś...
może grafiki sebaloza to niest mermaid, mirage czy nawet leon, ale to jest to co on robi z własnego wyboru....
nie jest nigdzie powiedziane ze grafiki musza byc szczegolowymi ilustracjami naszego życia czy czegoś tam....

dobrze wiemy że seba potrafi pixlować a teraz wybrał sobie po prostu inną dorgę (nawet nie wiem czy to nie jest odważniejsze niż moje wypociny, które robię od paru lat) pixluje co chce. ja do końca nie rozumiem tej drogi ale daleki jestem od powiedzenia że to łatwizna...

to są właśnie te kwestie o robieniu grafiki/muzyki/dema które lubię dyskutować.
czy to co robi sebaloz (wcześniej joe próbował, później trochę deev itd itp) to nie jest to co powinniśmy robić...?
oczywiście słabo kiedy seba robi to na odczep (tak jak na X, kiedy grafikę robił w ostanich minutach przed deadlinem) ale widać konsekwencję i jakiś kierunek.

ja jak siadam do nowej grafiki to mam takie dylematy że wiem że grafika wygląda dobrze, ale czy to jest to co wnosi coś nowego? i patrząc na ostatnie 2 lata - mówię nie! to nie jest nic nowego choć wygląda zajebiście...

w chwili obecnej mało która grafika mnie kręci... jeśli chodzi o własny, nowy styl to nie wiem czy sebaloza bym nie wymienił w pierwszej 3...
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#15 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

SUDi pisze:idziesz w ilość a nie jakość. Na rezaninie daleko nie zajedziesz
Nie chce ci sie, nic juz nie robisz, wypaliles sie..
Ja po 15 latach wrocilem do komponowania muzyki na c64, to byl wlasciwie moj drugi kawalek po powrocie. Nie podoba Ci sie to rzecz gustu. Nie wszyscy musza robic zaki w tym samym stylu. Przypomnij sobie co mowili na pierwsze kawalki techno czy hiphop a teraz to jest pop. Spodobalo sie jak stalo sie popularne :)

carrion pisze:czy to co robi sebaloz
to nie jest to co powinniśmy robić...?
Nie. Gdyby wszyscy tak rysowaliby to moje grafiki nie bylyby takie niepowtarzalne :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1393
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#16 Post autor: SUDi »

@carrion - nie mówię o grafach Seby bo tego się nie czepiam, za to chyba nie słyszałeś najnowszego kawałka z Forevera :

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=98794

I nie mów mi że to dla zjebów, bo dla zjebów to naprzykład taki Lisu czy Factor6 (przynajmniej takie mam wrażenie) tworzą a jest to na zupełnie innym poziomie.
Sebaloz/Lepsi.De pisze:Nie chce ci sie, nic juz nie robisz, wypaliles sie..
Nie, nie, nie. Raczej bym powiedział - totalny brak czasu.
Nierzadko 16-godzinny dzień pracy nie pozwala na to bracie.
Nawet na party odbierałem często telefony służbowe (spytaj się Splattera) no ale nieważne.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#17 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Kawalek jest juz dostepny jako sid (dzieki Conrad).
http://noname.c64.org/csdb/getinternalf ... zanina.sid
SUDi pisze:Nie, nie, nie. Raczej bym powiedział - totalny brak czasu.
Prosze Cie.. A na picie i palenie to masz czas :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Atarowska Koneksja
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:44

#18 Post autor: Atarowska Koneksja »

DJ Gruby/Oxyron pisze:Atarowcy na swoim forum piszą, że scena C-64 nie będzie mile widziana na ich party w Krakowie... Po szczegóły odsyłam do wątku: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi ... 72#p123772.
To dokładnie ten sam wątek, gdzie Yerzu wyjaśnia, że:
Epi: słyszałem o sprawie, ale myślę, że to był wypadek. Kisiel to znany miłośnik hardware'u.
Pewnie tylko po wypiciu miłość tę okazał nazbyt jurnie.
Sprawy takie załatwia się jasno - rano płaci się za zniszczenia i tyle. Nie widzę możliwości, by cokolwiek zniszczył celowo.
W akapicie dot. niszczenia sprzętu miałem na myśli osoby "z zewnątrz" - widzów i ludzi kręcących się, oglądaczy, dotykaczy, ocieraczy itp.
Pogrubienia moje.
Sebaloz/Lepsi.De pisze:Jak bede chcial tam pojechac to pojade i nie sadze zebym byl niemile widziany, na 100% przyjma mnie z otwartymi rekami i z otwarta butelka :)
Wszystko dla ciebie otworzą! :-)
jestem najzabawniejszym kolesiem w tym wątku

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1393
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#19 Post autor: SUDi »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Prosze Cie.. A na picie i palenie to masz czas :)
Po to między innymi jeżdżę na party ziomek.
Zresztą na Foreverze cały piątek byłem trzeźwy bo robiłem za kierowcę, dopiero wieczorem w barze se dałem mocniej. W sobotę przez calutki dzień tylko jedna lufa i jeden bronek bo znów za szofera robiłem, dopiero w knajpie conieco się wypiło. I to nazywasz piciem?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2011, 23:59 przez SUDi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#20 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Atarowska Koneksja pisze:Wszystko dla ciebie otworzą! :-)
Scena stoi otworem, ale potem na party okazuje sie ze ludzie siedza przy kompach zamknieci w sobie..
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ