NUFLI conventer

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

NUFLI conventer

#1 Post autor: irwin »

Wyszedł! :D
Nie działa! :x

:wink: Już wiem dlaczego go tak długo trzymali i tak poprawiali błędy, u mnie niestety nie działa. No trudno się mówi. Pozostaje Multicolor :wink:

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=93314

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#2 Post autor: carrion »

u mnie działa... (osX 10.6) i cli i gui
sprawdzałeś cli czy gui? win czy mac?
ostatecznie jest src, które na linuxie mi się kompiluje bez problemu...
c64portal.pl, retronavigator.com

irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

#3 Post autor: irwin »

Mam jedynie Windows Vista. Żadnych Macos i Linuxów.
Nie działa jedynie wersja Gui.

Mam wszystko przegrane do jednego katalogu tj MufflonGUI.exe i mufflon.exe (i subkatalog Palettes). Po odpaleniu MufflonGUI.exe efekt jest taki - patrząc na aktywne procesy w Windows Task Manager - że program się pojawia jako proces zajmuje 100% procesora przez około 10-12 sekund i znika z listy aktywnych procesów. Nic innego się nie dzieje ani nie pojawia się żadne okno, ani sygnalizacja że error itp. Po prostu jedynie co program robi to zabiera 100% cpu przez około 10-12 sekund. Jak na rok developingu to w sumie niezły wynik :wink: żartuje, pewnie chłopaki się napracowały ale tym niemniej u mnie wersja gui nie działa.

Działa natomiast wersja cli, choć oczywiście nie jest to wygodne.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#4 Post autor: carrion »

to sprawdz jeszcze czy po tych 12 sekundach w katalogu gdzie byl plik bmp nie pojawil sie plik .nuf
c64portal.pl, retronavigator.com

irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

#5 Post autor: irwin »

Nie, nic się nie pojawia. Opisałem dosłownie wszystko co robi ów MufflonGui.exe
- pojawia się proces na okolo 12 sekund i znika.
To wszystkie oznaki działania. Nic więcej! Nie pojawia się nawet na belce uruchominonych programów.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#6 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

irwin pisze:Nie, nic się nie pojawia. Opisałem dosłownie wszystko co robi ów MufflonGui.exe
- pojawia się proces na okolo 12 sekund i znika.
To wszystkie oznaki działania. Nic więcej! Nie pojawia się nawet na belce uruchominonych programów.
U mnie na XP jest tak samo, tylko z procesow znika mi juz po 2-3 sekundach. Bedziemy robic tak jak do tej pory czyli bmp przesle sie do Carriona do konwersji :)

ps. w przykladach jest moj originalny obrazek z 2000 roku narysowany w Drazlace
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

#7 Post autor: irwin »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: U mnie na XP jest dokladnie tak samo. Bedziemy robic tak jak do tej pory czyli bmp przesle sie do Carriona do konwersji :)
Mufflon-Carrion-send-edition :D
ps. w przykladach jest moj originalny obrazek z 2000 roku narysowany w Drazlace
A który konkretnie bo nazwy nie mają autorów.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#8 Post autor: carrion »

zapytajcie na csdb...
ja sprawdze wersje windowsową wieczorem.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#9 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

A który konkretnie bo nazwy nie mają autorów.
Ja zawsze dostaje nalezne kredyty

Mufflon1.0-Bonuspack-Examples+Palettes+Editors\Examplepictures\c64-Interlace-Originals\Eyeshore-Sebaloz.drl

Obrazek
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

#10 Post autor: irwin »

Bardzo dobry! odmienny od tego co aktualnie robisz, może i teraz - dla odmiany :wink: - spróbuj coś w takim stylu?
Myślałem że chodzi ci o te przykładowe bmp, do c64interlace nawet nie zaglądałem bo nie wiem czym to ugryźć na PC.

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#11 Post autor: kenji »

To widzę, że jestem szczęściarzem bo u mnie Mufflon pod WinXP działa.



Obrazek

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#12 Post autor: Nitro »

U mnie również nie działa, ale to żaden problem. Po prostu trzeba pobrać i zainstalować Pythona 2.6 oraz PIL, następnie pobrać Mufflon1.0-source+GUI+Bonus oraz binarkę win32, następnie wklejamy binarkę do katalogu mufflon-source+GUI, i uruchamiamy mufflongui.py. Po takich zabiegach konwerter śmiga.

irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

#13 Post autor: irwin »

Nitro pisze:U mnie również nie działa, ale to żaden problem. Po prostu trzeba pobrać i zainstalować Pythona 2.6 oraz PIL, następnie pobrać Mufflon1.0-source+GUI+Bonus oraz binarkę win32, następnie wklejamy binarkę do katalogu mufflon-source+GUI, i uruchamiamy mufflongui.py. Po takich zabiegach konwerter śmiga.
Rzeczywiście no problemo :wink:

Poczekam aż poprawią. btw od grudnia robią gui dla Windows i gdy wreście wychodzi to nie działa :D
Zresztą póki co na Silesia szykuje Multicolor zaś na X-Party obrazek który pokaże miejsce NUFLI w szeregu, ale o tym cicho sza :wink:
Tak więc nie zamierzam w ogóle używać tego trybu, tylko z ciekawości chciałem obaczyć a tu zonk.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#14 Post autor: Nitro »

MUFLI wygląda fajnie, obrazki w IFLI mocno korzystające z color blendingu mogą praktycznie wogóle przestać mrygać zachowując swoją magię.
Plus dostajemy możliwość małą, ale zawsze mazania po FLI-bugu.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#15 Post autor: skull »

u mnie pod win vista (business 64bit) działa...
rzeczywyście podczas konersji jest taki chwilowy zwis, ale w koncu proces się kończy. Irwin jaki masz proc ??

Inna sprawa że plik wynikowy to nuf... co mi z takiego jak nie mozna go od razu odpalić (np pod emu) żeby sprawdzić rezultat na "żywo". Mam za każdym razem wgrywać edytor żeby zobaczyc jak wyszły kolory ??? które pozniej o jeden piksel na suwaku przesunę ?
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3954
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#16 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Nitro pisze:Po prostu trzeba pobrać i zainstalować Pythona 2.6 oraz PIL
Dzieki, u mnie dziala po zainstalowaniu tego wszystkiego. Uruchamia sie zarowno przez mufflongui.py jak i MufflonGUI.exe

irwin pisze:Poczekam aż poprawią.
Nie czekaj, instaluj pythona. Ewentualnie mozesz juz obrazki przesylac do mnie do konwersji :)
skull pisze:Inna sprawa że plik wynikowy to nuf... co mi z takiego jak nie mozna go od razu odpalić (np pod emu) żeby sprawdzić rezultat na "żywo".
W kontenerze nuf jest najpierw wyswietlarka pod $3000 a potem obrazek. Wgrywasz nuf pod emulatorem ale sam sie nie uruchomi tylko musisz wpisac:
sys 12288
Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, 20:30 przez Sebaloz/Lepsi.De, łącznie zmieniany 2 razy.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#17 Post autor: zielok »

a u mnie działa bezproblemu (Windows 7 home premium). Co do odpalenia pod emu to także działa. Wczytujemy *.nuf potem sys 12288 i mamy:)

irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

#18 Post autor: irwin »

skull pisze:u mnie pod win vista (business 64bit) działa...
rzeczywyście podczas konersji jest taki chwilowy zwis, ale w koncu proces się kończy. Irwin jaki masz proc ??
hmm... procesor jest tu nieistotny gdyż jak przeczytasz mój powyższy opis zachowania programu to zobaczysz że o żadnej konwersji i chwilowym zwisie tu mowy być nie może.

Podam Ci taki przykład porówanie:

Internet Explorer /// MufflonGUI

cel wgranie strony c64scene /// cel konwersja obrazka bmp

klikam na Ikone Internet Explorer /// klikam na ikone MufflonGUI

NIC się nie dzieje okno IE się nie pojawia nie mam gdzie wpisać c64scene bo nie ma wgranego IE /// nie mogę skonwenterowac obrazka i zobaczyc że jak piszesz podczas konwersji mamy chwilowy zwis gdyż nie ma żadnego okna programu. NIC. Ciemność widze ;) tj. mój pulpit :wink:

Tak więc procesor tu nie ma nic do powiedzenia jedynie proces jego uruchamiania przebiega szybciej tj u mnie po 12 sekundach program daje sobie spokój z uruchomieniem się (bo mam Pentium III 800mhz) a u Sebaloza po 3 sekundach (bo pewnie ma szybszy cpu)

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#19 Post autor: wackee »

Irwin, najprościej ci będzie pojechać ten plik pucruncherem:

Kod: Zaznacz cały

pucruncher nazwapliku.nuf nazwapliku.prg -x12288
i masz plik wykonywalny do vice :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2341
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#20 Post autor: carrion »

@skull:
sys 12288
albo
g $3000
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ